تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

دانلود تحقیق نسل آینده صفحه های نمایش Organic Light Emitting Diodsشناسه محصول: 1115189
موجود

دانلود تحقیق نسل آینده صفحه های نمایش Organic Light Emitting Diods

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق نسل آینده صفحه های نمایش Organic Light Emitting Diods

دانلود تحقیق نسل آینده صفحه های نمایش Organic Light Emitting Diods

در این مقاله به بررسی تکنولوژی استفاده شده در نسل آینده صفحه های نمایش، یعنی نمایشگرهای OLED خواهیم پرداخت.

 

اطلاعات عمومی درباره نمایشگرهای OLED:

یک OLED یا Organic Light Emitting Diod به LED هایی گفته می شود که در لایه الکترولومینسانس خروجی (ٍEmissive Electroluminescent Layer) توسط مواد آلی (Organic Compounds) ساخته شده. این لایه معمولا از یک سطح پلیمر تشکیل شده که امکان رسوب مواد آلی (Organic Compounds) را فراهم می کند. رسوب کردن این مواد آلی در سطرها و ستون ها توسط یک عملیات چاپ کردن انجام می شود و نتیجه بوجود آمدن پیکسل هایی است که می توانند نورهای مختلفی را ساتع کنند.

 Organic Compounds یا مواد آلی به موادی گفته می شود که در ساختار مولکولی کربن (C) داشته باشند. به دلیل اینکه اکسید های کربن، کربنات ها، آلیاژ ها و بلور های کربن خواص Organic از خود نشان نمی دهند در شاخه Inorganic قرار می گیرند. برای اطلاعات بیشتر درباره خواص این مواد می توانید به مقاله های “شیمی آلی” یا “Organic Chemistry” مراجعه کنید.

 OLED ها می توانند در صفحه های نمایش تلویزیون، مانیتورهای کامپیوتر، موبایل ها، PDA ها و سایر دستگاه های قابل حمل استفاده شوند OLED ها حتی توانایی فراهم کردن روشنایی به عنوان منابع نور را هم دارا می باشند.

 

 

 

فایل ورد 11 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق منبع تغذيهشناسه محصول: 1115190
موجود

دانلود تحقیق منبع تغذيه

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق منبع تغذيه

دانلود تحقیق منبع تغذيه

مروري بر منابع تغذیه

1-1: دلیل انتخاب  SMPS و مقایسه آن با منابع تغذیه خطی

2-1: چگونگی تنظیم خروجی در SMPS

3-1: يك نمونه SMPS داراي چه مشخصاتي است؟

4-1: کاربرد دیگر SMPS ها به عنوان اینورتر یا UPS

5-1: انواع مختلف منبع تغذیه سوئیچینگ

2: روشهای کنترل در منابع تغذیه

1-2: کنترل شده حالت ولتاژ

2-2: کنترل شده حالت جریان

3: قطعات یک منبع تغذیه سوئیچینگ

1-3: هسته و سیم پیچ

2-3: ترانزیستور

3-3: MOSFET هاي قدرت

4-3: يكسوكننده ها

5-3: خازنها

منابع


منابع تغذیه

مقدمه

بعضی از تجهیزات الکترونیکی نیاز به منابع تغذیه با ولتاژ و جریان بالا دارند. بدین منظور باید ولتاژ AC شهر توسط ترانسفورماتور کاهنده به ولتاژ پایینتر تبدیل و سپس یکسوسازی شده و به وسیله خازن و سلف صاف و DC شود.

تا سال 1972 ، منابع تغذیه خطی برای بیشتر دستگاههای الکترونیکی مناسب بودند. اما با توسعه کاربرد مدارهای مجتمع ، لازم شد که خروجی این مدارها در برابر تغییرات جریان و یا ولتاژ شبکه برق بیشتر تثبیت گردد. آی سی های خانواده TTL به ولتاژ کاملا تثبیت شده 5V احتیاج دارند. به منظور بدست آوردن ولتاژ ثابت تر، یک سیستم کنترل فیدبک در آی سی ها ی تثبیت کننده به کار برده می شود. تا سال 1975 ، آی سی های موجود مثل 723 و CA3085 قادر به تثبیت ولتاژ ثابت مورد نظر نمونه برداری می کردند. این منابع، منابع تغذیه تثبیت شده خطی نامیده می شد.

امروزه تراشه های یکپارچه تنظیم ولتاژ برای جریانهای تا 5A در دسترس می باشد. این تراشه ها مناسب می باشند. اما راندمانی زیر 50% دارند و تلفات حرارتی آنها در بار کامل زیاد است.

منابع تغذیه سوئیچینگ دارای راندمان بالایی می باشند. این منابع در سال 1970 هنگامی که ترانزیستورهای سوئیچینگ سرعت بالا با ظرفیت زیاد در دسترس قرار گرفت، ابداع شدند. ولتاژ خروجی منابع تغذیه سوئیچینگ به وسیله تغییر چرخه کار (Duty Cycle) یا فرکانس سیگنال ترانزیستورهای کلید زنی کنترل می شود. البته می توان با تغییر هم زمان هر دوی آنها نیز ولتاژ خروجی را کنترل نمود.

 

 

فایل ورد 30 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق انرژي الكتريكيشناسه محصول: 1114842
موجود

دانلود تحقیق انرژي الكتريكي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق انرژي الكتريكي

دانلود تحقیق انرژي الكتريكي

مقدمه:

انرژي الكتريكي در مقايسه با ساير انرژي‌ها از محاسن ويژ‌ه‌اي برخوردار است و همين محاسن است كه ارزش و اهميت و كاربرد آنرا فوق‌العاده روز افزون ساخته است. بعنوان نمونه مي‌توان خصوصيات زيرا را نام برد:

 1. هيچگونه محدوديتي از نظر مقدار در انتقال و توزيع اين انرژي وجود ندارد.
 2. عمل انتقال اين انرژي براي فواصل زياد بسهولت امكان‌پذير است.
 3. تلفات اين انرژي در طول خطوط انتقال و توزيع كم و داراي راندمان نسبتاً بالائي است.
 4. كنترل و تبديل و تغيير اين انرژي نسبت به ساير انرژي‌ها به آساني انجام‌پذير است.

بطور  كلي هر سيستم انرژي الكتريكي داراي سه قسمت اصلي مي‌باشد:

 1. مركز توليد نيرو (نيروگاه)
 2. خطوط انتقال نيرو
 3. شبكه‌هاي توزيع نيرو

توليد كه از دو قسمت تشكيل يافته است:

 • حلقه كنترل قدرت و فركانس، كه به صورت توربين مي‌باشد.
 • حلقه كنترل ولتاژ، كه مربوط به ژنراتور مي‌باشد.
 1. شبكه سراسري انتقال كه شامل ترانسهاي قدرت با نسبت تبديل 5/230/400kvi,11.5kv و شبكه‌ي فوق توزيع كه شامل ترانسهاي 132/63kv مي‌باشد.
 2. شبكه پخش انرژي الكتريكي كه در انتهايي‌ترين سيستم قدرت قرار مي‌گيرد.

بمنظور تامين انرژي مورد نياز مصرف‌كننده‌ها، شبكه‌هاي توزيع (فشار متوسط و ضعيف) در قسمتهاي مختلف صنعتي و كشاورزي و مسكوني و عمومي (تجاري) داراي شرايط و خصوصيات معيني مي‌باشند.

اين شرايط كه در هر شكبه توزيع مي‌بايد مورد توجه قرار گيرد، عبارتند از:

 1. شرط اول تامين انرژي مورد نياز مشتركين (بعنوان مصرف‌كننده)، اين است كه شركت برق موظف است به طور دائم در طول شبانه‌روز آن مقدار قدرتي را كه مشترك درخواست نموده و مورد توافق قرار گرفته در اختيارش قرار دهد. بنابراين در انتخاب ميزان قدرت و نوع شبكه و سيم‌كشي واحدهاي عمليات آن بايستي دقت زيادي شود.
 2. شرط دوم جهت تامين انرژي مصرف كننده‌ها اين است كه وضعيت شبكه‌ها بايد طوري باشد تا در موقع خرابي يك قسمت از شبكه، در تغذيه‌ي مصرف‌كنندها وقفه‌اي حاصل نشود.
 3. عيب‌يابي سريع ناشي از عايق‌بندي (ايزولاسيون) شرط سومي مي‌باشد كه در توزيع انرژي الكتريكي، باستي مورد نظر باشد. شبكه‌ها بايد طوري باشد كه بتوان معايب ناشي از عايق‌بندي و پارگي خطوط و ساير معايب را فوري و بطور مطمئن پيدا كرده و بسرعت آنها را برطرف نمود.
 4. با برقراري شرايط بالا، چهارمين شرط انتخاب شبكه اينست كه مناسب‌ترين و ارزان‌ترين روش توزيع انرژي را داشته باشد، عدم رعايت موارد فوق باعث مي‌شود كه اشكالات زيادي در شبكه‌هاي توزيع بوجود مي‌آيد. از افت ولتاژهاي فوق‌العاده زيادتر از حدمجاز گرفته تا تلفات زياد انرژي و از اضافه‌بار روي ترانسفورماتورها گرفته تا خاموشي‌هاي طولاني در سطوح وسيع.

 

انواع شبكه‌هاي توزيع انرژي الكتريكي:

بخش از سيستم الكتريكي كه بين پست‌هاي2kv,43kv,20kv و ترانسفورماتورهاي فشار متوسط قرار دارد، سيستم اوليه ناميده مي‌شود. اين سيستم از مدارهايي تشكيل شده كه به آنها فيدرهاي اوليه گفته مي‌شود. هر فيدر شامل يك بخش اصلي يا «فيدر اصلي» كه معمولاً يك مدل سه سيمه سه فاز است و شاخه‌ها يا انشعابها كه معمولاً از فيدر اصلي منشعب شده‌اند، مي‌باشند.

ممكن است در صورت لزوم انشعاب‌هاي فرعي از انشعاب‌ها جدا شده باشد.  ترانسفورماتورهاي توزيع فشار متوسط، سه فاز بوده وتوسط فيوز فشار متوسط (فيوز CutOut) در پستهاي هوايي محافظت مي‌شوند. براي حفاظت ترانسهاي قدرت در پستهاي زميني از دژنكتور يا سكسيونر قابل‌قطع زير بار استفاده مي‌شود.

 

 

فایل ورد 53 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق تلويزيونشناسه محصول: 1114820
موجود

دانلود تحقیق تلويزيون

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق تلويزيون

دانلود تحقیق تلويزيون

تعريف تلويزيون

آنچه كه امروزه در اصطلاح عمومي تلويزيون ناميده مي شود عبارت است از انتقال پيوسته تمام معلومات قابل رويت يك ميدان ديد توسط امواج الكترومغناطيسي از يك نقطه به محل ديگر به نحوي كه تمام تغييرات طبيعي اين ميدان ديد حركات تغييرات روشنايي و تاريكي از دور با احساس همزماني و پيوستگي قابل تعقيب باشد.

ولي در واقع تلويزيون هنگامي حقيقي است كه ديدگان با مسلح شدن به نوعي وسيله اپتيك مثلاً جام جمشيد افسانه اي بتواند با انتخاب شخصي و بدون هيچ وسيله كمكي ديگر شيئي را از دور رويت و آن را در نظر بگيرد. سيستمهاي رادار كه در آنها از انعكاس امواج ميليمتري متمركز تصوير نقاط دور به وجود مي آيد مي توانند به عنوان يك نوع تقرب نسبي به جام جادويي تلويزيون واقعي در نظر گرفته شوند.

آنچه كه ما در اينجا بدان خواهيم پرداخت آن نوع از تكنيك انتقال تصاوير است كه پس از مدت بيش از سي سال زمان تكامل امروزه ميدان صنعتي وسيعي را به خود اختصاص داده است . اين تكنيك كه به نحو فوق العاده اي پيشرفت كرده است ولي تكامل آن را هنوز پايان نيافته است دستگاههايي را به وجود آورده است كه با آنها گرچه افسانه جام جمشيد به حقيقت نپوسته است ولي اهميت آنها از نقطه نظر كوشش انسان براي از ميان بردن حدود

فضائي حس بينائي به هيچ وجه كمتر نيست. ما در روي صفحه تصوير يك گيرنده تلويزيون مي‌توانيم فقط آن چيزي را از دور ببينيم كه در آن محل از دوربين تلويزيون گرفته شده توسط فرستنده و گيرنده با شرايطي كه براي واضح بودن تصوير قائل مي شويم و نيز توسط حدود طبيعي انتشار امواج ااكترومغناطيسي تعيين مي شود. با استفاده از تقويت كننده هاي مدرن با حداقل نويز- تقويت كننده هاي پارامتري و Maser- و به كمك ماهواره ها از اين حدود تقريباً از ميان رفته اند و ميدان عمل تلويزيون به نحو غير قابل تصوري وسعت گرفته است.                                                                


مقايسه زماني تجزيه تصوير

 1. ميدان تصوير تلويزيون يك ((ميدان)) يا ((مجموعه)) اي از سطرهاي (افقي) تصوير است كه مجاور هم قرار گرفته اند و يك نوع ((رده هاي سطر)) بوجود مي آورند. بنا به تجسم اوليه در مورد ساختمان موزائيكي تصوير كه هر سطر از المانهاي كوچكي با سطع معيني تشكيل مي شوند بايد هر سطر را مجموعه اي از نقاط با روشنايي مختص به خود حساب آورد. ولي واقعيت اين است كه نه تنها در طول خطوط سطرها بلكه در امتداد عمود بر آن هم تغييرات روشنايي تصوير و همراه با آن تغييرات دامنة سيگنال الكتريكي حامل آن بطور پيوسته اسن و هيچگونه جهشي از يك نقطه به نقطه ديگر يا از يك سطر به سطر ديگر صورت نمي گيرد. بنابراين تجسم موازئيك مانند تصوير گرچه يك وسيله كمكي است ولي بر خلاف واقعيت فيزيكي است. در آينده اين مطلب را دقيق تر مورد مطالعه قرار خواهيم داد.

    براي مطالعات بعدي لازم است سطرهاي تصوير را از بالا به پايين با 1و2و3و...K شماره گذاري كنيم.

 1. تجزيه تصوير در مقايس زمان فركانسهاي كاملاً متفاوت زير را بدست مي دهد:

الف: فركانس سطرها و يا فركانس افقي Fz عبارت است از تعداد سطرهايي كه در يك ثانيه نوشته مي شوند.

ب: فركانس ميدان تصوير م يا فركانس عمودي Ff كه عددي است مشخص تعداد ميدانهاي سطرها كه در يك ثانيه نوشته مي شوند.وقتي كليه سطرهاي يك تصوير هنگام تجزيه از شماره 1 تا k (آخرين سطر) پشت سر هم نوشته شوند فركانس ميدان تصوير Ff و فركانس تصوير Fb مساويند. فركانس تصوير Fb تعداد تصاوير كاملي را كه در يك ثانيه نوشته مي شوند مشخص مي كند. در طريقه معمول امروزي به نام ((روش بين هم قرار دادن سطرها)) و يا Interlaced Scanning براي از بين بردن اثر چشمك زدن ميدان ديد در دو ميدان شامل سطرهاي با شماره هاي فرد(1و3و5...1-k) و ديگري از سطرهاي با شماره هاي جفت تشكيل مي گردد. ميدانهاي سطر با فركانس ميدان تصوير Ff نوشته مي شوند و از هر دو ميدان سطر يك ميدان كامل تصوير بوجود مي آيد. اين دو ميدان بين هم قرار مي گيرند و فركانس تصوير Fb نصف Ff مي باشد. در محل گيرنده در اثر كندي كار چشم اينطور احساس مي شود كه عملاً در هر ثانيه به اندازه Ff تصوير كامل نوشته مي شود در سيستم اروپايي Hz25=Fb و از اين رو 50=Ff مي باشد.

 

 

فایل ورد 77 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق پريز برق، نيرو رساني و كليدها و فيوزهاشناسه محصول: 1114823
موجود

دانلود تحقیق پريز برق، نيرو رساني و كليدها و فيوزها

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق پريز برق، نيرو رساني و كليدها و فيوزها

دانلود تحقیق پريز برق، نيرو رساني و كليدها و فيوزها

پريز برق، نيرو رساني و كليدها و فيوزها......................................................................................... 1

نيرورساني (كابل كشي ـ سيم‌كشي)............................................................................................. 1

ساختمان هادي در سيم‌ها و كابل‌ها............................................................................................ 1

انواع سيم‌ها و موارد كاربرد آنها....................................................................................................... 2

لوله‌هاي قابل استفاده در سيم‌كشي................................................................................................... 3

ضوابط طراحي سيستم سيم‌كشي.................................................................................................... 5

تعيين مقاطع سيم‌هاي عايق‌دار و كابلها............................................................................................... 6

تعيين جريان مصرفي (Ib)................................................................................................................ 7

تعيين جريان مجاز هادي (Iz)........................................................................................................... 7

قابليت بار مجاز سيمهاي مسي عايقدار و سطح مقطع‌هاي مربوط.................................................................... 7

براي جريان متناوب (AC) سه فاز....................................................................................................... 10

كابلهاي فشار ضعيف.................................................................................................................... 11

طبقه‌بندي كابل‌ها...................................................................................................................... 11

انواع كابل‌هاي زميني................................................................................................................... 13

نكاتي در رابطه با روشها و اصول نصب كابلهاي زميني............................................................................. 13

كابل‌هاي زيرآبي........................................................................................13

كابل‌هاي مخصوص................................................................................................................. 14

كابلشوها............................................................................................................................... 14

سركابل‌ها........................................................................................................................... 14

مفصل‌ها ............................................................................................................................. 15

جريان مجاز كابلهاي برق با ولتاژ اسمي 1 KV........................................................................................... 15

فاكتور تصحيح در صورت تغيير درجه حرارت محيط............................................................................. 16

تجهيزات سيم‌كشي (كليدها ـ پريزها)............................................................................................. 16

طبقه‌بندي كليدها...................................................................................................................... 17

موارد كاربرد برخي از انواع كليدهاي برق............................................................................................... 18

نكاتي در مورد اصول و روشهاي نصب كليدها....................................................................................... 19

ارتفاع نصب كليدها............................................................................................................... 20

طبقه‌بندي پريزها و موارد كاربرد آنها................................................................................................ 20

جدول: هاديها با مقاطع گوناگون جهت سيم‌كشي ثابت با توجه به نوع پريز.................................................. 21

نكاتي دربارة اصول و محلهاي نصب پريز....................................................................................... 21

تعيين تعداد انشعابها براي تغذيه پريزها.............................................................................................. 23

كليدهاي فشار ضعيف پرقدرت.................................................................................................... 23

تقسيم بندي اين كليدها................................................................................................................. 23

جدول مشخصات كليد پاگو......................................................................................................... 25

مزاياي كليد خودكار........................................................................................................................ 26

جريان نامي و استقامت الكتريكي كليد خودكار سه فاز......................................................................... 26

كليد خودكار با رله ولتاژ كم............................................................................................................ 26

كليد خودكار با قطع‌كنندة برگشت جريان....................................................................................... 27

كليد خودكار با رله جريان كم.............................................................................................................. 27

انواع ديگر كليدهاي اتوماتيك....................................................................................................... 27

فيوزها............................................................................................................................. 28

مشخصات اسمي فيوزها......................................................................................................... 28

انواع فيوزها.......................................................................................................................... 29

انواع ديگر فيوزها......................................................................................................................... 31

محل نصب فيوزها         32

 

 

فایل ورد 34 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق بیوفیدبکشناسه محصول: 1114824
موجود

دانلود تحقیق بیوفیدبک

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق بیوفیدبک

دانلود تحقیق بیوفیدبک

تعریف بیوفیدبک

واژه بیوفیدبک مشتمل بر دو بخش بیو(زیستی) و فیدبک (بازخورد) بوده و واژه ترکیبی "بازخورد زیستی " را میتوان جایگزینی برای بیوفیدبک به حساب آورد .

فیدبک یا بازخورد علاوه بر کاربردهای متعدد در علوم فنی و مهندسی ، همچنین یکی از فرایندهای بسیار اساسی به منظور حفظ تعادل حیاتی در بدن انسان و دیگر موجودات زنده به شمار می آید . در هیپوتالاموس مغز انسلن مراکز مختلفی برای کنترل و تنظیم فرایندهای زیستی و فیزیولوژیک وجود دارد که نسبت به کاهش ، افزایش یا هر گونه تغییر در برخی از متغیرهای بیوشیمیایی و فیزویولوژیکی حساس هستند . در واقع این مراکز کنترل ، با تنظیم فعالیتهای فیزیولوژیکی سیستمهای زیستی ، تعادل حیاتی بدن انسان را حفظ و تضمین می کنند . در روانشناسی ، بیوفیدبک نوعی از شرطی سازی فعال است که ارگانیسم را قادر میسازد تا فرایندهای فیزیولوژیکی ، اعتماد به نفس شخص ، در دیگر جوانب زندگی را نیز بالا میبرد .

ماهیت و نحوه عمل سیستمهای بیوفیدبک

سیستمهای بیوفیدبک این مکان را که بتوان در هر لحظه از کم و کیف وضعیت ناآشکار فیزیولوژیک بدن مطلع شد ، فراهم میسازد . اما این امر چگونه صورت میگیرد ؟ معمولا سه مرحله اصلی در این رابطه وجود دارد . اولین مرحله عبارتست از اخذ تغییرات فیزیولوژیکی مورد نظر با استفاده از علائم الکتریکی که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در نتیجه تغییرات فیزیولوژیک ایجاد میشود .کار اخذ تغییرات را ، گیرنده یا گیرنده هایی که درموضع مورد نظر نصب میشوند ، انجام میدهند . این سنسورها (گیرندها) به تناسب نوع تغییرات که اخذ آنها مدنظر است ، ویژگیهای اختصاصی و متفاوتی را دارا هستند . تغییرات الکتریکی بسیار ضعیفی که بدین طریق دریافت میشود تنها در صورتیکه تا حد بسیار بالایی بزرگنمایی و تقویت شوند قابل استفاده است ، لذا دومین مرحله عبارت است ازتقویت تغییرات تلکتریکی اخذ شده به گونه ای که آنها قابل ثبت بوده و قابلیت استفاده برای تولید علائم فیدبک را داشته باشد . بالاخره سومین مرحله شامل ارائه فیدبک مناسب از وضعیت فرایندهای فیزیلوژیک مورد نظر به فرد است . این فیذبک ممکن است به صورت دیداری ،شنیداری تؤام و یا جنبه های دیگری از تحریک حسی باشد . به عنوان مثال ممکن است به صورت یک لامپ روشن که میزان درخشش آن تؤام  با تغییرات مورد نظر ، تغییر میکند ، باشد . فیدبک همچنین میتواند به صورت یک تن شنیداری باشد که زیر و بمی یا شدت آن متناسب با تغییرات مورد نظر ، تغییر میکند . مثلا افزایش برانگیختگی سمپاتیک موجب پخش صدای زیر ( فرکانس بالا ) و کاهش آن موجب پخش صدای بم ( فرکانس پایین ) در طیف فرکانسهای  شنیداری میگردد و به این واسطه شخص قادر میشود تا بلافاصله یا با اندک تأخیر از تغییرات ناپیدای درونی اش مطلع شود . در اینجا به طور اجمال تعدادی از این گونه سیستمها معرفی می شود .

 

 

(MEF)  فیدبک الکتریکی ماهیچه

 

 

فایل ورد 10 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق نحوه کارکرد بلندگوهاشناسه محصول: 1114826
موجود

دانلود تحقیق نحوه کارکرد بلندگوها

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق نحوه کارکرد بلندگوها

دانلود تحقیق نحوه کارکرد بلندگوها

مقدمه:

در هر سيستم صوتي، كيفيت نهايي سيستم به بلندگوهاي به‌كار رفته در آن سيستم بستگي دارد، اگر يك سيستم بسيار حرفه‌اي صوتي با آمپليفاير بسيار پر قدرت، صدايي را كه با كيفيت بسيار خوب ضبط شده است، از بلندگويي ضعيف پخش كند، صدا بسيار نا مطلوب خواهد بود.

بلندگوها سيگنالهاي الكترونيكي را از دستگاههايي همانند سي دي هاي صوتي و DVD ها دريافت كرده و تبديل به صداهاي قابل شنيدن براي ما مي‌كنند.

مقدمه‌اي بر صوت:

در درون گوش آدمي پرده بسيار نازكي به نام پرده صماخ وجود دارد، هنگامي كه اين پرده مرتعش مي‌شود، مغز انسان اين لرزشها را بصورت صوت تفسير خواهد كرد. يكي از عمده‌ترين عواملي كه باعث تحريك و مرتعش شدن اين پرده مي‌شود، تغيرات فشار هوايي است كه با آن برخورد مي‌كند.

در عمل هنگامي كه جسمي در فضا حركت مي‌كند، هواي اطراف خود را منبسط كرده و اين انبساط باعث فشرده‌شدن هوا گرديده و اين تغير فشار در هوا منتشر شده و به گوش رسيده و باعث مرتعش شدن پرده صماخ مي‌گردد.

تفاوت اصوات:

صداهاي اطراف ما را مي‌توان بر اساس دو فاكتور زير تقسيم‌بندي كرد:

1-فركانس صوت: هرچه فركانس جسمي كه مرتعش مي‌شود بيشتر باشد، (سريعتر حركت كند و مرتعش شود)، مولكولهاي هوا با سرعت بيشتري تغير مكان مي‌دهند، لذا صدايي كه به گوش مي‌رسد صداي زير تري خواهد بود. اگر تعداد نوسانات در واحد ثانيه كم باشد، صدا بصورت بم به گوش خواهد رسيد.

2-دامنه صوت: صدايي كه از دامنه بيشتري برخوردار باشد، هوا را بيشتر فشرده خواهد كرد و به علت اينكه قادر است پرده گوش را بيشتر به حركت در آورد، بلندتر شنيده خواهد شد.

ميكروفون‌ها عملي مشابه گوش ما انجام مي‌دهند. آنها نيز داراي صفحه نازكي همانند گوش مي‌باشند كه در اثر برخورد مولكولهاي متحرك هوا به آنها، تغيراتي در ميزان ولتاژ عبوري از ميكروفون را باعث مي‌شوند و بدين ترتيب سيگنالهاي الكتريكي توليد شده را مي‌توان ثبت كرد.

در هنگام پخش نيز، بلندگو، عكس اين عمل را انجام داده و سيگنالهاي الكتريكي را به لرزه‌هاي فيزيكي و در نتيجه، امواج صوتي تبديل مي‌كند.

دسيبل:

دسيبل كه بطور مخفف آن را با dB نشان مي‌دهند، واحد اندازه‌گيري شدت صوت است. اصواتي كه ما قادر به شنيدن آن هستيم، بسيار متفاوتند.

ما مي‌توانيم صداي كشيدن انگشتان بر پوست دست و صداي يك جت جنگنده را بشنويم. صداي يك جت جنگنده 1000.000.000.000 بار بيشتر از صداي انگشتان است، با اين حال گوش انسان قادر است خود را با اين شرايط وفق دهد.

واحد دسيبل بصورت لگاريتمي افزايش مي‌يابد. بدين صورت كه كمترين صوت قابل شنيدن، صفر دسيبل (0 dB) بوده و صدايي ده برابر قويتر از آن 10 dB بوده و صدايي 100 برابر آن 20 dB خواهد بود.

در زير مي‌توان اصوات معمول و شدت آن را مشاهده كرد.

نزديك به سكوت مطلق 0 dB

نجوا كردن 15 dB

صحبت كردن عادي 60 dB

صداي يك موتور سيكلت 90 dB

بوق اتوموبيل 110 dB

موتور جت 120 dB

انفجار 140 dB

اصوات بيشتر از 85 دسيبل باعث كاهش شنوايي مي‌شوند. البته ميزان نزديكي و دوري از منبع صوت و مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن، خود عامل مهمي در ميزان صدمه خواهد بود.

قرار گرفتن مداوم به مدت 8 ساعت در معرض اصوات با قدرت 90 دسيبل باعث آسيب ديدن گوش شده و اصوات بالاي 140 دسيبل، حتي اگر بطور لحظه‌اي با گوش برخورد كنند باعث پارگي پرده گوش و در شديد خواهند شد.

ساختار دروني بلندگوها:

همانطور كه گفته شد، بلندگو عمل عكس يك ميكروفون را انجام مي‌دهد و سيگنالهاي الكتريكي را به صوت تبديل مي‌كند.

ديافراگم بلندگو غالباً از كاغذ ساخته مي‌شود تا بتواند به راحتي تحرك كند.

مركز ديافراگم به مركز بلندگو كه سيم پيچ قرار دارد متصل شده است و از اطراف نيز از طريق ثابت كننده به بدنه بلندگو متصل شده است.

هنگامي كه جريان الكتريكي از طريق سيمهاي سيم‌پيچ بلندگو عبور مي‌كند، باعث بوجود آمدن ميدان مغناطيسي مي‌گردد كه در اثر مجاورت با آهنرباي بلندگو، باعث بالارفتن يا پايين آمدن هسته مركزي و درپوش محافظ شده و در نتيجه كاغذ ديافراگم را به داخل كشيده يا به خارج فشار خواهد داد. در اثر حركت سريع اين هسته و تغيرات پيوسته جريان الكتريسيته در داخل سيم‌پيچ، كاغذ ديافراگم بصورت پيوسته نوسان خواهد كرد كه خود باعث توليد صوت خواهد شد.

از الكترومغناطيس مي‌دانيم كه اگر از سيمهاي پيچيده شده به دور يك هسته آهني، جريان عبور كند، باعث بوجود آمدن ميدان مغناطيسي مي‌شود.

اگر اين ميدان هم قطب با قطب آهنرباي ثابتي باشد كه در بلندگو وجود دارد، باعث دفع شدن هسته آهني از آهنربا مي‌گردد و در صورت غير هم قطب بودن آن، باعث جذب آهنربا مي‌گردد.

انواع بلندگوها:

بلندگوها را بر اساس كاربردهاي آنها مي‌توان به سه دسته تقسيم كرد:

1-«Woofer»ها كه در فركانسهاي پايين كاربرد دارد.

2-«Tweeters»ها كه در فركانسهاي بالا كاربرد دارند.

3-«Midrange»ها كه فركانسهاي مياني ناحيه شنوايي صوت را پخش مي‌كنند.

يك «Woofer» بلندگوي بزرگي است كه براي توليد اصوات با فركانس پايين توليد شده است. همانطور كه توضيح داده شد، براي توليد اصوات با فركانس پايين، كاغذ ديافراگم، تحرك كمي خواهد داشت. به همين دليل اندازه اين بلنگوها بزرگ انتخاب شده است.

«Tweeter» در ابعاد كوچك طراحي شده است تا كاغذ ديافراگم آن بتواند به سرعت مرتعش شود. بنابراين از اين بلنگوها براي پخش اصوات با فركانس بالا (اصوات زير) استفاده مي‌شود.

يك «Midrange» با ابعادي متوسط، توانايي توليد فركانسهاي مياني حوزه اصوات قابل شنيدن براي انسان را دارد. اندازه متوسط آن و طراحي آن بگونه‌اي است كه به جز اصوات بسيار زير و اصوات بسيار بم توانايي پخش بقيه اصوات را دارا مي‌باشد. بنابر اين در كاربردهاي خانگي و آماتوري بطور گسترده‌اي از آنها استفاه مي‌شود.

 

 

فایل ورد 47 ص

 

 گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق تست کلیدهای فشارقویشناسه محصول: 1114828
موجود

دانلود تحقیق تست کلیدهای فشارقوی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق تست کلیدهای فشارقوی

دانلود تحقیق تست کلیدهای فشارقوی

فهرست :

 • مقدمه
 • اهمیت کلیدهای فشارقوی
 • عیوب کلیدها
 • تست تایمینگ
 • مزایای کاهش مدت زمان قطع کلید
 • مزایای کاهش مدت زمان وصل کلید
 • تست مقاومت کنتاکتها
 • میگر تست
 • تست حداقل ولتاژ کویل
 • عوامل اصلی افت ولتاژ تغذیه بوبینهای فرامین
 • اندازه گیری جریان و زمان موتور
 • تست فشار گاز SF6
 • تست خلاء

  مقدمه : کلیدهای قدرت به منظورقطع و وصل خطوط فشارقوی انتقال انرژی ،ترانسفورماتور ها، ژنراتورها و سایر تجهیزات فشارقوی بکار می روند.تجهیزات فشارقوی توسط کلید قدرت به شبکه متصل و یا از شبکه جدا میگردند. هنگامی که لازم است  دو تا قسمت شبکه از یکدیگر جدا شوند ویا ارتباطدو قسمت برقرار شود از کلیدهای فشارقوی استفاده می کنند و همچنین زمانی که عیبی در تجهیزات و خطوط انتقال انرژی رخ می دهد و لازم است تا قسمت معیوب فورا از شبکه جدا گردد ، کلیدهای قدرت بطور اتوماتیک قطع شده و از ادامه برقراری عیب در شبکه جلوگیری می نماید .قطع و وصل کلیدهای قدرت در شبکه به دو صورت مختلف زیر انجام می گیرد: قطع کلید با برنامه قبلی و با اطلاع مسئولان شبکه به منظور انجام تعمیرات ،سرویس، بازرسی تجهیزات و غیره... در این حالت کلید بطور دستی توسط اپراتور قطع و وصل می شود. قطع کلید بدون برنامه قبلی که در نتیجه بروز عیب در شبکه روی می دهد . در این حالت کلید بطور اتوماتیک توسط رله های حفاظتی و سایر سیستمهای کنترل قطع می گردد. اهمیت بریکرهای فشارقوی : عمل اصلی حفاظت شبکه در هنگام بروز اتصالیها و برقراری جریان اتصالی توسط کلیدهای قدرت صورت می پذیرد . با قطع کلید قدرت ، قسمت معیوب شبکه از قسمتهای بدون عیب و در حال کار شبکه جدا شده و ادامه کار و ثبات شبکه تامین می گردد.بروز هرگونه عیبی در کلید قدرت ، بطوریکه با بروز عیب در شبکه و بکار افتادن رله های حفاظتی ، کلید عمل نکرده و به موقع قسمت معیوب شبکه را جدا ننماید ،قطع بی مورد و نابجای سایر کلیدها و از کار افتادن قسمتی از شبکه را بهمراه خواهد داشت .

 

فایل ورد 17 ص

 گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق برقگيرشناسه محصول: 1114829
موجود

دانلود تحقیق برقگير

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق برقگير

دانلود تحقیق برقگير

برقگیرها یکی از مهمترین وسایلی هستند که در پستها مورد استفاده قرار می گیرند .

کار برقگیر که معمولا بین سیم فاز و زمین نصب می شود این است که اگر ولتاژ فاز نسبت به زمین از حد معینی بیشتر شد آن مقدار ولتاژ به زمین منتقل کند که افت ولتاژ روی برقگیر ثابت و برابر ولتاژ حفاظت برقگیر شود . یعنی تا زمانی ولتاژ را هدایت م یکند که ولتاژ شبکه به حالت عادی و دائم کار خود برسد .

برقگیر در واقع برای حفاظت تجهیزات پست در مقابل اضافه ولتاژ های ناشی از صاعقه و کلیدزنی مورد استفاده قرار می گیرد و معمولا در ابتدا و انتهای پست یا قبل و بعد از ترانس نصب می شود .

برقگیر شبیه یک کلید باز است ( یک مقاومت غیر خطی متغیر) که هنگامی که فکرانس عادی شبکه است این کلید باز بوده و در صورت بروز اضافه ولتاژ این کلید باز به کلید بسته تبدیل می شود و انرژی را به زمین منتقل می کند و زمانی که ولتاژ عادی شد دوباره کلید باز می شود .

جنس برقگیرها اغلب از جنس کاربید سیلیسیم می باشد که با گرد چینی مخلوط کرده و به صورت ورقه های گرد در می آورند و در هر برقگیر چند عدد از آنها را روی هم قرار می دهد . کاربید سیلیسیم یک مقاومت غیر خطی است و اشکال آن این است که هنگام کار عادی شبکه جریان قابل توجهی از برقگیر عبور کرده و وارد زمین می شود . به همین خاطر باید از فاصله هوایی استفاده کنیم . البته امروزه از ماده دیگری به نام اکسید روی در ساختمان برقگیرها استفاده می شود که در حالت عادی جریان بسیار کمی از برقگیر عبور می کند و نیازی به فاصله هوایی نیست .

می توان گفت ساده ترین نوع برقگیر فاصله هوایی است که سربوشینگ ترانسها یا دو سر مقره های استفاده شده در خطوط انتقال یا باس بارها ( به طور موازی دو سر مقره ها ) نصب می شود که دارای معایبی نیز هستند . از جمله اینکه چون در هوای آزاد نصب شده اند ولتاژ شکست بین شاخکها تابع شرایط جوی است . یعنی با تغییر دما و رطوبت و فشار هوا تغییر می کند . بنابراین ولتاژ آن متغیر است . عیب دیگر آن این است که پس از پایان صاعقه چون هوای یونیزه شده بین شاخکها وجود دارد ممکن است جریان هنوز به زمین منتقل شود و باعث عملکرد رله ها شود البته به علت وجود رله های رکلوزر (RECLOUSER) این مشکل قابل رفع است .

برای رفع عیوب شاخکهای هوایی از یک مقاومت غیر خطی سری شده با شاخکها استفاده می کنند که این مقاومت غیر خطی در حالت فرکانس عادی دارای مقاومت بالاییاست و مانع از عبور جریان می شود و در حالت اتصال کوتاه دارای یک مقاومت پایین است که باعث عبور ولتاژ اضافی به زمین می شود .

ساختمان برقگیرهای متداول امروزی از تعدادی مقاومت غیر خطی و فواصل هوایی تشکیل شده که به موازات هر فاصله هوایی یک مقاومت یکنواخت کننده قرار می دهند و علت آن این است که در ولتاژهای بالا تقسیم ولتاژ یکنواخت نمی باشد . این مقاومت های بزرگ برای یکنواخت کردن ولتاژها به کار می روند .

در ولتاژهای بالاتر در برقگیرها ، صفحات بزرگ سرامیکی وجود دارد که باعث می شود پس از رفع صاعقه هنگامی که ولتاژهای شبکه عادی می شوند حرکت کرده و بدین ترتیب قوس نیز حرکت می کند و طول آن زیاد شده و گرمای آن پخش می شود . برای حرکت این صفحات سرامیکی از میدانهای الکترومغناطیسی استفاده می شود و برای ایجاد این میدانها از سیم پیچ استفاده می شود . به موازت هر یک از این سیم پیچها یک مقاومت غیر خطی وجود دارد . همچنین به طور سری با این سیم پیچ مقاومت غیر خطی چند فاصله هایی و چند مقاومت یکنواخت کننده نیز وجود دارد که هر فاصله هوایی با یک مقاومت موازی است . به این ترتیب هنگامی که صاعقه به وجود می اید چون سیم پیچها امپدانس زیادی دارند جریان از طریق مقاومتهای غیرخطی و فواصل هوایی وارد زمین می شود ولی در حالت کار عادی شبکه چون مقاومتهای غیرخطی دارای مقاومت زیادی هستند جریان از طریق سیم پیچها عبور می کند که باعث ایجاد یک نیروی مغناطیسی می شود و در نتیجه باعث حرکت صفحات شده و قوس را از بین می برند .

 

 

فایل ورد 22 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق برق ساختمانشناسه محصول: 1114834
موجود

دانلود تحقیق برق ساختمان

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق برق ساختمان

دانلود تحقیق برق ساختمان

مقدمه

مصرف بالاي انرژي در ساختمان‎هاي مسكوني يكي از عمده‎ترين مشكلات كشورهاي در حال توسعه است كه داراي اثرات اقتصادي و زيست محيطي مي‎باشد . مصرف انرژي در ايران بدليل شرايط اجتماعي و فرهنگي در حد بالايي مي‎باشد. طبق آمار موجود سالانه حدود 150000 تا 200000 واحد مسكوني جديد در سطح كشور ساخته مي‎شود. از آنجائيكه بخش ساختمان با مصرف بيش از 40 درصد كل انرژي توليد شده در كشور و صرف هزينه‎اي معادل 30 درصد از درآمد حاصل از فروش نفت، بيشترين ميزان مصرف انرژي را به خود اختصاص داده است، لذا بهينه‎سازي مصرف انرژي در ساختمان تأثيرات مثبتي بر اقتصاد خانواده و نيز ملي خواهد داشت. بيشترين تلفات انرژي در واحدهاي مسكوني و آپارتماني مربوط به ديوارهاي خارجي مي‎باشد كه مي‎توان با انجام راهكارهايي از اتلاف انرژي جلوگيري كرد. امروزه ساختمان‎هاي ساخته شده در كشورهاي پيشرفته از لحاظ مصرف انرژي درجه‎بندي مي‎شوند مثلاً در استراليا منازل را به منظور استفاده بهينه از انرژي توسط برنامه كامپيوتري ارزيابي مي‎كنند و اصطلاحاً به آنها ستاره اعطا مي‎شود. يعني به هر ميزاني كه يك ساختمان از لحاظ مصرف انرژي بهينه باشد به همان ميزان به آن ساختمان ستاره داده مي‎شود. در كشور ما نيز مي‎توان با انتخاب ساختمان بهينه در راستاي بهره‎وري انرژي قدم برداشت.

برق ساختمان

1. اتاق‎هاي نشيمن و اتاق‎هايي كه از آنها بيشتر استفاده مي‎شود در طرف جنوب ساختمان قرار گرفته باشد به اين ترتيب از نور طبيعي خورشيد استفاده كرده و در زمستان نيز بيشترين بهره را از گرماي خورشيد ببريد. 2. بهتر است اتاق‎هاي پذيرايي، ناهارخوري، خواب و نشيمن در طرف جنوب و بقيه جاها مانند آشپزخانه، سرويس بهداشتي. حمام، انباري و مانند آن در طرف شمال قرار گرفته باشد. 3. به منظور كاهش تلفات حرارتي، دودكش‎هاي موجود در ساختمان بسته شده باشند و به جاي بخاري از سيستم حرارت مركزي استفاده شده باشد. 4. مسير مستقيمي براي حركت هواي بيرون در ساختمان پيش‎بيني شده باشد كه در تابستان به خنك كردن ساختمان كمك كند. 5. اتاق‎هايي كه كاربرد همانند دارند در كنار هم قرار گرفته باشد. بويژه اتاق‎هايي كه كاربرد خاص دارند را از بقيه اتاق‎ها جدا شده باشد. اين كار به شما كمك مي‎كند تا فقط اتاق‎هايي را گرم كنيد كه در آنها زندگي مي‎كنيد . 6. بخش‎هايي از ساختمان‎ كه نياز به آب دارند نزديك هم قرار گرفته باشد. اين قسمت‎ها عبارتند از آشپزخانه، دستشويي و حمام . با اينكار طول لوله‎هاي آب كم مي‎شود و در نتيجه حرارت كمتري از لوله‎هاي آب گرم به هدر مي‎رود. 7. سقف تا ارتفاع 7/2 متر پايين باشد. اگر اين كار انجام نشده است مي‎توانيد تمام و يا فقط سقف بعضي قسمت‎ها را پايين بياوريد

 

 

فایل ورد 24 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق بازیابی بار توسط سیستم های خبرهشناسه محصول: 1114838
موجود

دانلود تحقیق بازیابی بار توسط سیستم های خبره

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق بازیابی بار توسط سیستم های خبره

دانلود تحقیق بازیابی بار توسط سیستم های خبره

فهرست                                                                                                             شماره صفحه

چكيده ......................................................................................................................................................  1

مقدمه   ...................................................................................................................................................... 1

انتخاب نقطه شروع   ................................................................................................................................  2

پارامترهاي مؤثر بر متغيرها   ...................................................................................................................... 4

        مركز بار در ناحيه بي‌برق.................................................................................................................  4

        در دسترس بودن فيدر مانور............................................................................................................. 5

        احتمال خرابي قسمتي از شبكه......................................................................................................... 5

بازيابي بارها ..............................................................................................................................................6

شبکه نمونه................................................................................................................................................ 6

 نتيجه‌گيري و پيشنهادات.......................................................................................................................... 10

تکمیل این سیستم.................................................................................................................................... 10

     بيان مسئله بازيابي بار در شبكه توزيع تهران ............................................................................................. 11

     بررسي اهداف و قيود بازيابي بار ............................................................................................................. 12

    تركيبهاي ممكن از كليدهاي مانور............................................................................................................. 13

طراحي سيستم خبره .............................................................................................................................. 14

بازيابي بارها توسط يك فيدر ................................................................................................................ 14

تركيبهاي دوتايي و بازيابي بارتوسط دو فيدر...........................................................................................17

پديده اثر متقابل فيدرها برهم ................................................................................................................. 17

كليد مقسم بار ....................................................................................................................................... 19

بازيابي بار توسط دوفيدر ...................................................................................................................... 21

تركيبهاي چند تايي و بازيابي بار توسط چند فيدر ................................................................................. 24

فلوچارت پيشنهادي براي بازيابي بار ..................................................................................................... 25

شبكه نمونه............................................................................................................................................  26

نتيجه گيري و پيشنهادات....................................................................................................................... 28

منابع ……………………………………………………………………………….. 29

 

 

چكيده:

اغلب روشهاي بازيابي در شبكه‌هاي توزيع انرژي كه تاكنون ارائه شده‌اند، براين پايه استوارند كه عيب فقط پيدا و از شبكه جدا شده است، ولي عملاً چنين كاري در شبكه‌هاي فاقد سيستمهاي اتوماسيون، قابليت اطمينان شبكه را به‌شدت كاهش ميدهد. يكي از مشكلات بهره‌بردارهاي شبكه‌هاي توزيع هنگام وقوع عيب‌يافتن محل ميباشد. به‌همين خاطر به كمك يك سيستم خبره مبتني بر تجربيات بهره‌بردارهاي شبكه و با استفـاده از منطق فازي، روشي براي يافتن بهترين پست جهت شروع تست فيدر، بازيابي بارها و جداكردن عيب در حداقل زمان ارائه شده است. در اين روش اهداف ومحدوديتهاي نظير: بازيابي حداكثر بار در حداقل زمان، حداقل سويچينگ، اهميت بارها و رعايت محدوديتهاي الكتريكي شبكه مورد توجه بوده است. روش مذكور برروي يك فيدر نمونه از شبكه تهران تست شده و نتايج آن در انتها ارائه شده است.

 

 

فایل ورد 30 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق ايمني در برق ، عایق بندی قسمتهای برق دار ، ایجاد حصار و موانعشناسه محصول: 1114840
موجود

دانلود تحقیق ايمني در برق ، عایق بندی قسمتهای برق دار ، ایجاد حصار و موانع

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق ايمني در برق ، عایق بندی قسمتهای برق دار ، ایجاد حصار و موانع

دانلود تحقیق ايمني در برق ، عایق بندی قسمتهای برق دار ، ایجاد حصار و موانع

برق مصرفی شهری ما ۲۲۰ ولت می باشد که این مقدار برای نابودی فرد کافی است. ما روزانه با وسایل برقی بسیاری سرو کار داریم و از آنها به صورت درست یا نادرست استفاده میکنیم که باید به ایمنی جانی خود در برخورد با این وسایل توجه کنیم. به طور کلی لوازم برقی ،سیمهای رابط ، کلیدها ، پریزها و ... ،در محل تولید به صورت کاملا ایمنی از نظر عایقی ساخته میشوند و بسته به مورد مصرفی از نظر عایقی با هم متفاوتند . عایقها انواع گوناگون دارند که بسته به مورد استفاده در سیمها با نامهای گوناگون شناخته می شوند.

(که در جدول ضمیمه توضیحات کامل در مورد سیمها و مورد استفاده آنها داده شده.)
ولی با وجود عایقهای پیش ساخته نیز باید به موارد ایمنی توجه کرد مثلا نمونه بارز آن سیم کشی ساختمان هاست که از داخل لوله های پلاستیکی و داخل دیوار کار گذاشته میشوند که در وحله اول ایمنی بعد زیبایی کار را بالا میبرد .

سیمها در قسمت اتصال به وسایل، منبع ، کلید و ... لخت هستند که برای اتصال آن به پیچ میتوانیم از کابلشو یا سوکتهای مخصوص استفاده کنیم تا در صد ایمنی نیز بالا رود .
البته این اتصالات زیر روپوش ، درب کلیدها و... قرار میگیرند .حال اگر اتصال ما اتصال سیم به سیم باشد یعنی زیر پیچ و ... قرار نگیرد در این صورت اتصال ما باید عایق کاری شود و عایق مورد استفاده نیز باید از همان مواد عایقی باشد که روی هادی قرار دارد . به منظور نوار پیچی محل اتصالات معمولا از چسبهای لاستیکی استفاده میشود که این کار باید با نرمی و کشش توام باشد تا هوایی بین لایه ها باقی نماند و بهتر است برای این کار از وسط کار شروع شود .

اتصالات در صنعت :

تابلوهای برق موارد استفاده زیادی دارد . تابلو برقهای شبکه های الکتریکی موجودند که از بیش از صد قسمت مانند کنتاکتور ، رله ها و ... تشکیل شده اند و با برق شهر و یا برق فشار قوی تغذیه میشوند.

در هر صورت سر سیمها را به صورت پیچی اتصال داده اند . پس با وجود این همه سیم کنار هم باید به عایق بندی آنها نیز توجه شود که با درست قرار دادن آنها زیر پیچ به ایمنی توجه میشود .

برق اصلی در تابلوهای بزرگ به وسیله شمش های مسی تامین میشود یعنی به جای سیم ، شمشهای مسی که هیچگونه عایقی ندارد را در تابلو قرار میدهند .

نحوه عایق بندی این شمشهای مسی با سیم فرق میکند یعنی از چسبهای لاستیکی نمیتوان استفاده کرد. این شمشها را به طور کامل رنگ آمیزی (عایق رنگی ) و نقاط اتصال دو شمش را از رنگ پاک و دو شمش را با پیچ به یکدیگر محکم میکنند.

تابلوها را با وجود ایمنی های کلی که در آن رعایت می شود به صورت کمدی و درب دار می سازند تا قسمت های برق دار به طور کلی از دست رس انسان دور باشد.

در شبکه های برق به دلیل وجود تلفات انرژی در مسیر های طولانی مجبور به استفاده از ترانس هستند.( طبق قانون توان) تا جریان را کاهش و ولتاژ را افزایش دهند و تلفات را کم کنند. که این ترانس ها یا در اتاقک های برق و یا روی تیر های چراغ برق نصب می شوند. از اتاقک های برق برای کنترل قسمتی از برق شهر، کوچه و خیابان تعبیه شده اند که درون این اتاقک ها به دلیل وجود تابلو های برق و قسمت های برق دار از کفپوش های توری که به زمین ارت شده اند استفاده می شود تا از برق گرفتگی شخص نسبت به وسایل جلوگیری شود در ضمن این سایت های برق از دست رس افراد معمولی به دور است و حفاظت می شود.

 

 

فایل ورد 30 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق جوشکاری فلزات رنگین با گاز استیلن یا کاربیت یا فلزات غیر آهنیشناسه محصول: 1114434
موجود

دانلود تحقیق جوشکاری فلزات رنگین با گاز استیلن یا کاربیت یا فلزات غیر آهنی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق جوشکاری فلزات رنگین با گاز استیلن یا کاربیت یا فلزات غیر آهنی

دانلود تحقیق جوشکاری فلزات رنگین با گاز استیلن یا کاربیت یا فلزات غیر آهنی

شرح مطلب

فلزات غیر آهنی یا فلزات رنگی به فلزاتی گفته می شود که فاقد آهن و یا آلیاژهای آن باشند مانند مس – برنج – برنز- آلومینیوم- منگنز- روی و سرب تمام فلزات رنگین را با کمی دقت و مهارت و آشنائی با اصول جوشکاری می توان جوش داد و برای جوشکاری این نوع فلزات بایستی خواص فلز را در نظر گرفت.جوشکاری مس با گاز بهترین طریقه برای جوشکاری مس جوشکاری با اکسیژن است( جوش اکسیژن = اتوگن= استیلن= کاربید اصطلاحات مختلف متداول می باشند) ضمناً می توان جوشکاری مس را با قوس الکتریک یا جوش برق نیز انجام داد.


ورقه های مس را مانند ورقه های آهنی برای جوشکاری آماده می کنند یعنی سطح بالائی را تمیز نموده و از کثافات و روغن پاک نموده و در صورت لزوم سوهان می زنند. ولی چون خاصیت هدایت حرارت مس زیادتر است باید مقدار آمپر را قدری بیشتر گرفت. بهتر است همیشه با قطب مستقیم جوشکاری را انجام داد ( با جریان مستقیم و الکترود مثبت) زاویه الکترود نسبت به کار مانند جوشکاری فولاد است. طول قوس حداقل باید 10 تا 15 میلی متر باشد, برای جوشکاری مس می توان از الکترودهای ذغالی استفاده کرد. الکترودهای جوشکاری مس بیشتراز آلیاژ مس و قلع و فسفر ساخته شده اند و گاهی نیز از الکترودهای که دارای فسفر- برنز- سیلکان یا آلومینیوم هستند استفاده می کنند چون انبساط مس در اثر گرم شدن زیاد است فاصله درز جوش را در هر 30 سانتیمتر در حدود 2 تا 3 سانتیمتر زیادتر در نظر می گیرند. خمیر روانساز مس معمولاً در حرارت 700 تا 1000 درجه ذوب می شود و به صورت تفاله (گل جوش) سبکی روی کار قرار می گیرد و از تنه کار به علت کف کردن در روی کار نباید استفاده شود. بدون روانساز هم می توان مس را جوش داد و معمولاً از براکس استفاده می گردد. مس را به وسیله شعله خنثی جوش دهیم تا تولید اکسید مس نکند چون ضریب هدایت حرارت مس زیاد است باید پستانک جوشکاری مشعل 1 تا 2 نمره بیشتر از فولاد انتخاب شود. بهتر است مس را قبل از جوشکاری گرم نمائیم و با سیم جوشکاری مخصوص جوش داد برای جوشکاری صفحه 5 میلیمتری سیم جوش 4 میلیمتری کافی است و از وسط ورق شروع به جوشکاری می نمائیم و وقتی فلز هنوز گرم است روی آن چکش کاری می شود تا استحکام درز جوش زیاد شود.

 

 

فایل ورد 9 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق سيگنالينگ تلفنشناسه محصول: 1114444
موجود

دانلود تحقیق سيگنالينگ تلفن

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق سيگنالينگ تلفن

دانلود تحقیق سيگنالينگ تلفن

فهرست

 • مقدمه
 • مراحل يك تماس ساده
 • سيگنالينگ آدرس و تيپ و زنگ
  • سيگنالينگ آدرس
  • شماره‌گيري پالس
  • شماره‌گيري DTMF
 • سيگنالينگ شروع حلقه (Loop Start)
  • سيگنالينگ آنالوگ شروع حلقه
  • سيگنالينگ ديجيتال شروع حلقه
  • آزمايش شروع حلقه
  • ...


مقدمه

در اين مقاله سعي شده است روشهاي سيگنالينگ مورد نياز براي كنترل انتقال مكالمات تلفني تشريح گردد. روشهاي سيگنالينگ به 3 دسته قابل طبقه بندي هستند: نظارت، آدرس‌دهي و آگاه‌سازي.

نظارت شامل تشخيص تغييرات در وضعيت مدار مي‌باشد. هنگامي كه اين تغييرات تشخيص داده‌شد، مدار ناظر پاسخي از پيش تعيين شده (همانند بستن يك مدار جهت برقراري يك تماس) را توليد خواهد كرد.

آدرس‌دهي شامل انتقال ارقام شماره‌گيري شده (به صورت پالس يا تن) به يك PBX (تبادل كنندة خصوصي شاخه‌ها) و يا CO (دفتر مركزي) مي‌باشد. اين ارقام شماره‌گيري شده سوييچ و مسير ارتباطي به يك تلفن ديگر و يا CPE ديگر مهيا مي‌كند.

آگاه‌سازي پيام‌هاي صوتي قابل شنيدن براي كاربر فراهم مي‌كند كه نشانگر وضعيت خاص خط، اعم از يك تماس تلفني و يا اشغال بودن خط تلفن مي‌باشد.

تماسهاي تلفني بدون برقراري تمامي اين تكنيك‌ها برقرار نخواهند شد.

قبل از تشريح تك تك اين روشهاي سيگنالينگ به توصيف اعمالي كه در روند يك تماس ساده تلفني (از شروع تا خاتمه مكالمه) انجام مي‌شود مي‌پردازيم.

 

روند اجرايي يك تماس ساده تلفني

مراحل يك تماس تلفني با Loop Start Signaling را مي‌توان به 5 مرحله تقسيم بندي كرد.

قبل از برداشتن گوشي – مرحله برداشتن گوشي – شماره گيري – سوييچينگ – زنگ خوردن و صحبت كردن.

شكل 1 مرحله قبل از برداشتن گوشي (On Hook) را نشان مي‌دهد.

 

قبل از شروع شدن يك تماس تلفني، دستگاه تلفن در حالت آماده به كار قرار دارد و آماده است تا شخص تماس گيرنده گوشي را بردارد. اين وضعيت را On Hook مي‌نامند. در اين حالت مدار تلفني كه با ولتاژ 48 ولت بين مركز تلفن (CO) و محل تماس برقرار است، مدار باز است، پس جرياني از اين مدار عبور نمي‌كند.

 

منبع تغذيه براي اين مدار در مركز تلفن قرار دارد. وجود منبع تغذيه در مركز تلفن اين خصوصيت را دارد كه هنگام قطع برق در محل تماس گيرنده نيز امكان برقراري خدمات تلفني براي تماس گيرنده وجود خواهد داشت.

 

 

فایل ورد 25 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق سيستم قدرت نیروگاهشناسه محصول: 1114452
موجود

دانلود تحقیق سيستم قدرت نیروگاه

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق سيستم قدرت نیروگاه

دانلود تحقیق سيستم قدرت نیروگاه

نیروگاه

معرفی انواع نیروگاه ها

نیروگاه دیزلی

نیروگاه آبی

نیروگاه اتمی

نیروگاه گازی

نیروگاه بخاری

نیروگاه مختلط

 

مقدمه کلی:

در این مقاله به برسی کلی نیروگاه های حرارتی و نیروگاه های اتمی میپردازیم

  و اشارهای به نیروگاس سیکل ترکیبی شده است  

نیروگاه حرارتی

مقدمه

نیروگاه حرارتی جهت تولید انرژی الکتریکی بکار می‌رود که در عمل پره‌های توربین بخار توسط فشار زیاد بخار آب ، به حرکت در آمده و ژنراتور را که با توربین کوپل شده است، به چرخش در می‌آورد. در نتیجه ژنراتور انرژی الکتریکی تولید می‌کند. نیروگاه حرارتی به مقدار زیادی آب نیاز دارد. در نتیجه در محلهایی که آب به فراوانی یافت می‌شود، ترجیحا از این نوع نیروگاه استفاده می‌شود. چون انرژی الکتریکی را به روشهای دیگری ، مثل انرژی آب در پشت سدها (توربین آبی) ، انرژی باد (توربین بادی) ، انرژی سوخت (توربین گازی) و انرژی اتمی هم می‌توان تهیه کرد. سوخت نیروگاه حرارتی شامل ، فروت و یا گازوئیل طبیعی است.

دانلود تحقیق اصول و کاربرد سنسورهاشناسه محصول: 1114457
موجود

دانلود تحقیق اصول و کاربرد سنسورها

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق اصول و کاربرد سنسورها

دانلود تحقیق اصول و کاربرد سنسورها

مقدمه:

امروز وابستگي علوم كامپيوتر، مكانيك و الكترونيك نسبت به هم زياد شده‌اند و هر مهندس و با محقق نياز به فراگيري آن‌ها دارد، و لذا چون فراگيري هر سه آنها شكل به نظر مي‌رسد حداقل بايد يكي از آن‌ها را كاملاً آموخت و از مابقي اطلاعاتي در حد توان فرا گرفت. اينجانب كه در رشته مهندسي مكانيك گرايش خودرو تحصيل مي‌كنم، اهميت فراگيري علوم مختلف را هر روز بيشتر حس مي‌كنم و تصميم گرفتم به غير از رشته تحصيلي خود ساير علوم مرتبط با خودرو را محك بزنم. مي‌دانيم كه سال‌هاست علوم كامپيوتر و الكترونيك با ظهور ميكروچيپ‌ها پيشرفت قابل ملاحظه‌اي كرده‌اند و اين پيشرفت دامنگير صنعت خودرو نيز شده است، زيرا امروزه مردم نياز به آسايش، ايمني، عملكرد بالا از خودرو خود توقع دارند. از نشانه‌هاي ظهور الكترونيك و كامپيوتر در خودرو پيدايش سنسورها در انواع مختلف، و سيستم‌هاي اداره موتور و سايرتجهيزات متعلقه مي باشد. اين تجهيزات روز و به روز تعدادشان بيشتر و وابستگي علم مكانيك به آن ها بشتر مي‌شود. در ادامه سعي دارم نگاهي به توليد و سنسورهاي موجود در بازار بياندازيم و زمينه را براي ساخت يك سنسور پارك  مهيا كنم، تا از ابزارهاي موجود حداكثر بهره‌ را برده وعملكرد مطلوب ارائه داد.

  

   فصل اول

 سنسور چيست؟

امروزه بحث سنسور به اهميت مفاهيمي از قبيل ميكروپرسسور (پردارزش گر)، انواع مختلف حافظه وساير عناصر الكترونيكي رسيده است، با اين وجود سنسور هنوز هم فاقد يك تعريف دقيق است همچنانكه كلمات الكترونيكي از قبيل پروب، بعدسنج، پيك آپ يا ترنسديوسر هنوز هم معاني لغوي ندارند. جدا از اين‌ها كلمه سنسور خود ريشه بعضي كلمات هم خانواده نظير المان سنسور، سيستم سنسور، سنسور باهوش و تكنولوژي سنسور شده است كلمه سنسور يك عبارت تخصصي است كه از كلمه لاتين Sensorium، به معني توانايي حس كرد، يا Sensus به معني حس برگرفته شده است. پيش از آن كه بحث را ادامه دهيم لازم است عبارت سنسور را در صنعت الكترونيك تعريف كنيم:

يك سنسور هم كميت فيزيكي معين را كه بايد اندازه‌گيري شود به شكل يك كميت الكتريكي تبديل مي‌كند، كه مي‌تواند پردازش شود يا به صورت الكترونيكي انتقال داده شود. مثلاً يك سنسور رنگ مي‌تواند تغيير در شدت نور را به يك پروسه تبديل نوري الكتروني به صورت يك سيگنال الكتريكي تبديل كند. بنابراين سنسور را مي‌توان به عنوان يك زير گروه از تفكيك كننده‌ها كه وظيفه‌ي آن گرفتن علائم ونشانه‌ها از محيط فيزيكي و فرستادن آن به واحد پردازش به صورت علائم الكتريكي است تعريف كرد. البته سنسوري مبدلي نيز ساخته شده‌اند كه خود به صورت IC  مي‌باشند و به عنوان مثال (سنسورهاي پيزوالكترونيكي، سنسورهاي نوري).

 

 

 

فایل ورد 34 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق زبان توصيف سخت افزار VHDLشناسه محصول: 1114483
موجود

دانلود تحقیق زبان توصيف سخت افزار VHDL

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق زبان توصيف سخت افزار VHDL

دانلود تحقیق زبان توصيف سخت افزار VHDL

VHDL  زبان توصیف سخت افزاری برای طراحی مدارات دیجیتال می باشد. و مانند سایر زبانهای برنامه نویسی دارای دستورات خاص خود می باشد.

برای یادگیری زبان VHDL دانستن جبر بول و آشنایی با مدارات منطقی ضروری است. لذا ما فرض می کنیم که دوستان با دو مقوله فوق آشنایی کافی دارند.

و اما یادگیری VHDL چه مزایایی دارد. قبل از هرچیز باید گفت که هدف از یادگیری VHDL خصوصاْ در ایران طراحی مدارات دیجیتال و پیاده سازی در FPGA می باشد هرچند مدار طراحی شده را بصورت ASIC (آی سی خاص) نیز می توان پیاده سازی نمود اما غالباْ مدارات دیجیتال با هدف پیاده سازی در FPGA طراحی می شوند.

برای یادگیری VHDL در این مقطع نیاز به نرم افزاری برای شبیه سازی مدارات طراحی شده خواهیم داشت. نرم افزارهای زیادی برای این منظور وجود دارند اما بهترین و آسانترین انها Active-HDL می باشد که نتایج شبیه سازی را بصورت شکل موجهای گرافیکی نمایش می دهد. و در عین حال کار کردی آسان دارد.

تاريخچه

نام VHDL شامل دو بخش V و HDL  به معنیVHSIC : Very High Speed Integrated Circuits 

HDL : Hardware Description Language

استاندارد IEEE 1076-1987

استاندارد IEEE 1076-1993

Verilog  و ABEL  (Advanced Boolean Equation Language )

ویژگی ها

HDLها ذاتا موازي (همروند) هستند

 • ترتيب دستورات مهم نيست
 • مبتني بر رخداد
 • امكان استفاده از دستورات ترتيبي را نيز دارد

اهداف اساسی

 • مستند سازي : نگهداری، ارائه، تبادل، استفاده مجدد
 • شبيه سازي : بررسی نتایج و ارزیابی
 • سنتز : با هدف پیاده سازی در FPGA یا بصورت ASIC

اجرا= شبیه سازی

 

 

فایل ورد 22 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق رله ديستانسشناسه محصول: 1114489
موجود

دانلود تحقیق رله ديستانس

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق رله ديستانس

دانلود تحقیق رله ديستانس

رله ديستانس اولين بار در آلمان در سال 1923در يك شبكه فشار قوي نصب گرديد.اين رله يك رله حفاظتي است كه زمان قطع آن تابع مقاومت طول سيم مي باشد.در اغلب اوقات بايد زمان قطع رله  تابع محل اتصال كوتاه نسبت به رله باشد؛واز اين جهت بايدزمان قطع هررله ؛تابع جهت معيني از انرژي اتصال كوتاه نيز گردد.با توجه به اينكه هر چه محل اتصالي رله بيشتر باشد مقامت ظاهري قطعه سيم بين محل اتصالي تا رله بزرگتر ميگردد.از آنجا كه در رشد تاسيسات برقي رابطه مستقيمي بين مقاومت و طول سيم موجود است؛لذا با استفاده از رله ديستانس بعنوان رله حفاظتي در سراسر خطوط انتقال انرژي ؛عملا ومشكل حفاظت موضعي و سلكتيو وتنظيم جهش زماني رله هاي پي در پي نيز برطرف مي گردد.

اگر يك شبكه حلقوي را با رله هاي ديستانس حفاظت كرده باشيم در آن اگراتصال كوتاهي رخ دهد تمام رله هاي ديستانس موجود كه جريان اتصال كوتاه از آن عبور           مي كند تحريك ميشوند؛ولي فقط نزديكترين رله به محل اتصالي موفق به قطع سيم اتصال شده از شبكه مي شودزيرا قطعه سيم بين اين دو نقطه نزديكترين مقاومت را شامل است و بدين جهت زمان قطع اين رله نيز از همه كوتاهتر است.

رله ديستانس را مي توان جهت هر نوع شبكه اي با هر فشار الكتريكي بكار برد.براي حفاظت شبكه هاي با ولتاژ بالاتر از 60هزار ولت؛امروزه فقط از رله ديستانس  استفاده ميشود.

1-عضو سنجشي(عضو زماني)      

2-عضو تحريك كننده   

3-عضو جهت ياب

4-رله هاي كمكي

در ضمن بايد دانست كه عضو سنجشي رله ديستانس مطلقا مقدار قدر مطلق عوامل مؤثر را نمي سنجد ،بلكه تغييرات مقدار كميتي را كه قبلا تنظيم شده است مي سنجد .

عامل مؤثر در رله ديستانس مي تواند هر يك از كميتهاي زير باشد:

 

1-مقاومت ظاهري (امپدانس)

2-هدايت ظاهري(ار ميتانس)

3-مقاومت اهمي Zcos(رزيستانس)

4-هدايت اهمي (كندو كتانس)

5-مقاومت غير اهميZsin (راكتانس)

6-هدايت غيراهمي (سوسپتانس)

7-امپدانس مخلوط

رله اي  كه كميت Zرا مي سنجد رله امپدانس ورله اي كه كميت X را مي سنجد رله را كتانس گفته مي شود.

- دستگاه مختصات    R-Xو اصول مربوط به آن

با استفاده از اين دستگاه مختصات مي توان نمودار مشخصه عملكرد هر رله فاصله را بر نمودار مشخصه هر سيستم برق رساني سوار كرد و پاسخ رله را بي درنگ مشخص ساخت.

رله فاصله به ازاي رابطه معيني بين مقدار جريان و ولتاژ و اختلاف فاز بين آنها عمل خواهد كرد.در هر موقعيت مفروض از استقرار رله فاصله،بعضي روابط مشخص بين ولتاژ جريان و اختلاف فاز وجود خواهد داشت.بنابر اين،طريقه كار اين است كه نموداري بسازيم كه روابط بين اين سه كميت را (اولا )آن طور كه سيستم به وجود مي آيد و(ثانيا) آن گونه كه براي  عملكرد رله لازم است نشان دهد .

همانگونه كه بيان شد ،در دستگاه مختصات R-X  ،سه متغيير ولتاژ و جريان واختلاف فاز به دوم متغيير تبديل مي شوند.اين منظور،از تعيين خارج قسمت مقدار مؤثر ولتاژ بر مقدار مؤثر جريان كه امپدانس نام دارد حاصل مي شود(با امپدانس)كاري فعلا نداريم).سپس مؤلفه هاي مقاومت و راكتانس Z را از روي رابطه هاي آشنا R=ZcosوX=Zsi استخراج مي كنبم.راوقتي مثبت مي دانيم كه با فرض همبنديهاي معيني در رله ومبادي مقايسه مشخص،I نسبت به Vپس افت د اشته باشد.

 

 

فایل ورد 91 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق انواع و کاربرد دیودشناسه محصول: 1114496
موجود

دانلود تحقیق انواع و کاربرد دیود

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق انواع و کاربرد دیود

دانلود تحقیق انواع و کاربرد دیود

دیود چگونه کار می کند      1

اطلاعات اولیه      2

تاریخچه 3

پیدایش   3

خصوصیات قابل توجه        4

کاربردها 4

تولید      5

پالایش     6

روشهای فیزیکی 6

روشهای شیمیایی 7

اطلاعات دیگر      8

دیود پیوندی         8

دید کلی   8

انواع دیودهای پیوندی        9

دیودهای نور گسل             9

فوتودیودها          9

وراکتور 10

دیودهای شاتکی    10

دیودهای زنر        10

کاربردها             11

دیود تونلی           11

عملکرد دیود تونلی           12

دیود تونلی تحت گرایش معکوس      12

دیود تونلی تحت گرایش مستقیم        12

مقاومت فعال        13

کاربردهای مداری 13

دیود نوری          13

ولتاژ و جریان      14

باتریهای خورشیدی           14

آشکارسازهای نوری          15

نحوه کنترل پهنای ناحیه تهی 15

نویز و پهنای باند آشکارسازهای نوری           16


گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق اثر جريانهاي الكتريكي الكترو كوترچه بر بافت زندهشناسه محصول: 1114502
موجود

دانلود تحقیق اثر جريانهاي الكتريكي الكترو كوترچه بر بافت زنده

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق اثر جريانهاي الكتريكي الكترو كوترچه بر بافت زنده

دانلود تحقیق اثر جريانهاي الكتريكي الكترو كوترچه بر بافت زنده

فهرست                                                                                      

اساس و بررسي جراحي الكتريكي                                                 

دستگاه الكتروكوتر ECU                                                          

يونيت هاي الکتروسرجري                                                          

كاليبراسيون  الكتروكوتر براي رفع سوختگي                                   

 

 

اساس وبررسي جراحي با جريان الكتريكي:

واحد جراحي الكتريكي
وسايل الكتريكي در اتاق عمل براي برش و قطع خونريزي ‏(Hemostasis)‏ ‏ به وفور استفاده مي شود. اين وسايل  به طور عام با عنوان الكتروكوتر ‏ (Electrocauter)شناخته مي شوند كه مي توانند براي  بريدن بافت يا از خشك نمودن‏ آن به وسيله گرما (Desiccation)‏ و  قطع خونريزي به وسيله انعقاد ‏(Coagulation)‏ استفاده شوند.‏ اين كار بوسيله جرقه جريان فركانس راديويي‏RF‏ بين الكترود و بافت ايجاد مي شود كه در نهايت منجر به گرم شدن موضعي بافت و برداشتن آن مي گردد.


اساس واحد جراحي الكتريكي بر پايه فراهم آوردن جرقه لازم توسط منبع توان با فركانس بالا است. براي اين منظور، منبع توان لازم بوسيله منبع تغذيه فراهم مي شود. خروجي براي ايجاد شكل موج مناسب مدوله مي گردد تا عملكرد خاص خود را انجام دهد. عملكرد توان فركانس بالا بوسيله مدار كنترل تنطيم مي شود تا ميزان توان مناسب براي كار مشخص به خروجي منتقل شود.
معمولا براي كاربرد هاي مختلف توان هاي متفاوتي مورد نياز است. براي اين منظور يك مدار كوپلينگ بين مبدل خروجي و الكترود هايي براي كنترل توان خروجي به كار مي رود.
شكل موج هاي ايجاد شده بوسيله اين دستگاه براي كاربردهاي مختلف فرق مي كند. براي خشك كردن بافت و انعقاد، دستگاه از پالس هاي سينوسي ميراشونده استفاده مي كند.
موج سينوسي فركانس نامي بين 250 كيلوهرتز تا 2 مگاهرتز دارد و 120 پالس در ثانيه استفاده مي شود. در انعقاد ولتاژ مدار باز خروجي بين 300 ولت تا 2000 ولت و توان خروجي روي بار 500 اهمي در محدوده 80 وات تا 200 وات مي باشد. شدت ولتاژ و توان وابسته به كاربرد است.
در برش معمولا دستگاه موج سينوسي خالص ايجاد نمي كند و انواع مدولاسيون دامنه بر روي آن انجام مي شود. برش در فركانس و ولتاژ و توان بالاتري نسبت به حالت هاي كاري ديگر انجام مي شود، زيرا شدت گرماي جرقه بيشتر از خشك كردن بافت در انعقاد، آن را نابود مي كند. فركانس هاي محدوده 500 كيلوهرتز تا 5/2 مگاهرتز با ولتاژ مدار باز 9 كيلو ولت و محدوده توان 100 وات تا 750 وات براي برش به كار مي رود. معمولا جريان برش باعث خونريزي در قسمت برش مي شود، ولي برش بدون خونريزي مورد نياز است.
دستگاه برش الكتريكي با  استفاده از  تركيب دو شكل موج  مانند نمودار ‏Blended  اين كار را انجام مي دهد. فركانس شكل موجي ‏Blended‏ (تركيبي) به طور عموم برابر با فركانس برش است. براي تاثير بهتر، جراح ترجيح مي دهد با توان و ولتاژ بالا كار كند و خونريزي نداشته باشد تا اينكه برش خالص انجام دهد. طرح هاي مختلفي براي اين دستگاه وجود دارد. مدارهاي پيشرفته شكل موج فركانسي راديويي را بوسيله مدارهاي الكترونيك حالت جامد ايجاد مي كنند. دستگاههاي قديمي تر بر اساس مدارهايي با لامپ هاي خلاء و حتي شكاف جرقه براي ايجاد شكل موج هاي مورد نياز استوار بودند.‏


انواع جراحي الكتريكي
دو نوع جراحي الكتريكي يك قطبي ‏Monopolar‏ و دو قطبي ‏Bipolar‏ وجود دارد كه در هر دو، از ولتاز و فركانس بالا استفاده مي شود. اختلاف اين دو روش در نحوه اتصال به زمين آنهاست.‏

جراحي الكتريكي تك قطبي (‏Monopolar Electrosurgery)
در يك وسيله جراحي الكتريكي تك قطبي، برش به وسيله يك الكترود شبيه خودكار انجام مي شود و الكترود ديگر صفحه اي است كه مسير عبور جريان و بازگشت آن به دستگاه را فراهم مي كند كه ممكن است زمين وصل شده و يا از آن جدا باشد.

 

 

فایل ورد 25 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق جوشکاری و جوش پذیریشناسه محصول: 1114395
موجود

دانلود تحقیق جوشکاری و جوش پذیری

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق جوشکاری و جوش پذیری

دانلود تحقیق جوشکاری و جوش پذیری

مقدمه

بطور معمول درزی که به خوبی طرح و جوش شده باشد، نیاز به روش خاصی برای جلوگیری از بروز ترک در حین اجرا و بهره برداری ندارد. لیکن با افزایش ضخامت ورق های مصرفی و همچنین استفاده از فولادهای آلیاژدار، نیاز به روش های خاص جوشکاری افزایش می یابد.

در این تحقیق ابتدا عوامل مؤثر در ترک جوش مورد بررسی قرار می گیرد و سپس دستورالعمل جوشکاری برای اصلاح یا جلوگیری از مسئله ترک ارائه می شود. در قسمت بعد روش پیش گرمایش برای حذف و یا جلوگیری از وقوع ترک معرفی می گردد. در این بحث روش جدیدی برای تعیین دمای پیش گرمایش بر مبنای گرمای حاصل از جوش، سرعت بحرانی سرد شدن ( که با استفاده از شیمی فولاد تعیین می گردد)، و هندسه جوش (به خصوص ضخامت ورق) معرفی می گردد.

 

جوش پذیری

اکثر فولادها را می توان با روش جوش قوسی با درزهای سالم و قوی، جوش داد. جوش پذیری یک فلز به صورت قابلیت سهولت در حصول یک جوش سالم و بدون ترک تعریف می شود. یک نوع فولاد وقتی قابل جوش نامیده می شود که بدون مخارج اضافی و مشکلات جنبی، آن را بتوان جوش نمود.

بعضی از فولادها برای جوشکاری با سرعت زیاد، مناسبتر از سایر فولادها می باشند. چون جوش ترکیبی از فلز الکترود و فلز پایه است، برای حصول یک جوش خوب، تعیین ترکیبات فلز جوش و فلز پایه، هردو، لازم می باشد. در صورت استفاده از ولتاژ زیاد برای افزایش سرعت جوشکاری، میزان امتزاج فلز مبنا در جوش بیشتر می شود.

ترکیبات غیرآهنی موجود در فولاد، عوامل عمده مؤثر بر جوش پذیری آن می باشند. در جدول 1 حدود متعارف این ترکیبات برای حصول حداکثر سرعت جوشکاری و اقتصاد مناسب کار ارائه شده است. فولادهایی که ترکیبات آنها بیشتر از مقادیر مندرج در این جدول است، احتیاج به الکترودها و دستورالعمل های خاص جوشکاری دارند.

 

ترکیبات فولادهای نرمه ی تجارتی غالباً در محدوده های ذکر شده در جدول 1 قرار دارد. لیکن در جوشکاری فولادهای پرضخامت، حتی اگر از نوع فولادهای نرمه باشند، نیاز به دستورالعمل ها و توجهات خاص می باشد.

میزان بعضی از ترکیبات موجود در فولادهای پرمقاومت و آلیاژدار از مقادیر جدول 1 تجاوز می نماید، در نتیجه جوشکاری آنها نیز نیاز به دستورالعمل ها و توجهات خاص دارد.

در هنگام جوشکاری ورق های ضخیم و یا فولادهای پرمقاومت و آلیاژدار، نیاز به دستورالعمل های خاص جوشکاری برای جلوگیری از وقوع ترک می باشد. این دستورالعمل ها دربرگیرنده ی یک و یا تمام عوامل مذکور در زیر می باشند:

 1. شکل و هندسه ی درز جوش
 2. حداقل نفوذ به منظور جلوگیری از رقیق شدگی فلز جوش با عناصر آلیاژی ورق؛
 3. پیش گرمایش، درجه حرارت کنترل شده برای عبورهای (پاس های میانی)، و کنترل حرارت القایی از عمل جوشکاری به منظور به تأخیر انداختن سرعت سرد شدن و کاهش تنش های انقباضی.

 

دستورالعمل های جوشکاری پایه بر مبنای نتایج تجزیه ی شیمیایی فولاد

استانداردهای منتشر شده برای دستورالعمل های جوشکاری معمولاً برای شرایط عادی کار و فولاد نرمه با عناصر شیمیایی با نسبت های موجود در محدوده ی جدول 1 می باشند.

وقتی نتایج تجزیه ی شیمیایی یک فولاد وجود عناصری با نسبت بزرگتر از مقادیر مندرج در جدول 1 را نشان دهد، معمولاً دستورالعمل  جوشکاری بر مبنای مقادیر حدی آن عنصر انتخاب می شود. لیکن با توجه به اینکه خواص حرارتی فولاد به مقدار زیادی با وضعیت حدی آن عنصر متفاوت است، عملاً ممکن است به دستورالعمل خاص نیاز نباشد و یا احیاناً لازم گردد اصلاح مختصری در دستورالعمل استاندارد به کار گرفته شود.

 

 

فایل ورد 14 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق اندازه گيري بي درنگ ميزان خوردگيشناسه محصول: 1114181
موجود

دانلود تحقیق اندازه گيري بي درنگ ميزان خوردگي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق اندازه گيري بي درنگ ميزان خوردگي

دانلود تحقیق اندازه گيري بي درنگ ميزان خوردگي

بيشتر روش هاي رايج بررسي خوردگي كه توسط مهندسان مجرب خوردگي مورد استفاده قرار مي گيرند در برگيرنده تجزيه و تحليل نمونه هاي Coupon موجود در خط لوله هستند.

    اين نمونه ها قبل از قرار گرفتن در معرض مواد موجود در فرايند، به طور دقيق وزن مي شوند و وضعيت فيزيكي آنها به منظور آشكار شدن هر گونه نقص احتمالي مورد تجزيه و تحليل قرار مي گيرد. نتايج اين بررسي به عنوان مبنايي براي تعيين ميزان فرسايش كلي و ناحيه اي فلز در برابر مواد موجود،‌مورد استفاده قرار مي گيرند. Coupon هاي اضافي كه در ساير موقعيت ها قرار دارند منجر به جمع آوري حجم بيشتري از اطلاعات براي ارزيابي و دستيابي به تصوير دقيقتري از خوردگي مي شوند.
    ابزارهاي موجود براي ارزيابي خوردگي، اطلاعات دقيقي براي تعيين نرخ فرسايش در اختيار كارشناسان قرار مي دهند. ولي اين داده ها تنها براي متخصصين سودمند است و نه براي متصدي يا مهندس سامانه هاي كنترل. هم اكنون فناوري ترانسميترهاي خوردگي در حال تغيير دادن اين روند است.

    اين ترانسميترها شامل الگوريتم هاي بسيار جديد و انحصاري و نيز روش هاي تجزيه و تحليل داده هستند كه به طور دقيق نرخ خوردگي و خوردگي محلي (Pitting) را اندازه گيري مي كنند. آناليز اعوجاج هارمونيك1 (HDA) براي بهبود عملكرد روش مقاومت قطبيِ خطي2 (LPR) كه در صنعت از مقبوليت بالايي برخوردار است به منظور اندازه گيري ميزان خوردگي به كار  مي رود. براي ارتقاي بيشتر عملكرد،‌ يك مقدار Stem Geary با كاربرد خاص (B-Value) را مي توان در ترانسميتر ذخيره كرده و آن را متناسب با نوع لوله و مواد موجود در فرايند به طور دقيق تنظيم كرد.

    در طي يك چرخه اندازه گيري،‌ترانسميترهاي فرسايش، نويز الكتروشيميايي را (ECN) از روشي جالب اندازه گيري مي كنند. نتايج اين اندازه گيري به همراه داده هاي مربوط به نرخ خوردگي، مي تواند بيان كننده ميزان خوردگي محلي باشد. در پايان هر چرخه اندازه گيري، نرخ خوردگي (يا مقدار Pitting ) محاسبه شده و به صورت يك سيگنال 4-20 mA در اختيار پرسنل كارخانه قرار داده مي شود.
روش
LPR مدتهاست كه به عنوان يك استاندارد صنعتي در مانيتورينگ خوردگي عمومي بكار گرفته مي شود. اين روش بر اساس روابط Stem-Greary استوار است. اين ارتباط B-Value ، تحريك بالقوه را با جريان خوردگي اندازه گيري شده مرتبط ساخته و بدين طريق مقاومت قطبيِ را اندازه گيري مي كند. سپس اين اندازه گيري براي تعيين نرخ خوردگي عمومي به كار مي رود. از آنجا كه استفاده از B-Value صحيح در اين روش، امري بسيار مهم است اين روش به تنهايي يك روش اندازه گيري غيرقابل اطمينان براي تعيين نرخ خوردگي به شمار مي رود.
    تجزيه و تحليل HDA از تكامل روش LPR به دست مي آيد. با اعمال يك موج سينوسي فركانس پايين به جريان اندازه گيري، مقاومت محلول خورنده از طريق تجزيه و تحليل هارمونيكي سيگنال هاي حاصله محاسبه مي شود. با داشتن مقاومت قطبي و نيز مقاومت محلول، نرخ خوردگي عمومي را به طور دقيق تري مي توان تعيين كرد.

 

 

فایل ورد 21 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق آلیاژهای تجارتی و سرامیک هاشناسه محصول: 1114185
موجود

دانلود تحقیق آلیاژهای تجارتی و سرامیک ها

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق آلیاژهای تجارتی و سرامیک ها

دانلود تحقیق آلیاژهای تجارتی و سرامیک ها

لازم است که گفته شود بیشتر آلیاژهای تجارتی در قسمتهای ساده تر نمودارهای فازی واقع است. مثلا 99 درصد آلیاژهای برنج در ناحیه تک فازی واقعند.

همچنین برنزهای متداول کمتر از 10% قلع دارند و در سیستم    cu -sn(14-9) از نظر تجارتی به ناحیه هایی که ظاهر پیچیده تری دارند توجه چندانی نمی شوند.

در فصل 11 به آلیاژهایی مانند    0 Al- 10mg, 90 mg -10Al,95 Al-5Cu  9 توجه خاصی مبذول می شود زیرا هرکدام از آنها درد های تک فازی هستند ولی در حین سرد شدن از منحنی حد حلالیت می گذرد.

با کنترل کردن سرعتی که فاز دوم جدا می شود می توان استحکام آلیاژ را تا حدود زیادی افزایش داد و این از نظر مهندس بسیار با ارزش است.

سیستم A1-S1 اساس تصفیه نیمه ها و مواد مربوطه را از نظر تجارتی فراهم        می سازد. در دو بخش بعد ، الیاژهای ( اهن- کربن ) با جزئیات آنها مورد مطالعه قرار می گیرند. زیرا اولا در هر تمدن صنعتی فولاد بزرگترین آلیاژ است .

و ثانیا فولادها را بعنوان نخستین نمونه برای عملیات حرارتی می توان بکار برد. کنترل ساختمان میکروسکوپی و در نتیجه خواص آلیاژها از طریق عملیات حرارتی با کاربرد نمودارهای فازی میسر است.

در مورد سرامیکها نیز نمودارهای فازی بهمان اندازه مهم است . با وجود این در این کتاب فقط سه نمودار سرامیکی بحث و بررسی خواهد شد.

اولین نمودار مربوط به سرامیکهایی است که اساس آنها خاک رس است . خاکهای رس با کیفیت بهتر بعد از عمل تقریبا شامل  40Al2O3-60SiO2     هستند.

نمودار  Fe-O   تغییرات بدون نسبت وزنی  را برای  Fe-O   که در فصلهای قبلی بحث شد نشان می دهد.

نمودار    Feo-mgo  نشان می دهد که محلول جامد Mgo ,FeO پایین تر از دمای حد جامد ، با هر ترکیبی وجود دارد و با سیستمCu-Ni که شامل مواد فلزی است قابل مقایسه می باشند.

 

- سیستم " آهن کربن "

فولاد ( STELL) که نخستین آلیاژ آهن و کربن است می تواند اکثر واکنشها و ساختمانهای میکروسکوپی متداول بمنظور تغییر خواص مواد را در برگرفته و توصیف نماید.

همچنین آلیاژهای آهن و کربن بعنوان اساسی ترین مواد مهندسی ساختمان بکار می روند.

قابلیت تغییر فولادها بعنوان مواد مهندسی را از فولادهای متنوع بسیاری که تولید شده اند می توان دریافت. از یک طرف فولادهای بسیار نرم برای کاربردهایی چون سپر اتومبیل و صفحه اجاق وجود دارد و از طرف دیگر فولادهایی سخت و سفت برای تیغه های مولد بکار می روند.

بعضی فولادها باید مقاومت زیادی در برابر خوردگی داشته باشند. برخی فولادها که در مبدلهای الکتریکی بکار می روند باید مشخصات مغناطیسی معینی دارا بوده تا در هر ثانیه چندین بار و با اتلاف کمی انرژی ، مغناطیسی و غیر مغناطیسی بشوند و برخی دیگر کاملا غیر مغناطیسی باشند. تا در مواردی چون ساعتهای مچی بکار آیند.

نمودارهای فازی برای توضیح هریک از خواص فوق می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

وضع ساختمانی آهن خالص در دمای محیط آهن یا فریت نامیده می شود. فریت یا خلوص تجارتی کاملا نرم و انعطاف پذیر بوده و دارای استحکام کششی کمتر از 45000 ( 310) می باشد.

فریت در دمای پایین تر از 170 ماده ای آهنربایی است.

ساختمان فریت مکعب مرکز دارا است بهمین دلیل فضاهای بین اتمی اش کوچک بوده و کاملا کروی نیستند و نمی توانند حتی اتم کروی و کوچک کربن را براحتی در خود جای دهند.

اتم کربن کوچک تر از آن است که محلول جامد جانشینی تشکیل دهد و بزرگتر از آن است که به آسانی محلول جامد بین نشینی بوجود آورد.

بنابراین حلالیت کربن در فریت بسیار کم است.

ساختمان  مکعب با وجود مرکز دار اهن " آستنیت یا آهن " نامیده می شود و آهن خالص با چنین ساختمانی بین 912 و 394 پایدار است .

مقایسه سیستم خواص مکانیکی آستنیت و فریت آسان نیست زیرا این مقایسه باید در دمای مختلف انجام گیرد.

به طور کلی در دماهایی که آستنیت پایدار است ، نرم و انعطاف پذیر بوده و بنابراین برای عملیات شکل دادن مناسب می باشد.

لذا بیشتر عملیات آهنگری و نورد در 100 یا بالاتر انجام می شود که آهن ساختمان داشته باشد. آشتنیت در هیچ دمایی آهنربایی نیست.

در ساختمان مکعب با وجوه مرکز دار آهن فضاهای بین اتمی بزرگتری نسبت به فریت وجود دارد .

ولی حتی در این حالت نیز حفره های ساختمان به اندازه کافی بزرگ نیستند که تعداد زیادی اتمهای کربن را بین خود جای دهند و بدین طریق وجود کربن تغییر زیادی در ساختمان آهن بوجود می اورد.

در نتیجه تمام حفره ها نمی توانند در یک زمان پر شوند و حداکثر حلالیت فقط 11/2% کربن است.

بنا به تعریف ، فولادها کمتر از 2/1% کربن دارند. و بنابراین تمام این مقدار در دمای بالا در آستنیت حل می شود.

 

آهن دلتا

بالاتر از 394 آستنیت پایدار نبوده و ساختمان بلوری مجددا به     تبدیل می شود که اهن & نام دارد. آهن دلتا همانند آهن آلفاست .

البته در دمایی مختلف و بنابراین معمولا فریت دلتا نامیده می شود. حلالیت کربن در فریت دلتا کم است ولی بدلیل زیاد بودن درجه حرارت بمراتب از فریت آلفا زیادتر است.

در الیاژهای آهن و کربن اضافه تر از حد حلالیت فاز دیگری تشکیل می دهد که معمولا کاربید آهن است.

کاربید اهن که سمنتیت نیز نامیده می شود دارای ترکیب شیمیایی می باشد. نباید تصور نمود که کاربید آهن راملکولهای تشکیل می دهد بلکه واقعیت این است که اتمهای آهن و کربن در ساختمان کریستالی کاربید با نسبیت سه به یک وجود دارند.

کاربید در مقایسه با آستنیت و فریت بسیار سخت است و وجودش با فریت استحکام فولاد را تا حد زیادی افزایش می دهد..

با این وجود بدلیل اینکه کاربید آهن شکننده است نمی تواند تمرکز تنش را تحمل کند یعنی بتنهایی نسبتا ضعیف است.

- نمودار تعادلی

نمودار فازی بین آهن و کاربید آهن را نشان می دهد. عملیات حرارتی اکثر فولادها بر اساس جنین نموداری انجام می گیرد.

ناحیه صفر تا یک درصد کربن شباهت زیادی به نمودار های قبلی دارد. ترکیب یوتکتیک در 3/4 کربن و دمای 1148 واقع است.

 

 

فایل ورد 18 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق اساس فولادهای مقاوم در برابر عوامل شیمیاییشناسه محصول: 1114186
موجود

دانلود تحقیق اساس فولادهای مقاوم در برابر عوامل شیمیایی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق اساس فولادهای مقاوم در برابر عوامل شیمیایی

دانلود تحقیق اساس فولادهای مقاوم در برابر عوامل شیمیایی

این عنصر مقاومت شیمیائی زنگ نزنی و ضد اسیدی فولاد را بالا برده و در مقاومت فولاد در برابر گرما اثر مثبت دارد.        
                    

 • طبقه بندی

۱) بر حسب حدود مصرف

الف) فولادهای زنگ نزن و ضد اسید

ب) فولادهای مقاوم در حرارت و پوسته شدن

۲) بر حسب ساختمان مولکولی

الف) فولادهای فریتی ( فولادهای فریتی خالص و فولادهای فریت مارتنزیتی کرم دار)

ب) فولادهای اوستینتی ( فولادهای اوستینیتی کامل و فولادی اوستنیت فریتی )

۲) اثر عناصر آلیاژِی در مقاومت به عوامل شیمیائی

الف) عناصر آلیاژی در فولادهای زنگ نزن

کرم – نیکل – مولیبدنم – مس – تیتانیوم – تانتالوم – نیوبیوم

ب) عناصر آلیاژی در فولادهای مقاوم در حرارت

کرم – نیکل – آلومینیوم – سیلیسیوم – تینایوم – نیوبیوم

▪ کرم : کرم از ۱۳% به بالا با تشکیل یک قشر حافظ اکسیدی فولاد را تا وقتی که دارای سطح خارجی بدون عیب و نقص باشد منفی نگه می دارد. در این حال فولاد زنگ نزن است با اضافه شدن کرم فولاد در مقابل بسیاری از اسیدها هم مقاومت پیدا می کند.

▪ نیکل : این عنصر مقاومت شیمیائی زنگ نزنی و ضد اسیدی فولاد را بالا برده و در مقاومت فولاد در برابر گرما اثر مثبت دارد.

▪ سیلیسیوم و آلومینیوم : این فلزات هر دو به مقاومت فولاد در گرما و پوسته شدن کمک می کنند و اثری مشابه کرم دارند. مخصوصاً مقاومت علیه پوسته شدن را زیاد می نمایند.

▪ مولیدن و مس : این عناصر مقاومت ضد اسیدی فولاد را بالا می برند تا در برابر مواد خورنده مقاومت نمایند.

تیتانیوم – تانتالوم – نیوبیوم- این مواد مربوط به ثبات هستند که فولاد مقاوم در عوامل شیمیائی را از خوردگی انترکریستال یا ریختن گوشه ها حفظ می نماید. یعنی این مواد فولاد را در حال آلوتروپی خود که اغلب اوستنیت است ثابت نگه داشته و تغییرات درجه حرارت وضع آنها را عوض نمی کند و به این جهت نقطه ضعفی برای خورده شدن یا اکسیدشدن نشان نمی دهد.

۳) انواع خورندگی های شیمیائی

الف) خورندگی سطحی:

در این حالت خورندگی در تمام سطح به طور یکنواخت پخش شده و منضماً از ضخامت می کاهد( زنگ زدن- پوسته شدن – حل شدن در اسیدها)

ب) خورندگی موضعی یا عمقی :

این نوع خورندگی در اثر نفوذ یونهای محلولهای حاوی هالوژنها ( کلر- ید – برم – فلوئور) به قشر حافظ اکسیدی است زیرا این قشر عملاً هیچگاه بدون نقش نمی باشد و ممکن است مواد خورنده از نقاط ضعیف نفوذ نمایند. در بسیاری از اوقات می توان با اضافه کردن مولیبدن به فولاد از این اثر جلوگیری به عمل آورد.

ج) خورندگی شکاف :

در این حالت در شکافهای کوچک و ترکها یکنواختی قشر حافظ اکسیدی به هم خورده و ممکن است به خوردگی شیمیائی منجر شود.

د) خورندگی اتصالی:

این نوع خورندگی وقتی پیدا می شود که دو فلز با اختلاف پتانسیل مختلف به هم وصل شده و ماده محرکه ای ( الکترولیت) پیدا شود. در این صورت یک پیل گالوانی تشکیل شده و تجزیه شیمیائی ( الکترولیز) انجام می گیرد.

ە) خورندگی در ترکهای ناشی از تنش :

چنانچه در اثر تنش در قطعه ترکهائی پیدا شود و ماده خورنده ضعیفی هم یافت شود این نوع خوردگی به وجود می آید. اغلب در این ترکها پیش روی انترکریستال ( پارگی ) پیدا می شود.

و) خورندگی انترکریستال :

 

 

فایل ورد 14 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق ارگونومي و راه هاي جلو گيري از خستگي در كار با كامپيوترشناسه محصول: 1114188
موجود

دانلود تحقیق ارگونومي و راه هاي جلو گيري از خستگي در كار با كامپيوتر

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق ارگونومي و راه هاي جلو گيري از خستگي در كار با كامپيوتر

دانلود تحقیق ارگونومي و راه هاي جلو گيري از خستگي در كار با كامپيوتر

محيطي (فيزيولوژي كار و روانشناسي صنعتي ) ، نيروهاي استاتيك و ديناميك روي بدن انسان (بيومكانيك )، احتياط (روانشناسي صنعتي ) ، خستگي (فيزيولوژي كار و روانشناسي صنعتي )، طراحي و آموزش و طراحي ايستگاه كاري و ابزارها (آنتروپومتري و مهندسي )، سر و كار دارد. بنابراين ارگونومي از خيلي از علوم و مهندسي تشكيل يافته است .

موضوع ارگونومي :

ارگونومي شغلي تلاش ميكند تا با بازبيني سيستم هاي كاري ، آنها را در جهت كاهش استرسهاي حرفه اي تغيير دهد .

اصول ارگونومي در صنعت :

- طراحي تغيير ، جايگزيني و نگهداري تجهيزات براي ارتقاي بهره وري ، زندگي كاري و كيفيت توليد

- طراحي و تغيير فضاهاي كاري و جانمايي كاري براي سهولت و سرعت عمليات خدمات و نگهداري

- طراحي و تغيير روشهاي كاري شامل اتوماسيون و تخصيص وظيفه بين اپراتور و ماشين

- كنترل فاكتورهاي فيزيكي (گرما ،سرما،صدا،ارتعاش ،نور) در محل كار براي توليد بهتر و ايمني كاركنان

فاكتورهاي استرس در محيط هاي كار :

هر محيط كاري فاكتورهاي استرس مخصوص خود را دارد. در زير فاكتورهاي استرس شناخته شده در محل كار آمده است .

- پيچيدگي و تعدد ابزارهاي مورد استفاده در محيط كار

- وضعيتهاي محيطي غير طبيعي (گرما ، صدا ، ارتعاش ، روشنايي ، مواد سمي و )

- بار كاري فيزيكي و فكري

نتايج بكارگيري ارگونومي:

موارد زير تعدادي از نتايج بكارگيري اصول ارگونومي در محل كاراست .

- درك تاثير مخصوص نوع كار روي جسم كاركنان و كارايي شغلي شان

- پيش بيني پتانسيل اثرات طولاني مدت (يا تجمعي ) كار روي جسم كاركنان

- ارزيابي تناسب محل كار و ابزارها براي كارگران جهت انجام كار

- بهبود بهره وري و آسايش كارگران توسط (تطبيق كار براي شخص ) يا تطبيق شخص براي كار نتايج اين قبيل تلاشها دستيابي به بهترين هماهنگي ميان

قابليتهاي كارگر و نيازمنديهاي شغل است .

بيومكانيك :

بيومكانيك تركيبي از فيزيك مهندسي (مكانيك ) ، آنتروپومتري و پايه علوم پزشكي (بيولوژي و فيزيولوژي ) كه از طريق رياضي مرتبط گشته اند . آن قوانين فيزيكي را براي توصيف پديده هاي بيولوژيكي بدن انسان استفاده ميشود . اصول بيومكانيك جهت مطالعه پاسخهاي بدن انسان به بارها و استرس هايي كه در محيطهاي كاري بر آن قرار ميگيرد، ميباشد .

فيزيولوژي كار :

مطالعه عملكرد ارگانيسمهاي انسان توسط استرسهاي كار ماهيچه اي تحت تاثير قرار ميگيرد.

پاسخهاي فيزيولوژيك ناشي از كار فيزيكي شامل سيستمهاي ماهيچه اي اسكلتي و قلبي عروقي ميباشد.

ارزيابي توانايي كاري:

1- ضربان قلب

2- اكسيژن مصرفي

بيومكانيك حرفه اي :

بررسي فيزيكي كارگر و ابزار ، ماشين آلات و مواد به نحوي كه كارايي بهينه داشته و كمترين آسيبها متوجه شخص گردد اختلالاتي را كه بدليل عدم تطابق قابليتهاي فردي و نيازمنديهاي شغلي وجود دارد را به حداقل ميرساند و از بروز يك اختلال اسكلتي عضلاني پيشگيري مينمايد  جنبه هاي بهداشتي ارگونومي :

1- پيشگيري از بيماريها و اختلالات ناخواسته و غيبت


2- طراحي بهينه ايستگاههاي كاري

3- بهترين استفاده از انرژي تلاش كاري

4- بهترين استفاده از منابع و قابليتهاي كارگر

جنبه هاي اقتصادي ارگونومي :

1- استفاده بهينه از انرژي كه باعث كارايي بيشتر ميگردد

2- دوره هاي منظم كار و استراحت كه باعث بهره وري بيشتر ميگردد

3- حذف خستگي كه باعث افزايش كيفيت كار ميشود .

خستگي ناشي از كار :

خستگي ناشي از كارعبارتست از ضعف و ناتواني در تمامي حركات بدن بطوريكه اين نوع خستگي در صنعت بصورت خستگي عضلاني (جسمي ) و

خستگي روحي (رواني ) ظاهر ميشود .

انواع خستگي :

1- خستگي چشمي

2- خستگي كل بدن

3- خستگي فكري

4- خستگي عصبي

5- خستگي مزمن

6- خستگي ناشي از بهم خوردن ريتم روز و شب

عوارض خستگي :

1- كاهش توجه

2- كاهش دريافت

3- كاهش سرعت عملكرد فيزيكي و ذهني

4- كاهش دقت و افزايش اشتباه

5- مصرف انرژي بالا جهت ثابت نگهداشتن راندمان

6- احساس خستگي ، گيجي ، و تحريك پذيري

 

ارگونومي كامپيوتر:

ارگونومي كامپيوتر يعني مطالعه و بررسي عوامل انساني در ارتباط با كامپيوتر اين دانش ، شيوه هاي تطبيق ابزارها و وسايل كار با بدن فرد را ارائه داده تا از بروز اثرات ناهنجار جلوگيري شود.

طي چند سال اخير به اين دانش در زمينه توليد وسايل مختلف كامپيوتر توجه زيادي شده است . توليد كنندگان و طراحان ابزارها و وسايل سعي دارند تا با رعايت اصول ارگونومي، ميزان تاثيرات سوء وسايل بر بدن انسان را كاهش دهند. توليد كنندگان تجهزات وسايل كامپيوتر ( مانند صفحه كليد، ماوس، ميزو صندلي و ساير وسايل كامپيوتر اكنون سعي مي كنند تا محصولات را مطابق با اصول ارگونومي طراحي و توليد كنند. رعايت اصول ارگونومي سبب كاهش ضايعات چشم، سردرد و كمر درد اپراتورهاي كامپيوتر خواهد شد.

كاربرد كامپيوتر در زندگي بشر بسيار زياد است و تعداد زيادي از افراد ساعتهاي متمادي با كامپيوتر كار مي كنند. به همين دليل شناخت عوامل موثر در محيط كار با كامپيوتر اهميت زيادي دارد وجود شرايط نامناسب در محيط كاري و عدم توجه به موارد ايمني هنگام كار با كامپيوتر ممكن است در بلند مدت سبب بروز بيماريها و ناهنجاريها شود.

 

 

فایل ورد 12 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود مقاله ارزيابي و شبيه سازي عملكرد شبكه آبرساني شهر فريمانشناسه محصول: 1114195
موجود

دانلود مقاله ارزيابي و شبيه سازي عملكرد شبكه آبرساني شهر فريمان

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود مقاله ارزيابي و شبيه سازي عملكرد شبكه آبرساني شهر فريمان

دانلود مقاله ارزيابي و شبيه سازي عملكرد شبكه آبرساني شهر فريمان

چكيده

مصرف روز افزون منابع محدود آب ,به دليل رشد جمعيت شهرها , پيشرفت صنايع و رشد سطح فرهنگ مردم , بررسي دقيق و همه جانبه شبكه ها و تاسيسات توزيع آب را ضروري مي سازد . فقدان منابع آب سطحي دائمي در بسياري از حوزه هاي آبريز ايران , و نيز هزينه نسبتاً بالاي تصفيه آن براي مصارف شرب , استفاده از منابع زيرزميني را به صورت امري اجتناب ناپذير در آورده است . اين منابع به دليل برداشت بيش از اندازه , به منابع جبران ناپذير تبديل شده و در برخي مناطق مانند استان هاي تهران , خراسان و كرمان وضعيت نگران كننده اي پيدا كرده اند. لذا بررسي وضعيت شبكه هاي آبرساني تمام استانها به خصوص استانهاي مذكور كه در آينده با مشكل تامين اب مواجه خواهند شد , به ويژه براي برآورده ساختن انتظارات مشتركين شركت هاي آب و فاظلاب امري ضروري به نظرميرسد . با توجه به ضرورت اشاره شده براي بررسي شبكه آبرساني شهرهاي استان خراسان ,شهر فريمان به عنوان نمونه انتخاب و مسائل موجود در ان از قبيل ميزان مصرف و نحوه تغييرات آن , وضعيت شبكه موجود , ميزان آب به حساب نيامده و اتفاقات شبكه مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفته است. متوسط مصرف سرانه ,ضرايب حداكثر روزانه و ساعتي مصرف , و نيز مقدار نشت براي شهر مورد نظر اندازهگيري شده و با استانداردهاي موجود در ايران مقايسه شده اند. سپس به كمك روش اعمال دبي مصرفي پيشنهادي در اين تحقيق,كاليبراسيون شبكه صورت پذيرفته كه كشف دوشيربسته در مسير اصلي لوله هاي شهر از نتايج قابل توجه آن مي باشد. هم چنين بررسي حوادث و اتفاقات در شبكه ابرساني شهر مذكور نيز نشان داد كه بيشترين تعداد حوادث مربوط به لوله هاي از جنس پلي اتيلن مي باشد.

واژه هاي كليدي  :  شبكه آبرساني , آب به حساب نيامده , فريمان , فشار , مصرف سرانه آب

همراه با چکیده انگلیسی

 

 

 

فایل ورد 19 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق ارزيابي كار و زمان یا زمان سنجي محصول شركت ريخته‌گري دقيق پولادير و پارس كارا ماشينشناسه محصول: 1114199
موجود

دانلود تحقیق ارزيابي كار و زمان یا زمان سنجي محصول شركت ريخته‌گري دقيق پولادير و پارس كارا ماشين

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق ارزيابي كار و زمان یا زمان سنجي محصول شركت ريخته‌گري دقيق پولادير و پارس كارا ماشين

دانلود تحقیق ارزيابي كار و زمان یا زمان سنجي محصول شركت ريخته‌گري دقيق پولادير و پارس كارا ماشين

مقدمه:

در دنياي امروز، تمام سازمانها فقط يك هدف دارند، كه البته منظور از اين هدف اغلب تفكرات سازماني است به تعالي سازمان و حفظ بقاي سازمان مي‌انجامد و در دنياي رقابتي امروز، فقط سازمانهايي قدرت فعاليت و ادامه حيات را دارند كه بتوانند در هر لحظه به نيازهاي مشتريان خود به موقع و با بهترين كيفيت ممكن و قيمت مناسب، پاسخ بدهند. در سازمانهاي توليدي، امروزه بحث تنوع محصولات و جايگزيني محصولات جديد به جاي محصولات قديمي محسوس تر از سازمانهاي ديگر است و استفاده از تكنولوژيهاي مدرن از اهميت بيشتري برخوردار است. پيچيدگي و بي ثباتي و نااطميناني در جهان پوياي امروز بقدري است كه مدلهاي سنتي گذشته به سرعت مي‌تواند منسوخ شود. مشتريان امروزي به علامت تجاري كالايي كه مصرف مي‌كنند به مانند گذشته وفادار نيستند بلكه به دنبال خريد و مصرف كالاهايي هستند كه با ارزش بوده و حتي اگر مجبور شوند هزينه بيشتري مي پردازند و از آنجائيكه خريداران حق انتخاب در خريدكالا و خدمت را دارند رقابت را در ميان شركت‌ها افزايش داده است وبا توجه به مطالب ذكر شده در بالا، يكي از راههاي افزايش سود‌آوري و بهره‌وري سازمان و در نهايت كنار زدن رقبا، استفاده از عامل مهم تحقيق و توسعه مي‌باشد و در بين منابع در دسترس دو عامل نيروي انساني، دانش و تجربه آن در تركيب و تلفيق با عوامل موثر ديگر سازمان به هدف نهايي سازمان مي‌انجامد. علم مطالعه كار كه به علت نياز به رقابت و افزايش بهره‌وري و توجه به زمان نسبت به جوامع سنتي در اوايل قرن بيستم در جوامع صنتعي شكل و توسعه يافت. كه در صورت موردتوجه قرار دادن آن مي‌تواند در كليه سازمانهاي توليدي اعم از كارخانه‌ها و يا سازمانهاي خدماتي ميزان كارايي و بهر‌ه‌وري را بالا برد..

 

 

فایل ورد 26 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند - 13 اسلایدشناسه محصول: 1114214
موجود

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند - 13 اسلاید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند - 13 اسلاید

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند - 13 اسلاید

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند

پاورپوینت مفید آموزش نصب فری هند

• Macromedia Freehand MX نرم افزاری برداری است که ابزار بسیار جالب و فراوانی را در دست طراحان قرار میدهند تا بتوانند با ابزاری بسیار آسان طرحهای برداری خود را اجرا نمایند کاربری بسیار آسان و قابل فهم از ویژگیهای بارز این نرم افزار محسوب میشود ابزارهای بسیار کارآمد جهت طراحی در ابعاد مختلف (از یک کارت ویزیت کوچک گرفته تا یک بیلبورد بزرگ تبلیغاتی) در این نرم افزار تعبیه شده است که باعث میشود شما حتی در هنگام کار با سایزهای بسیار سنگین هم با مشکل هنگ کردن مواجه نشوید ، همچنین به دلیل برداری بودن این نرم افزار بسیار از طراحان و چاپخانه داران برای چیدمان زینکهای چاپی خود از این نرم افزار سود میبرند زیرا هم کار با آن برای زینک چینی بسیار آسان است و هم فونتهای بسیار ریز در این نرم افزار بسیار خوانا و واضح میشود و در چاپ هیچ مشکلی ایجاد نمیکند.
گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان دیرینه شناسی شاخه کرم ها و بریوزوآ در 17 اسلایدشناسه محصول: 1114218
موجود

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان دیرینه شناسی شاخه کرم ها و بریوزوآ در 17 اسلاید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان دیرینه شناسی شاخه کرم ها و بریوزوآ در 17 اسلاید

پاورپوینت کامل و جامع با عنوان دیرینه شناسی شاخه کرم ها و بریوزوآ در 17 اسلاید

 

 

 

 

 

 

 

در طبقه‌بندی جانوران که در آغاز قرن نوزدهم انجام گرفت، تمام جانورانی که دارای بدنی دراز و فاقد ضمائم واضح بودند به کرم موسوم شدند. کرمها به یونانی و به لاتین ورم نام دارند. این جانوران بر خلاف سایر بی مهرگان یک انتهای قدامی یا سر که دارای اندامهای حسی است و به قصد روبروشدن با محیط بطرف جلو حرکت می‌کند و یک انتهای خلفی یا دم دارند. کرم‌ها تقارن دوجانبی دارند.

صدها هزار نوع کرم وجود دارد که فقط ۲۷۰۰ نوع آن کرم خاکی هستند. بسیار از گونه‌های دریایی و آب شیرین نیز که معمولاً توسط زیست شناسان دیده می‌شوند نیز در زمره کرم‌ها قرار دارند. شفیره و لارو حشرات نیز در گویش رایج کرم خوانده می‌شوند.

کرمها از لحاظ زندگی دو دسته کلی دارند: ۱- آزادزی و ۲- پارازیتها (انگل) کرمهای آزادزی می‌توانند مواد را جذب و مصرف کنند. کرم‌های پارازیت زندگی آزاد ندارند و حیات آنها وابسته به موجودات میزبان است.

خَزه‌زیان (Bryozoa) جانورانی بی‌مهره کوچک و باهم‌زی هستند که معمولاً اسکلت‌هایی از جنس کلسیم کربنات می‌سازند و در ظاهر شبیه به مرجان دریایی هستند.

نام دیگر برای خزه‌زیان، پرزیوگان (Polyzoa) است. خزه‌زیان پالوده‌خوارن یعنی با شاخک‌های تاج‌مانند آب را برای به‌دست آوردن غذا از صافی خود می‌گذرانند.

بیش از ۴۰۰۰ گونه از خزه‌زیان شناسایی شده‌است. یک سرده (جنس) از خزه‌زیان تک‌زی است و دیگر سرده‌ها باهم‌زی. بیشتر گونه‌های دریایی از خزه‌زیان در آب‌های گرمسیری زندگی می‌کنند ولی چند گونه هم در درازگودالهای اقیانوسی و برخی نیز در آب‌های قطبی سکونت دارند.

Haeckel Bryozoa.jpg

 

فهرست مطالب:

شاخه کرم ها

سنگواره کرمها در سنگها

شاخه بریوزوآ

رده بندی شاخه بریوزوآ

زیر شاخه انتوپروکتا

زیر شاخه اکتوپروکتا

رده استینولماتا

جنس اسپیروپورا

جنس دیاستوپورا

رده جیم نولماتا

جنس ارکمیدس

جنس فنستلا

رده فیلکولماتاگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق شناسايي دلايل و كنترل پوسیدگیشناسه محصول: 1114145
موجود

دانلود تحقیق شناسايي دلايل و كنترل پوسیدگی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق شناسايي دلايل و كنترل پوسیدگی

دانلود تحقیق شناسايي دلايل و كنترل پوسیدگی

پوسيدگي منشاءهاي بسياري دارد و روشهاي بيشتري براي كند كردن روند آن وجود دارد. اين بخش به قسمتهاي مختلف صنعت مي پردازد و مشكلات فرسايش/ پوسيدگي رايج و برخي از راه حل ها را مورد شناسايي قرار مي‌دهد.

ساختمانهاي ساحلي- تجهيزات سطحي، ساده ترين راه حل قرار دادن عايق روي فلز مورد نظر است. تأسيسات ساحلي اغلب با آستر غني از روي رنگ مي شوند كه اين كار نه تنها يك مانع فيزيكي ايجاد مي‌كند، بلكه به عنوان يك آنود قرباني مورد نفوذ قرار مي گيرد.

ساختمانهاي ساحلي از راههاي ديگر هم حفاظت مي شوند. منطقة بالاي داغ مد/ خط كشند، كه آن را منطقة Splash مي نامند، مرتباً بيرون و درون آب است. شديدترين فرسايش/پوسيدگي در اين قسمت ايجاد مي شود. امواجه هرگونه پوشش محافظ را مكرراً از بين مي برند و اكسيژن و آب فراواني در اين حوزه وجود دارد.

شيوه هاي متداول كنترل پوسيدگي/ فرسايش در اين منطقه شامل استفاده از پوش هاي بيشتر و همچنين افزايش ضخامت فلزات براي جبران آسيب بالاي آن است.

بخشي از ساختماني كه در منطقة مد قرار دارد دچار فرسايش/پوسيدگي كمتري نسبت به منطقة Splash مي شود و مي تواند از سيستم محافظ كاتودي در مد زياد بهره مند شود. محافظ كاتودي از طريق تبديل حوزه هاي آنودي به كاتودها عمل مي‌كند. در اين روش جرياني مخالف را براي بي اثر كردن جريان پوسيدگي/فرسايش به كار مي گريم. اين جريان را مي توان از طريق يك منبع DC خارجي- محافظت كاتدي تأثيرگذار و يا از طريق آنودهاي قرباني ايجاد كرد.

ساير قسمتهاي ساختمان- كه كمتر در معرض فرسايش/خوردگي با آب دريا است- از طريق محافظت كاتدي حفظ مي شود. اگرچه سحت پوستان و علف هاي دريايي چسبيده به قسمتهاي غوطه ور در آب وزن آن قسمتها را افزايش مي‌دهد كه احتمال فرسايش بيشتر اين قسمتها را فراهم مي آورد. اين مكانيزم زماني اتفاق مي افتاد كه مجموع تأثيرات ترك ها يا سوراخ ها، پوسيدگي و فشار شكاف ها را تشديد كرده و افزايش مي‌دهد تا به سقوط بنا منتهي شود. اگرچه يك لايه پوشش از رسيدن اكسيژن به فلز جلوگيري كرده و فرسايش را كاهش مي‌دهد.

ساير اشكال فشارهاي ساختاري نيز مهم هستند. فشار چرخشي با تناوب كم- كه ناشي از عواملي چون امواج، جزر و مد و operating load است- مي تواند منجر به فرسايش/ايجاد پوسيدگي در شكاف هاي باز شود. در نتيجه الگوسازي و در نظر گرفتن اين فشارها در جلوگيري از فرسايش نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كند.

ته يك سكوي حفاري بلند يا يك سكوي توليد نفت در بستر دريا فرو مي رود و توسط سولفيد هيدروژن توليد شده از طريق سولفات كاهش دهندة باكتري (SRB) آسيب مي‌بيند. اگرچه حفاظت كاتدي هم اين بخش از سازه را حفظ و نگهداري مي‌كند. به دليل كاهش اكسيژن جريان حفاظت مورد نياز براي بقية قسمتهاي سكوي حفاري كمتر خواهد بود.

فرسايش لولة حفاري- هنگام حفاري يك چاه نه تنها به سازة سكوي حفاري فشار وارد مي شود، بلكه تجهيزات حفاري هم تحت فشار قرار مي گيرند. احتمالاً لولة حفاري ابزاري است كه بيشتر از ساير تجهيزات در اين عمليات تحت فشار است. اين وسيله در معرض سيالات شكل دهنده و گل و لاي حفاري قرار مي گيرد و در برش ها در معرض فشار فرسايش و خوردگي قرار مي گيرد. اتصالات لول هاي حفاري از فولاد سخت با قدرت بالا ساخته شده است و به نظر مي رسد كه بر اثر بوجود آمدن سوراخهاي عميق پوسيدگي ايجاد شده با اكسيژن و يا گل و لاي و يا بر اثر خيس شدن زياد احتمال از بين رفتن آن هست. گاهي لولة حفاري را از داخل بازرين يا تركيب گداخته اپوكسي مي پوشانند تا با پوسيدگي مبارزه كنند.

با از بين رفتن اين پوشش/عايق فرسايش سريع اتفاق مي افتد. قسمتهايي كه لوله هاي حفاري در آن قسمتها دچار آسيب ديدگي، نشت مي شوند اتصالات حديده شده يا پيچ داري است كه مفصل ابزاري ناميده مي شوند.

در معرض اشعة فرابنفش  رسوب/ته نشست نمك تغليظ/ميعان

در معرض اتمسفر دريا (آلاينده ها، گرد و غيار و شن)

بالاترين ميزان فرسايش/ پوسيدگي (خيسي و مقدار زياد آب) فرسايش/پوسيدگي شديد (با خيس شدن و خشك شدن مداوم) بالاترين سطح فرسايش با ايجاد حفره (منطقة جزر و مد، ساييدگي شن و گل و لاي)

فرسايش كلي آب دريا (سيستم آلوده كردن، آلاينده هاي شيميايي و زيست محيطي)

فرسايش/پوسيدگي جزئي(تعوض ته سازه)

 

 

فایل ورد 20 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

درباره ما

ایران کادو مرجع تخصصی فروش اینترنتی کالا در ایران است. گروه‏‏‌های مختلف کالا مانند کالای دیجیتال، لوازم خانگی، لوازم شخصی،سرمایشی و گرمایشی با تنوعی بی‌نظیر در ایران کادو عرضه می‏‏‏‌شوند. ایران کادو با در اختیار داشتن سهم عمده‏‌ای از بازار عرضه اینترنتی کالا در ایران با تنوعی بسیار بالا از برندهای مختلف، در همراهی مشتریان در فرآیند خرید و حفظ جایگاه بی‏‏‏‌طرفانه در میان آنها، نهایت تلاش خود را می‌‏‏کند. کاربران و مشتریان ایران کادو می‏‏‌توانند با حق انتخابی بسیار بالا و با دریافت اطلاعاتی کامل برای انتخاب درست کالای مورد نظر خود، وب سایت ایران کادو را بررسی کنند و با حداکثر اطمینان کالای خود را انتخاب و خرید کنند. همواره بهترین انتخاب و بهترین خدمات، شایسته مشتری پی اس دی فایل است

تماس با ما

xperess@gmail.com

پاسخگویی 24 ساعته در تمام ساعات روز

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

logo-samandehi