تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

دانلود تحقیق فیزیک کوانتومشناسه محصول: 1115894
موجود

دانلود تحقیق فیزیک کوانتوم

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق فیزیک کوانتوم

دانلود تحقیق فیزیک کوانتوم

محققين گمان مي برند به زودي مي توانند راه حلي براي يكي از غامض ترين مسائل فيزيك جديد بيابند: يافتن راهي براي اعدام گربه شرودينگر. گربه خيالي شرودينگر از سال ۱۹۳۵ تاكنون با دانشمندان لجبازي كرد و آنان را سردرگم كرده است. هيچ كس تنفر گربه دوستان را در سال ۱۹۳۵ از ياد نمي برد چرا كه در آن سال از يك گربه براي انجام آزمايشي جهت بيان وضعيت هاي دشواري كه در تئوري كوانتوم به وجود مي آيد استفاده شد. اروين شرودينگر (Schrodinger Erwin) فيزيكدان اتريشي تئوري كوانتوم را ارائه كرد و در توسعه آن نقش بسيار موثري ايفا كرد. تئوري كوانتوم كه اغلب از آن به عنوان يكي از موفق ترين تئوري هاي علمي نام مي برند ـ چرا كه بدون آن فاقد ليزر، سلاح هاي هسته اي و بسياري از اختراعات ديگر بوديم ـ براي ما توضيح مي دهد كه طبيعت در سطوح زير اتمي چگونه رفتار مي كند. در سطوح زيراتمي قواعد فيزيك كلاسيك كه هر روزه آن ها را تجربه مي كنيم، اعتبار و كارآيي خود را از دست مي دهند. براي مثال مي توان گفت ذرات زير اتمي در يك آن مي توانند در دو مكان مختلف باشند، ديگر آنكه به نظر مي رسد مي توان اطلاعات را سريع تر از سرعت نور منتقل كرد.

قواعد حاكم بر دنياي كوانتوم آنچنان عجيب است كه حتي آلبرت اينشتين هم دست هايش را به علامت تسليم بالا برد و گفت: «اگر فيزيك كوانتوم، صحيح باشد، آن وقت بايد اذعان كرد قوانين جهان بسيار عجيب است. » حتي خود شرودينگر هم از تفسير يافته هاي خود ناخرسند بود و با تاسف بسيار به يكي از همكاران خود گفته است: «از اين كه در مورد تئوري كوانتوم كار مي كند چندان راضي نيست. »مسئله اي كه اينشتين، شرودينگر و فيزيكدانان پس از آن ها را تا اين حد متحير كرد تقابل اين مشاهدات با واقعيت ها بود.

مطابق تئوري كوانتوم، ذرات فقط وقتي وجود دارند كه بتوان آن ها را «مشاهده» كرد.
هر چند كه تجربيات هر روزه ما چيزي خلاف اين را بيان مي كند. در ابتداي كار توصيف شرودينگر از تابع موج ـ مفهومي رياضي كه موقعيت و حركت هاي ممكن ذرات را بيان مي كند ـ بسيار عجيب به نظر مي رسيد. نه سال بعد وي آزمايش گربه را طراحي كرد تا بتواند توسط اين آزمايش اختلاف بين واقعيت هاي ملموس توسط انسان و واقعيت هاي دنياي كوانتوم را كه خود خالق آن بود بيان كند. در اين «آزمايش ذهني» كه گاهي اوقات از آن به عنوان آزمايشي خيالي نيز نام مي برند، شرودينگر گربه اي را درون يك جعبه در بسته قرار داد. در اين جعبه اسلحه اي كشنده كه ماشه اي حساس دارد و يك اتم راديواكتيو هم قرار دارند.
احتمال آنكه اتم راديواكتيو طي مدت يك ساعت از خود پرتوي ساطع كند ۵۰ درصد است. اگر اتم راديواكتيو تجزيه شود، انرژي آزاد شده طي اين فرآيند، ماشه اسلحه را خواهد كشيد. مي توان گفت بعد از گذشت يك ساعت با برداشتن در جعبه مي توان دريافت آيا گربه زنده است يا مرده.

 

 

فایل ورد 23 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه بارگذاري جرثقيل هاشناسه محصول: 1115483
موجود

دانلود پروژه بارگذاري جرثقيل ها

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه بارگذاري جرثقيل ها

دانلود پروژه بارگذاري جرثقيل ها

مقدمه:

جرثقيلها وسايلي هستند كه به منظور نقل و انتقال بارهاي سنگين مورد استفاده قرار مي گيرند در كارخانجات معمولاً يك جرثقيل ثابت بر روي سازه (و يا در مواقعي كه بار سنگيني است بر روي ستوني مجزا درنظر گرفته مي شود) تا نقل و انتقالات مورد نظر توسط آن صورت گيرد در اينجا ما مي خواهيم بدانيم كه بار ناشي از جرثقيل كه بدست سازه داده مي‌شود چگونه و به چه ميزان است. در اين رابطه اين موضوع حائز اهميت است كه جرثقيل بارها را حركت مي دهد و توقف هاي ناگهاني دارد. لذا حركت و توقف ناگهاني آن موجب مي‌شود كه بارها اثرات افزايش يافته اي را در سازه به وجود مي آورند. جرثقيلي كه در كارخانجات مورد استفاده قرار مي گرد تشكيل شده است از يك (جرثقيل كوچك) يا دو عضو باربر اصلي كه اصطلاحاً پل هاي جرثقيل نام دارند و برروي تيرهاي زيرسري مي نشستند و حركت جرثقيل را در جهت طولي سالن و (احياناً فضاي باز كارخانه) تامين مي كنند. نيروهاي زيرسري اشاره شده در واقع ريل هايي هستند كه پل هاي جرثقيلي براحتي برروي آنها لغزيده و حركت طولي جرثقيل را تامين مي نمايند. حركت بعدي همان حركت عرضي است كه توسط وسيلة متحرك ديگري به نام ارابه، كه خود بر روي پل هاي اشاره شده قرار دارد انجام مي شود. در داخل ارابة اشاره شده موتور بالابرندة بار واقع است كه اين موتور توسط كابلهاي مربوط بار را روي زمين بلند كرده و در جهت قائم حركت مي دهد.

پس ملاحظه مي شود كه مجموعة سه گانه فوق (موتور+ارابه+پل) قدرت مانور لازم را براي نقل و انتقال بار در جهت طولي، عرضي و قائم در فضاي كارخانه را تأمين مي كنند. اين مجموعه بر روي تيرهاي زير سري (ريل) سوار مي‌شوند. در اينجا هدف تعيين اندازة بارهاي وارده از طرف جرثقيل به تيرهاي زير سري مي باشد.

بطور كلي در بارگذاري جرثقيل ها سه گروه بار در پيش رو داريم:

 • وزن ارابه P
 • وزن كالسكه
 • وزن پلهاي جرثقيل

 

بارهاي وارده در طرح و تعيين اسكلت فلزي

محاسبات اسكلت فلزي با تعيين تنشهاي بوجود آمده در يك وسيله در خلال كاركردنش آغاز مي گردد. اين تنها بر اساس بارهاي تعريف شده، در زير محاسبه خواهد شد.

الف) بارهاي اصلي وارده به قطعات اسكلت فلزي با فرض اينكه به صورت بار ساكن در خطرناكترين وضعيت بارگذاري قرار گرفته اند.

ب) بارهاي ناشي از حركات عمودي

ج) بارهاي ناشي از حركات افقي

د) بارهاي ناشي از تأثيرات جوي

اينك بارهاي مختلف، فاكتورهاي مورد نياز و روش عملي كاربرد محاسبات را به ترتيب بيان مي نمائيم.

بارگذاري: وزن بار بالا برده شده بعلاوه وزن لازم ديگر مثل (بلوك قرقره ها، قلابها، كالسكه، چنگك) مي باشد.

بار برده: وزن مرده قطعات عمل كننده به عنوان يك عضو از اسكلت كه شامل بار گاري نشود.

 

 

فایل ورد 78 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه انتقال حرارت در توربينشناسه محصول: 1115484
موجود

دانلود پروژه انتقال حرارت در توربين

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه انتقال حرارت در توربين

دانلود پروژه انتقال حرارت در توربين

مقدمه

در اينجا ما بر روي تاثير پارامترهاي گوناگون و خصوصيات انتقال حرارت خارجي اجزاء توربين تمركز مي نماييم.پيشرفتها در طراحي محفظه احتراق منجر به دماهاي ورودي توربين بالا تر شده اند كه به نوبه خود بر روي بار حرارتي و مولفه هاي عبور گاز داغ تاثير مي گزارد.دانستن تاثيرات بار حرارتي افزايش يافته از اجزايي كه گاز عبور مي كند طراحي روشهاي موثرسرد كردن براي محافظت از اجزاء امري مهم است.گازهاي خروجي از محفظه احتراق به شدت متلاطم مي باشد كه سطوح و مقادير تلاطم 20تا 25% در پره مرحله اول مي باشد.مولفه هاي مسير گاز داغ اوليه ،پره هاي هادي نازل ثابت و پره هاي توربين درحال دوران مي باشد. شراعهاي توربين، نوك هاي پره، سكوها و ديواره هاي انتهايي نيز نواحي بحراني را در مسير گاز داغ نشان مي دهد. برسي هاي كار بردي و بنيادي در ارتباط با تمام مولفه هاي فوق به درك بهتر و پيش بيني بار حرارتي به صورت دقيق تر كمك كرده اند . اكثر برسي هاي انتقال حرارت در ارتباط با مولفه هاي  مسير گاز داغ مدل هايي در مقياس بزرگ هستند كه در شرايط شبيه سازي شده بكار مي روند تا درك بنيادي از پديده ها را فراهم سازد. مولفه ها با استفاده از سطوح صاف و منحني شبيه سازي شده اند كه شامل مدل هاي لبه راهنما و كسكيد هاي[1] ايرفويل هاي مقياس بندي شده مي باشد. در اين فصل، تمركز بر روي نتايج آزمايشات انتقال حرارت بدست آمده توسط محققان گوناگون روي مولفه هاي مسير گاز خواهد بود. انتقال حرارت به پره هاي مرحله اول در ابتدا تحت تاثير پارامترهاي از قبيل پروفيل دماي خروجي محفظه احتراق،تلاطم زياد جريان آزاد و مسير هاي داغ مي باشد .انتقال حرارت به تيغه هاي روتور مرحله اول تحت تاثير تلاطم جريان آزاد متوسط تا كم ، جريان هاي حلقوي نا پايدار ، مسير هاي داغ و البته دوران مي باشد.

 1. 1.1- سرعت خروجي محفظه احتراق و پروفيل هاي دما

سطوح تلاطم در محفظه احتراق خيلي مهم هستند كه ناشي از تاثير چشمگير انتقال حرارت همرفتي به مولفه هاي مسير گاز داغ در توربين مي باشد. تلاطم تاثير گزار بر روي انتقال حرارت توربين ها در محفظه احتراق توليد مي شود كه ناشي از سوخت به همراه گاز هاي كمپرسور مي باشد.آگاهي از قدرت تلاطم توليد شده توسط محفظه احتراق براي طراحان در بر آورد مقادير انتقال حرارت در توربين مهم است.تلاطم محفظه احتراق كاهش يافته، مي تواند منجر به كاهش بار حرارتي در اجزاء توربين و عمر طولاني تر و همچنين كاهش نياز به سرد كردن مي شود. بر سي هاي انجام شده بر روي اندازه گيري سرعت خروجي محفظه احتراق و پروفيل هاي تلاطم متمركز شده است.

Goldstein سرعت خروجي و پروفيل هاي تلاطم را براي محفظه احتراق مدل نشان داد.Moss وOldfield طيف هاي تلاطم را در خروجي هاي محفظه احتراق نشان دادند.هركدام از بر سي هاي فوق در فشار اتمسفر و دماي كم انجام شد. اگرچه بدست آوردن بدست آوردن انرازه گيري ها تحت شرايط واقعي مشكل است اما براي يك طراح توربين گاز درك بهبود هندسه محفظه احتراق و پروفيل هاي گاز خروجي از محفظه امري ضروري است. اين اطلاعات به بهبود شرايط هندسه و تاثيرات نياز هاي سرد كردن توربين كمك مي نمايد.

   


اخيرا"،Goebel سرعت محفظه احتراق و پروفيل هاي تلاطم در جهت موافق جريان يك محفظه احتراق كوچك با استفاده از يك سيستم سرعت سنج دوپلر ولسيمتر(LDV)را اندازه گيري كردنند.آنهاسرعت نرماليزه شده،تلاطم وپروفيل هاي دماي موجود براي تمام آزمايش هاي احتراق را نشان دادند.آنها يك محفظه احتراق از نوع قوطي مانندبكار رفته در موتور هاي توربين گاز مدرن را استفاده كردند، كه در شكل1-2نشان داده شده است.جريان از كمپرسور و از طريق سوراخ ها وارد محفظه احتراق مي شود و با سوخت محترق در محل هاي متفاوت در جهت موافق جريان مخلوط مي شود. طراحي محفظه احتراق حداقل مستلزم يك افت فشار از طريق محفظه احتراق تا ورودي توربين است.فرايند محفظه احتراق توسط اختلاط تدريجي هواي فشرده با سوخت در محفظه قوطي شكل كنترل مي شود. طراحان محفظه احتراق نوين نيز بر روي مشكلات و مسائل تركيب و فرايند اختلاط  هوا-سوخت تمركز مي نمايند احتراق تميز نيز يك مسئله و كانون براي طراحان ناشي از استاندارد هاي محيطي  الزامي شده توسط دولت فدرال آمريكا و EPA مي باشد. با اين حال ،طراح محفظه احتراق يك مسئله مورد بحث در اين كتاب نمي باشد.


 

فایل ورد 102 ص


گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه انتقال حرارت به سيالاتشناسه محصول: 1115488
موجود

دانلود پروژه انتقال حرارت به سيالات

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه انتقال حرارت به سيالات

دانلود پروژه انتقال حرارت به سيالات
مقدمه

انتقال حرارت به سيالات با خواص متغير موضوعي است كه از بيش از نيم قرن پيش مورد توجه محققان قرار گرفته است.

خواص ترموديناميكي و انتقالي در سيالات معمولا تابعي از دما و فشار سيال است. اين خواص در دماها و فشارهاي معمولي تقريبا ثابت است. يكي از پيچيده ترين وكلي ترين سيال با خواص متغير و تابع شديد دما و فشار سيال فوق بحراني مي باشد. اين سيال بدليل تغيير بسيار زياد خواص آن بخصوص در نقطه بحراني بسيار مورد توجه است و همواره به عنوان يك سيال خواص متغير كامل مورد استفاده قرار مي گيرد.

در اينجا نيز با توجه به ويژگي هاي اين سيال كه در ادامه شرح داده خواهد شد و همچنين به عنوان پيچيده‌ترين نوع سيال خواص متغير كه مي‌توان انواع ديگر از سيالات با خواص متغير را حالت خاصي از اين سيال دانست از اين سيال به عنوان سيال پايه وخواص متغير استفاده مي‌شود.

 

1-1-سيال فوق بحراني

 

وقتي صحبت از سيال فوق بحراني مي‌شود منظور سيال در فشار بالاي نقطه بحراني و دماي نزديك نقطه بحراني يا نقطه شبه بحراني‌[1] Tpc مي‌باشد.(شكل 1-1 )

   


نقاط شبه بحراني به نقاطي اطلاق مي‌شود كه ظرفيت كرمايي ويژه در فشار ثابت ماكزيمم است.

در واقع در هر فشار فوق بحراني يك نقطه شبه بحراني( دماي شبه بحراني) وجود دارد كه در آن تغييرات خواص سيال حداكثر است.( ظرفيت گرماي ويژه ماكزيمم است).

   

 

همانطور كه در شكل (1-2) ديده مي‌‌شود ناحيه فوق بحراني به دو قسمت ناحيه شبه مايع[2] و ناحيه   شبه بخار[3] تقسيم مي‌‌شود . در فشار ثابت زماني كه دما بزرگتر از دماي شبه بحراني است ناحيه شبه بخار و در زماني كه كوچكتر از دماي شبه بحراني است ناحيه شبه مايع ناميده ميشود .

 دليل اين اسم گذاري آن است كه در واقع در فشارهاي فوق بحراني سيال را نه مي‌توان مايع فرض كرد ونه بخار وتنها هاله‌اي است كه فقط ميتوان به آن سيال گفت . واين تقسيم‌بندي فقط جهت تطابق با حالت فشارها و دماهاي عادي (زير نقطه بحراني) است وگرنه در فشارهاي فوق بحراني تغيير فاز وجود ندارد و فقط خواص سيال من جمله چگالي در قبل و بعد از نقطه شبه بحراني تغيير مي‌كند . همچنين مي‌توان اينطور عنوان كرد كه بدليل اينكه در ناحيه دماي بزرگتر از دماي شبه بحراني چگالي كوچكتر از ناحيه دماي كوچكتر از دماي شبه بحراني است ، ناحيه چگالي كوچكتر را شبه بخار وديگري را شبه مايع مي‌نامند .

 

1-2-كاربردهاي سيالات فوق بحراني

در دهه هاي اخير استفاده از سيال فوق بحراني در صنعت رو به فزوني است . براي افزايش بازده نيروگاهها در سالهاي اخير استفاده از آب فوق بحراني SCW[4] ، مورد توجه قرار گرفته است . سيالات فوق بحراني بعنوان مبرد (خنك كننده ) براي ماشين‌هاي الكتريكي وهمچنين بعنوان مبرد براي راكتورهاي هسته‌اي مورد استفاده قرار مي‌گيرند . در فرايندهاي شيميايي بسيار زيادي مانند ، تغيير فرم ذره[5] ، استخراج[6] و كارخانه‌‌هاي كف (شوينده) از سيالات فوق بحراني مانند CO2 وهيدروكربنها استفاده مي‌كنند .


 

 

فایل ورد 110 ص


گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه انتخاب سیستم خنک کاری توربینی گازشناسه محصول: 1115493
موجود

دانلود پروژه انتخاب سیستم خنک کاری توربینی گاز

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه انتخاب سیستم خنک کاری توربینی گاز

دانلود پروژه انتخاب سیستم خنک کاری توربینی گاز

مقدمه

اين فصل عمدتاً روي موضوعات انتقال جرم و حرارت تمركز مي يابد چون آنها براي خنك سازي اجزا ي دستگاه توربين بكار مي روند و انتظار مي رود كه خواننده با اصول مربوطه در اين رشته ها آشنايي داشته باشد. تعدادي از كتابهاي فوق العاده (1-7) در بررسي اين اصول توصيه مي شوند كه شامل Streeter، ديناميك ها يا متغيرهاي سيال Eckert و Drake، تجزيه و تحليل انتقال جرم و حرارت، Incropera و Dewitt، اصول انتقال حرارت و جرم, Rohsenow و Hartnett، كتاب دستي انتقال حرارت, Kays، انتقال جرم و حرارت همرفتي, Schliching، تئوري لايه مرزي، و Shapiro، ديناميك ها و ترموديناميك هاي جريان سيال تراكم پذير.

وقتي يك منبع جامع اطلاعات موجود باشد. مولف اين فصل خواننده را به چنين منبعي ارجاع ميدهد. با اين وجود وقتي داده ها در صفحات يا مقالات گوناگون پخش شده باشند, مولف سعي مي كند كه اين داده ها را در اين فصل بطور خلاصه بيان نمايد.

 

مقدمه....................................................................................................................................................1

خنك سازي توربين بعنوان يك تكنولوژي كليدي براي بهینه سازی  موتورهاي توربين گازي....................................................................................................................................................7

چالش هاي خنك سازي براي دماهاي پيوسته درحال افزايش گاز ونسبت فشاركمپرسور........................8

تكنيك هاي خنك سازي استفاده شده متداول.....................................................................................14

تاثير خنك سازي.................................................................................................................................18

مشكلات خنك سازي..........................................................................................................................22

تركيب پوشش هاي حصار حرارتي و خنك سازي..................................................................................30

فرايند بهبود خنك سازي ايرفويل........................................................................................................32

تعريف پارامترهاي شباهت انتقال جرم و حرارت اصلي...........................................................................35

كنش متقابل انتقال جرم حرارت در لايه مرزي ايرفویل.......................................................................36

نقش تشابه در رقابت تجربي حرارت ايرفويل توربين و انتقال جرم.........................................................42

موضوعات انتقال حرارت گذرا و پايدار در بخش داغ موتور.....................................................................44

دماي فلز و تاثير آن روي عمر اجزاي توربين.......................................................................................46

موضوعات مربوط به تغييرمكان هاي دمایی گذرای روتوربه استاتوروكنترل فاصله نوك آزاد..................48

خنك سازي نازل توربين......................................................................................................................56

تقابل با محفظه احتراق........................................................................................................................58

انتقال حرارت پره..............................................................................................................................65

     -خميدگي......................................................................................................................................69

     -تاثيرات ناهمواری..........................................................................................................................74

     -اغتشاش.....................................................................................................................................................76

خنک سازی فیلم پره..........................................................................................................................76

     -نسبت دمش.................................................................................................................................86

     -انحناي سطح................................................................................................................................87

     -گراديان فشار...............................................................................................................................88

     -آشفتگي جريان اصلي...................................................................................................................89

     -شيارهاي خنك سازي فيلم...........................................................................................................91

     -تجمع فيلم.................................................................................................................................92

     -تاثير تزريق هواي خنك سازي فيلم روي انتقال حرارت سطح......................................................94

موضوعات خنك سازي ديواره نهایی....................................................................................................95

خنك سازي تيغه توربين...................................................................................................................100

تاثیرات سه بعدی ودورانی روی انتقال حرارت تیغه.............................................................................102

     -نیروهای دورانی.........................................................................................................................102

     -تاثيرات سه بعدي......................................................................................................................105

پروفایل دماي گاز شعاعی................................................................................................................106

تاثيرات ناپيوستگي...........................................................................................................................107

تكنيك هاي خنك سازي دروني تيغه................................................................................................109

     -گذرگاههاي دروني هموار............................................................................................................111

     - تيرك ها/فین ها (نوارهاي زاويه دار يا طولي)..............................................................................113

     -پین فین ها..............................................................................................................................121

     -تاثير جت ................................................................................................................................................128

     -جريان گردابي...........................................................................................................................138

     -خنك سازي فيلم.......................................................................................................................141

موضوعات خنك سازي سكو و راس ...................................................................................................144

خنك سازي ساختارهاي روتور و استاتور............................................................................................148

     -منبع خنك سازي و سيستم هاي هواي ثانويه .............................................................................148

بافر كردن مجموعه ديسك و روشهاي خنك سازي ديسك.................................................................153

خنك سازي ساختارحفاظتی نازل و جایگاه توربين...........................................................................158

خنك سازي  محفظه احتراق..............................................................................................................161

     -تاثير تحول طراحي  محفظه احتراق روي تكنيك هاي خنك سازي..............................................161

خنك سازي تعريق..........................................................................................................................167

خنك سازي نشتي...........................................................................................................................169

همرفتي بخش پشتي افزوده.............................................................................................................173

پوشش دهي حصار حرارتي...............................................................................................................177

انتقال حرارت تجربي پيشرفته و معتبر سازي خنك سازي..................................................................179

ارزیابی انتقال حرارت بيروني و تكنيك هاي معتبر سازي خنك سازي...............................................180

     -رنگ حساس به فشار.................................................................................................................182

     -ارزيابي غير مستقيم آشفتگی....................................................................................................185

ارزيابي هاي انتقال حرارت و جريان داخلي.........................................................................................188

شبيه سازي انتقال حرارت مزدوج و معتبر سازي در يك آبشار داغ......................................................194

     -معتبر سازي تاثير خنك سازي تيغه در آبشار داغ........................................................................194

شرايط مرزي تجربي ديسك توربين...................................................................................................200

تائيد خنك سازي در يك آزمون موتور..............................................................................................204

     -ابزار بندي متعارف......................................................................................................................204

     -پيرومتر درج شده درگاه بروسكوب............................................................................................205

     -رنگ هاي حرارتي دما بالا...........................................................................................................206

بررسي هاي چند نظامي در انتخاب سيستم خنك سازي توربين........................................................207

 

 

 

 

فایل ورد 223 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه امامت و ولايتشناسه محصول: 1115495
موجود

دانلود پروژه امامت و ولايت

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه امامت و ولايت

دانلود پروژه امامت و ولايت

معني امام

   كلمه امام يعني پيشوا . كلمه پيشوا در فارسي درست ترجمه تحت اللفظي كلمه امام است . در عربي خود كلمه امام يا پيشوا مفهوم مقدسي ندارد . يعني كسي كه پيشرو است . عده اي تابع و پيرو او هستند ، اعم از اينكه  آن پيشوا عادل و راه يافته و درست رو باشد يا باطل و گمراه باشد . قرآن هم كلمه امام را در هر دو مورد اطلاق كرده است . در يك جا مي فرمايد :« و جعلنا هم ائمة يهدون بامرنا » [1]ما آنها را پيشوايان هادي به امر خودمان قرار داديم و در جاي ديگر مي گويد « ائمة يدعون الي النار » [2]پيشواياني كه مردم را به سوي آتش مي خوانند ، يا مثلاً درباره فرعون كلمه اي نظير امام را اطلاق مي كنند : « يقدم قومه يوم القيامه » [3] كه در روز قيامت هم پيشاپيش فقومش حركت مي كند . پس كلمه امام يعني پيشوا . ما به پيشواي باطل فعلاً كاري نداريم . مفهوم پيشوا را عرض مي كنيم .

پيشوايي در چند مورد است ، در بعضي از موارد ، اهل تسنن هم قائل به پيشوايي و امامت هستند و لي در كيفيت و شخصش  با ما اختلاف دارند . اما در بعضي از مفاهيم امامت ، اصلاً آنها منكر چنين امامتي هستند . امامتي كه مورد قبول آنها هم هست ولي در كيفيت و شكل و فردش با ما اختلاف دارند . امامت به معناي زعامت اجتماع است كه به همين تعبير از قديم در كتب متمكلمين آمده است . خواجه نصير الدين طوسي در تجريد ، امامت را اين طور تعريف مي كند (رياسه عامه ) ، يعني رياست عمومي .

شوون رسول اكرم (ص)

    پيغمبر اكرم (ص) به واسطه آن خصوصيتي كه در دين اسلام بود در زمان خودش به حكم قرآن و به حكم سيره خودشان داراي شون متعددي بودند ؛ يعني در آن واحد چند كار داشتند و چند پست را اداره مي كردند . اولين پستي كه پيغمبر اكرم (ص) از طرف خدا داشت و عملاً هم متصدي آن بود ، همين بود كه پيغامبر بود يعني احكام و دستورات الهي را بيان مي كرد . آيه قرآن مي گويد :« ما اتيكم الرسول فخذوه و ما نهيكم عنه فانتهوا ».[4] آنچه پيغمبر برايتان آورده بگيريد و آنچه نهي كرده ( رها كنيد ) ، يعني آنچه پيغمبر از احكام و دستورها مي گويد از جانب خدا مي گويد . پيغمبر از اين نظر فقط بيان كننده آن چيزي است كه به او وحي شده .

منصب ديگري كه پيغمبر اكرم (ص) متصدي آن بود ، منصب قضاست .او قاضي ميان مسلمين بود ، چون قضا هم از نظر اسلام امري نيست كه هر دو نفري اختلاف پيدا كردند ، يك نفر مي تواند قاضي باشد . قضاوت از نظر اسلام يك شان الهي دارد زيرا حكم به عدل است و قاضي آن كسي است كه در مخاصمات و اختلافات مي خواهد به عدل حكم كند . اين منصب هم به نص قرآن كه مي گويد : « فلا و ربك لا يومنون حتي يحكموك. فيما شجر بينهم ثم لا يجدوا في انفسهم حرجا مما قضيت و يسلموا تسليما » .[5]  

به پيغمبر تفويض شده ورسول اكرم از جانب خدا حق داشت كه در ميان اختلافات مردم قضاوت كند . اين نيز يك منصب الهي است نه يك منصب عادي ، عملاً هم پيغمبر قاضي بود . منصب سومي كه پيغمبر اسلام رسماً داشت و هم به نص قرآن به او تفويض شده بود، هم عملاً عهده دار آن بود همين رياست عامه است . او رئيس و رهبر اجتماع مسلمين بود و به تعبير ديگر مدير اجتماع مسلمين بود .

گفته اند آيه : « اطيعوا الله و اطيعو الرسول و اولي الامر منكم » [6] ناظر به اين جهت است كه او رئيس و رهبر اجتماع شماست ، هر فرماني كه به شما مي دهد بپذيريد .قهراً اين كه مي گوييم سه شان ، به اصطلاح تشريفات نيست بلكه اساساً آنچه از پيغمبر رسيده سه گونه است : يك سخن پيغمبر فقط وحي الهي است . در اينجا پيغمبر هيچ اختياري از خود ندارد . دستوري از جانب خدا  رسيده و پيغمبر فقط واسطه ابلاغ است .

آنجا كه دستورات  ديني را مي گويند : نماز چنين بخوانيد ، روزه بگيريد و000. آنجا كه ميان مردم قضاوت مي كند ديگر قضاوتش نمي تواند وحي باشد . دو نفر اختلاف پيدا مي كنند . پيغمبر طبق موازين اسلامي بين آنها قضاوت مي كند و مي گويد حق با اين است يا با آن . اينجا ديگر اين طور نيست كه جبرئيل به پيغمبر وحي مي كند  كه در اينجا بگو حق با اين اهميت هست يا نيست . حالا اگر يك مورد استثنائي باشد مطلب ديگري است ولي به طور كلي قضاوتهاي پيغمبر بر اساس ظاهر است ، همان طوري كه  ديگران قضاوت مي كنند ، منتها در سطح خيلي بهتر و بالاتر .

خودش هم فرمود : من مامورم كه به ظاهر حكم كنم : يعني مدعي و منكري پيدا مي شوند و مثلا‌ً مدعي دو تا شاهد عادل دارد ،پيغمبر بر اساس همين مدرك حمك مي كند اين حكمي است كه پيغمبر كرده ( نه اينكه به او وحي شده باشد ).

در شان سوم هم پيغمبر به موجب اينكه رهبر اجتماع است ، اگر فرماندهي بدهد غير از فرماني است كه طي آن وحي خدا را ابلاغ مي كند.خدا به او اختيار چنين رهبري را داده و اين حق را به او واگذار كرده است . او هم به حكم اينكه رهبر است كار مي كند و لهذا احياناً مشورت مي نمايد . ما مي بينيم در جنگهاي احد، بدر و خيلي جاهاي ديگر پيغمبر اكرم (ص) با اصحابش مشورت كرد كه نماز مغرب را اينطور بخوانيم يا آن طور اما مسائلي پيش مي آمد كه درباره آنها با او سخن مي گفتند . مي فرمود :

اين مسائل به من مربوط نيست ، من جانب الله چنين است و غير از اين هم
نمي تواند باشد ولي در اين گونه مسائل ( يعني در غير حكم خدا )‌احياناً پيغمبر مشورت مي كند و از ديگران  نظر مي خواهد پس اگر در موردي پيغمبر اكرم فرمان داد چنين بكند ، اين به حكم  اختياري است كه خداوند به او داده است. اگر هم در يك مورد بالخصوص وحيي شده باشد يك امر استثنايي است و جنبه استثنايي دارد نه اينكه در تمام كارها و جزئياتي كه پيغمبر به عنوان رئيس اجتماع در اداره اجتماع انجام مي داد . به او وحي مي شد كه در اين جا چنين كن و در آنجا چنان و در اين گونه مسائل هم پيغمبر فقط پيام رسان مي باشند . پس پيغمبر اكرم مسلماً در آن واحد داراي اين شوون متعدد بوده است .


 

 

فایل ورد 142 ص


گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه اصول جنگ و نگرشي جديد به جنگ‌هاي صدر اسلامشناسه محصول: 1115497
موجود

دانلود پروژه اصول جنگ و نگرشي جديد به جنگ‌هاي صدر اسلام

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه اصول جنگ و نگرشي جديد به جنگ‌هاي صدر اسلام

دانلود پروژه اصول جنگ و نگرشي جديد به جنگ‌هاي صدر اسلام

اصول جنگ... 1

علي عليه السلام و صلح.. 19

الف – اهداف جنگ... 24

اهداف جهاد. 50

اهميت جهاد. 64

نقش فرماندهي در جنگ: 68

خطبه هاي نهج البلاغه. 96

نامه هاي نهج البلاغه. 118

منابع: 124

 


گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه احکام موسیقی در اسلامشناسه محصول: 1115500
موجود

دانلود پروژه احکام موسیقی در اسلام

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه احکام موسیقی در اسلام

دانلود پروژه احکام موسیقی در اسلام

فهرست مطالب

فصل اول: مفهوم و مراد از موسيقي

مقدمه -------------------------------------- 2

موسيقي ------------------------------------- 2

موسيقي در اسلام ---------------------------- 4

فصل دوم: موسيقي و مجالس

تشخيص تناسب موسيقي (يا غنا) با مجالس لهو و لعب 12

گوش دادن ---------------------------------- 12

فصل سوم: تأثيرات موسيقي بر فرد و جامعه

ترانه و طرب در زندگي واقعي مسلمانان ------- 18

فصل چهارم: دلايل مختلف بر حلال و حرام بودم موسيقي

سرگرمي با آلات موسيقي ---------------------- 21

حكم اسلام دربارة ترانه و موسيقي ------------ 23

اصل در مباح بودن -------------------------- 24

دلايل طرفداران تحريم و پاسخ به آنها -------- 26

ترانه از جهت قواعد و روح اسلام ------------- 33

دلايل طرفداران جواز ترانه ------------------ 40

فصل پنجم: احاديث و روايات (مخالفين)

چهل روز با آلات موسيقي --------------------- 44

موسيقي علني در آخر الزمان ----------------- 44

فصل ششم: احاديث و روايات (موافقين)

احاديث ذكر شده ---------------------------- 48

فصل هفتم: تأثيرات موسيقي بر اعصاب و روان

كار اعصاب و تأثير موسيقي بر آن ------------ 52

فصل هشتم: پاره‌اي از نكات مهم

چند سؤال و جواب --------------------------- 57

فصل نهم: ديدگاه تاريخ به موسيقي

نظر تاريخ در مورد شعر و ترانه ------------- 59

فصل دهم: شرايط و قيودي كه بايد رعايت شوند

عوارضي كه سماع را از دايره مباح به دايره حرام مي‌برد     66

فصل يازدهم: چرا متأخرين در كار غنا سخت‌گيري مي‌كنند:

1- تمسك به حكم شديد و بدتر و نه آسان‌تر ---- 69

2- عدم آشنايي با احاديث ضعيف و موضوع ------ 69

3- افراط و انحراف در ترانه ---------------- 69

ديدگاه امام غزالي در اين باره ------------- 71

فصل دوازدهم: سخن آخر

هشدار نسبت به سهل‌انگاري در بيان تحريم ----- 73

فهرست منابع و مآخذ ------------------------ 76


مقدمه:

هنر موسيقي در جهان امروز از جايگاه ويژه اي برخوردار است و کاربردهاي موسيقي در عرصه هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي قابل کتمان نمي باشد.

بررسي موضوع موسيقي و حرمت غنا در اسلام موضوعي است که در ساليان اخير با گسترش صنايع صوتي و تصويري از اهميت افزون تري برخوردار گشته است.

نوشتار حاضر سعي دارد تا ضمن بررسي معني، مفهوم و مصاديق غنا از منظر فقه اسلامي زواياي مختلف اين موضوع را مورد ارزيابي قرار دهد و به تبيين تفاوت هاي غناي مجاز و غير مجاز بپردازد.

             

مـوسـيقي

موسيقي صداها و آهنگ‌هايي است كه از نواختن ابزار مخصوص موزيك ايجاد مي‌شود، كه بعضي از انواع آن حلال و بعضي از انواعش حرام مي‌باشد.

موسيقي

مراد از آهنگ اصواتي است كه در نوع خاصي از بيان هنري شكل مي‌گيرد، به گونه‌اي كه بتواند محرك لازم را در مخاطب ايجاد كند و احساس لذت و زيبايي را براي او به همراه داشته باشد. به تعبيري ساده‌تر مقصود از آهنگ همان چيزي است كه در زبان معاصر نام «موسيقي» بر آن گذارده‌اند.

«آهنگ» از مهمترين ويژگي‌هايي است كه از نظر شكل خارجي، هنر را از امور ديگر، ممتاز مي‌سازد. شايد سرّ اين نكته به ساختار طبيعت بشر برگردد كه حركات و سكنات و تعبيرات وي بر پاية هماهنگي حركت جسم با عبارات و كلماتي كه بر زبان مي‌آورد استوار است. اگر هنر بر اساس احساسات يا عاطفه استوار باشد، «آهنگ» بيش از هر چيز ديگر، نموداري از هنر خواهد بود، زيرا وقتي عاطفه با محركي مواجه شود كه با وجدان شخص و ساختار رواني او كه ساختاريست براساس نظم و هماهنگي در حركت و نطق- هماهنگي دارد، در چنين حالتي زودتر پاسخ خواهد داد. شايد محرك بخشي و انگيزشي كه اشعار حماسي يا بعضي از خطبه‌ها و يا خواندن‌هاي آهنگ‌دار و يا با ترتيل از آن برخوردارند، بتواند سر ارتباط و هماهنگي اين مسئله را با ساختار انسان تفسير كند.

 

 

فایل ورد 84 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه اتوماسيون صنعتي PLCشناسه محصول: 1115501
موجود

دانلود پروژه اتوماسيون صنعتي PLC

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه اتوماسيون صنعتي PLC

دانلود پروژه اتوماسيون صنعتي PLC

فهرست مطالب

فصل اول  ساختار PLC                                                                                                3

فصل دوم مقدمه اي به زبان STEP  5                                                                            21

فصل سوم برنامه نويسي به زبان  STEP  5                                                                     118

فصل چهارم ابزاترهاي ورودي / خروجي                                                         168

فصل پنجم نمونه عملي از كاربرد PLC در كارخانه فولاد آذربايجان                                181

مراجع( References )

فصل اول ساختار PLC

 

 1. PLC 3
 2. تفاوت PLC با كامپيوتر                                                                                       5
 3. كاربرد PLC در صنايع                                                                       6
 4. 1- سخت افزار PLC 7
 5. 4.1- واحد منبع تغذيه ( UPS ) 7
 6. 4.1- واحد پردازش مركزي ( CPU ) 8
 7. 4.1- حافظه ( Memory ) 8
 8. 4.1- ترمينال ورودي ( Input Module ) 12
 9. 4.1- ترمينال خروجي ( Output Module ) 13
 10. 4.1- مدول ارتباط پروسسوري ( CP ) 14
 11. 4.1- مدول رابط ( IM ) 15
 12. 1- تصوير ورودي ها ( PII ) 16
 13. 1- تصوير خروجي ( PIO ) 17
 14. 2- فلگ ها ، تايمرها و شمارنده ها 17
 15. 2- انبارك يا آكومولاتور ( ACCUM ) 18
 16. 2- گذرگاه عمومي ورودي / خروجي (I/O bus ) 18
 17. 1- روشهاي مختلف آدرس دهي 19
 18. 1- نرم افزار PLC 19  

فصل دوم مقدمه اي به زبان STEP  5

 1. 2- اشكال مختلف نمايش برنامه ها 21
 2. 1.2- روش نمايش نردباني ( LAD ) 21
 3. 1.2- روش نمايش فلوچارتي ( CSF ) 22
 4. 1.2- روش نمايش عبارتي ( STL ) 22
 5. 2- سيكل زماني اجراي برنامه (‍Cycle Time ) 27
 6. 2- برنامه نويسي سازمان يافته ( Stractured Prodrammhng ) 28
 7. 3.2- بلوك هاي برنامه ( PB ) 29
 8. 3.2- بلوك هاي ترتيبي ( SB)                                                                  29
 9. 3.2- بلوك هاي تابع ساز ( FB ) 30
 10. 3.2- بلوك هاي اطلاعاتي ( DB ) 31
 11. 3.2- بلوك هاي سازماندهي ( OB ) 31
 12. 2- عملوند هاي مورد استفاده در زبان ( Operand Area ) S5 32
 13. 2- دستور العمل هاي زبان S5 33
 14. 5.2- دستورالعمل هاي اصلي( Basic ) 33
 15. 5.2- دستور العمل هاي تكميلي   ( Supplementary )                        33
 16. 5.2- دستور العمل هاي سيستم ( System )                                        33
 17. 2- خواندن صفر ( Scannhng For Zero ) 34
 18. 2- كنتاكت در حالت عادي باز ( NO ) 35
 19. 2- كنتاكت در حالت عادي بسته ( NC ) 35
 20. 2- كاربرد پرانتز در برنامه نويسي به روش (STL ) 42
 21. 2- فلگ ( Flag ) 45
 22. 2- بيت RLO 48

           

 1. 2- ست و ري ست در فلگ ها و خروجي ها 48
 2. 2- دستور NOP 0 52
 3. 2- كانكتور (Connector ) 58
 4. 2- برنامه نويسي يك تشخيص دهنده لبه پالس (Edge Detector ) 60
 5. 2- دستور پرش غير شرطي ( JU ) 68
 6. 2- دستور پرش شرطي ( JC )                                       68
 7. 2- دستورهاي بار گذاري و انتقال 70
 8. 18.2- دستور ( Load ) L 71
 9. 18.2- دستور ( Transfer ) T                                                                   72
 10. 2- نكاتي در مورد انتقال و بار گذاري اطلاعات به صورت كلمه اي 75
 11. 2- موارد استفاده انبارك ها 77
 12. 20.2- دستور جمع دو عدد (+ F ) 77
 13. 20.2- دستور تفريق دو عدد (- F ) 81
 14. 2- مقايسه كننده ها (Comparators ) 85
 15. 2- شمارنده ها ( Counters ) 90
 16. 2- تايمرها ( Timers ) 99
 17. 23.2- تايمر پله اي (SP ) 104
 18. 23.2- تايمر پله اي گسترده (SE ‌) 105
 19. 23.2- تايمر با تاخير روشن (SD ) 107
 20. 23.2- تايمر با تاخير خاموش (SF ‌) 108
 21. 23.2- تايمر تاخير ماندگاري ( SS ) 109
 22. 2- دستورهاي اعلام پايان برنامه 114

فصل سوم برنامه نويسي به زبان STEP  5

 1. 3- روش برنامه نويسي 118
 2. 3- بلوك هاي اطلاعاتي ( DB ) 122
 3. 3- بلوك هاي تابع ساز (FB ) 138
 4. 3- دستورات تكميلي ( Supplementary ) 147
 5. 4.3- دستور AW 147
 6. 4.3- كاربرد عملي دستور AW 149
 7. 4.3- دستور OW 150
 8. 4.3- دستور XOW 151
 9. 4.3- دستور CFW                                                                               151
 10. 4.3- دستور CSW 152
 11. 4.3- دستور SLW 153
 12. 4.3- دستور SRW 155
 13. 4.3- دستور I                                                                                     158
 14. 4.3- دستور D                                                                                   159
 15. 4.3- دستور ADD 160
 16. 4.3- دستور JZ 161
 17. 4.3- دستور JN 163
 18. 4.3- دستور JP                                                                                  164
 19. 4.3- دستور JM                                                                                165

                  

 

 

 

 

 

فصل چهارم ابزاترهاي ورودي / خروجي

 

 1. 4 - ابزارهاي ورودي 168
 2. 1.4- كليد هاي مكانيكي 168
 3. 1.4- كليدهاي مجاورتي 169
 4. 1.4- كليدها و حسگرهاي فتوالكتريك 171
 5. 1.4- حسگرهاي دما 172
 6. 1.4- حسگرهاي جابجايي 174
 7. 1.4- حسگر فشار 175
 8. 1.4- آشكار ساز سطح مايع 177
 9. 1.4- محاسبه شار مايع 177
 10. 1.4- صفحه كليد 177
 11. 4- ابزارهاي خروجي 178
 12. 2.4- كليد خودكار 178
 13. 2.4- شيرهاي كنترل جهت دار 179
 14. 2.4- ساختمان و طرز كار كوپل كننده هاي نوري (Optical Coupler )             180

فصل پنجم نمونه عملي از كاربرد PLC در كارخانه فولاد آذربايجان                        181

 

 

فایل ورد 196 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه ابداع كليد هاي جيوه ايشناسه محصول: 1115504
موجود

دانلود پروژه ابداع كليد هاي جيوه اي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه ابداع كليد هاي جيوه اي

دانلود پروژه ابداع كليد هاي جيوه اي

ابداع كليدهاي جيوه اي فشار قوي در پنجاه سال قبل مسير توسعه تكنولوژي انتقال HVDC را هموار كرد. تا سال 1945، اولين لينك DC تجاري با موفقيت بكار گرفته شده بود و نمونه هاي بزرگتري در حال توليد بود. موقعيت تكنولوژي جديد موجب گرديد كه تحقيقات و تلاشها به سمت ساخت كليدهاي نيمه هادي پيش رود و تا اواسط دهه 60، اين كليدها جايگزين كليدهاي قوس جيوه ي شدند. بعد تاريخي و پيشرفت هاي فني تكنولوژي HVDC بطور مفصل در مراجع بيان گرديده است. پيشرفت هاي قال توجه در بهبود قابليت اطمينان و ظرفيت كليدهاي تايريستوري موجب كاهش هزينه مبدل ها در مسافت‌هاي انتقال و در نتيجه افزايش قدرت رقابت طرح هاي DC شده است.

در هر حال عدم امكان خاموش كردن تايريستورها محدوديت مهمي در ملاحظات مربوط به توان راكتيو و كنترل آن پديد مي آورد. اين محدوديت موجب ظهور تجهيزات الكترونيك قدرت با قابليت هاي كنترلي بيشتر شده است براي نمونه IGBT , GTO، اما تا لحظه نوشتن اين مطالب، هيچكدام از اين دو بدليل ظرفيت مورد نياز، نتوانسته اند رقيب تايريستور در طرح هاي HVDC با ظرفيت زياد شود. از طرف ديگر ظرفيت اين تجهيزات جديد امكان توسعه تكنولوژي فراهم آورده FACTS را- موضوع اين كتاب- به منظور مقابله با مشكلات خاص موجود و با هزينه اي كمتر از هزينه HVDC فراهم آورده است.

طرح مباحث مربوط به انتقال DC در اين كتاب متناقض به نظر مي رسد زيرا اغلب  FACTS , HVDC در تكنولوژي رقيب محسوب مي شوند. مشكل به تغيير نادرست از كلمه «انتقال» بر مي گردد. انتقال معمولا بيانگر مسافت طولاني است در صورتيكه بخش بزرگي از لينك هاي DC موجود، اتصالات ميانب با مسافت صفر هستند. امروز، مرزهاي بين ادوات HVDC , FACTS، به نوع تجهيزات حالت جامد (تجهيزات حالت جامدي كه در حال حاضر در HVDC بكار مي روند، محدود به يكسوكننده هاي كنترل شده سيليكوني مي باشند) و ظرفيت طرح ارتباط دارد. بهرحال با بهبود ظرفيت و توانائي هاي تجهيزات جديد استفاده خواهد شد و در        FACTS سعي خواهد شد كه كنترل توان بصورت مستقيم تري انجام شود مثلا با توسعه اتصال دهنده توان مياني آسنكرون، يعني لينك HVDC پشت پشت. از اين رو مي توان لينك پشت به پشت را نيز جزء ادوات FACTS به حساب آورد و اين فصل در مورد همين كاربرد HVDC است.

 

معرفي شبكه هاي HVDC , AC و تكنولوژي انتقال DC با ولتاژ بالا (HVDC)

اتصال سيستم هاي AC با لينك DC:

در مسافت هاي كمتر از مسافت break-even  باري اتصال در سيستم يا ناحيه مستقل استفاده از انتقال توان بصورت AC ترجيح داده مي شود. براي اين منظور بايد برخي ملاحظات ضروري را كه برخي از آنها در زير آورده شده است رعايت كرد.

لينك بايد ظرفيت كافي براي برقراري عبور توان در مقادير موردنظر را داشته باشد و پس از وقوع اغتشاش سريعا به وضعيت قبل از اغتشاش باز گردد. وجود يا ساخت مراكز ديسپاچينگ با امكانات مخابراتي قابل اعتماد سريع. هر كدام از سيستمها بايد قابليت حفظ و كنترل فركانس عادي را داشته باشد و از همين دو بايستي بتواند ذخيره چرخان بلند مدت و كوتاه مدت كافي فراهم آورد. معمولا در اكثر كشورها نواحي جداگانه با كمبود توان مواجه مي شوند بويژه در زمان اوج مصرف كه فركانس شبكه بسيار پايين مي ماند (حفظ ذخيره چرخان ممكن نيست). در چنين مواردي اتصال ناحيه هاي بوسيله اتصال مياني به صورت سنگرون بسيار مشكل است. براي اتصال مياني آسنكرون، دو انتخاب وجود داردك يكي بوسيله انتقال HVDC و ديگري بوسيله يك پست پشت به پشت HVDC. انتخاب اول يعني انتقال HVDC زماني از نظر اقتصادي مقرون به صرفه است كه فاصله طولاني و مقدار انرژي تبادلي زياد باشد. در حالتي كه بخواهيم توان اضافي يك ناحيه را براي مدت كوتاهي به ناحيه ديگر انتقال دهيم و همچنين براي تقويت هر كدام از سيستم ها در مواقع اضطراري، HVDC 1شت به پشت انتخاب مناسب تري است.

 

 

فایل ورد 76 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود پروژه plcشناسه محصول: 1115523
موجود

دانلود پروژه plc

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 7500تومان

برچسب ها :

دانلود پروژه plc

دانلود پروژه plc

فهرست مطالب :

فصل 1   ساختار PLC                                                                                                 1

1-1-   PLC                                                                                         1

1-2-   تفاوت PLC با كامپيوتر                                                                   5

1-3-   كاربرد PLC در صنايع مختلف                                                 7

1-4-   سخت افزار PLC                                                                           9

1-4-1-   مدول منبع تغذيه (PS)                                                        10

1-4-2-   واحد پردازش مركزي (CPU)                                       11

1-4-3-   حافظه (Memory)                                                            11

1-4-4-   ترميتال ورودي (Input Module)                                          12

1-4-5-   ترمينال خروجي (Output Module)                                               13     

1-4-6-   مدول ارتبط پروسسوري (CP)                                       14

1-4-7-   مدول رابط (IM)                                                                15

1-5-   تصوير ورودي ها (PII)                                                          16

1-6-   تصوير خروجي ها (PIO)                                                                 17

1-7-   فلگ ها،تايمر ها و شمارنده ها                                                            17

1-8-   انبارك يا اَكومولاتور (ACCUM)                                                      19

1-9-   گذرگاه عمومي ورودي/خروجي (I/O bus)                                            19

1-10-   روشهاي مختلف آدرس دهي                                                   20

1-11-   نرم افزار PLC                                                                            21

1-12-   واحد برنامه ريزي(PG)                                                                  22

 

فصل 2   انواع سخت افزار                                                                                         24

2-1-   انواع PLC                                                                                   24

2-2-   انواع رابطهاي برنامه نويسي (Programmers)                             26

2-3-   انواع حافظه                                                                                  28

2-4-   پاسخ زماني PLC                                                                          33

 

فصل 3   وسايل ورودي و خروجي                                                                            34

3-1-   انواع وسايل ورودي                                                                          34

3-1-1-   سنسورهاي تشخيص اشياء                                                     36

 • ليميت سوئيچ 36
 • پروكسيميتي سوئيچ (القايي، خازني) 37
 • سنسور اثر هال 39
 • ريد سوئيچ 39
 • سنسور هاي نوري 39

3-1-2-   سنسور هاي جابجايي                                                  41

 • LVDT 42
 • اِنكدر 43

3-1-3-   كرنش سنج (Strain Guage)                                               45

3-1-4-   اندازه گيري فشار سيال                                                         48

3-1-5-   اندازه گيري سطح مايعات                                                       52

3-1-6-   اندازه گيري جريان عبوري سيال (دبي)                             53

3-1-7-   اندازه گيري دما                                                                  54

 • RTD 54
 • ترموكوپل 54

3-1-8-   صفحه كليد                                                                       57

3-2-   انواع وسايل خروجي                                                                        58

3-2-1-   وسايل خروجي ديجيتال                                                        58

 • سولونوئيد 59
 • سيلندر تك كاره 63
 • سيلندر دو كاره 63

3-2-2-   وسايل خروجي آنالوگ                                                 64

 • شير كنترل 64

 

فصل 4   مقاصد خاص در PLC                                                                                67

4-1-   كارتهاي شمارنده سريع                                                          68

4-2-   كارتهاي ورودي/خروجي آنالوگ                                                 69

4-2-1-   مبدل آنالوگ به ديجيتال (A/D)                                             73

4-2-2-   مبدل ديجيتال به آنالوگ (D/A)                                             76

 

فصل 5   شبكه هاي صنعتي                                                                                      78

5-1-   نحوة نمايش اطلاعات                                                                      78

5-2-   نحوة ارسال اطلاعات                                                                       81

5-3-   استاندارد هاي ارتباط سريال                                                              82

5-3-1-   استاندارد RS232                                                               82

5-3-2-   استاندارد RS422                                                               89

5-3-3-   استاندارد RS485                                                               91

5-4-   شبكه هاي اختصاصي سازندگان PLC                                        94

 

فصل 6   ساختار و نحوة عملكرد درايور هاي AC                                                 98

6-1-   استفاده از درايور و صرفه جويي                                                 98

6-2-   مزاياي استفاده از كنترل كننده هاي دور موتور                               101

6-3-   ساختمان درايور AC                                                                       103

6-4-   مباني كنترل سرعت                                                                        106

6-5-   كنترل كننده هاي دور مدرن                                                              109

6-5-1-   كليات                                                                              109

6-5-2-   ساختمان قسمت قدرت درايور هاي AC مدرن                    112

 • كنترل برداري 113
 • جريان راه اندازي 115

6-6-   قابليت هاي پيراموني درايور AC                                                         115

6-7-   مقايسة درايور هاي AC مدرن با درايور هاي متعارف                        116

6-8-   سيستمهاي ورودي و خروجي                                                             117

 

فصل 7   كنترل دور موتور AC توسط PLC و ساختار برنامه                               118

7-1-   كنترل دور موتور AC به صورت آنالوگ                                       118

7-2-   مدول آنالوگ                                                                                119

7-3-   نحوة كنترل سرعت موتور (كنترل دور)                                        122

7-4-   شمارنده هاي سرعت بالا و نحوة برنامه ريزي آنها                                      127

7-5-   برنامة نرم افزاري سيستم كنترل                                                131

 • برنامة اصلي                                                                              132
 • زير برنامة صفر (CTRL_DIR) 133
 • زير برنامة يك (HSC_PROG) 139
 • زير برنامة دو (READ_VALUE) 141
 • زير برنامة سه (CULC_PROG) 142
 • زير برنامة چهار (OUT_AQW) 143
 • زير برنامة پنج (RUN_FID) 144
 • زير برنامة وقفة صفر (INT_0) 146

مراجع                                                                                                                         149

 

چكيده :

     با توجه به پيشرفت بسيار سريع تكنولوژي و وجود رقابت‌هاي شديد در بين صنعتگران دو مقولة دقت و زمان در انجام كارهاي توليدي و خدماتي بسيار مهم و سرنوشت ساز شده است. ديگر سيستم‌هاي قديمي جوابگوي نيازهاي صنعت توسعه يافتة امروز نبوده و بكار بردن سيستمهايي كه با دخالت مستقيم نيروي انساني عمل مي كنند، امري نامعقول مي‌نمود. چرا كه در اين موارد دقت و سرعت عمل سيستم بسيار پايين و وابسته به نيروي كاربر است. بنابراين ماشين‌هاي هوشمند و نيمه ‌هوشمند وارد بازار صنعت شدند. و بعد از مدتي آنچنان جاي خود را پيدا كردند كه علاوه بر زمينه‌هاي صنعتي در كارهاي خدماتي نيز جايگاه ويژه‌اي يافتند. كنترل سيستم‌هاي بسيار پيچيده‌اي كه قبلاً غيرممكن بود براحتي انجام مي‌گرفت. مكانيزه كردن سيستم‌ها و ماشين آلات (اتوماسيون صنعتي) مقولة بسيار مهم و پرطرفداري شده و نياز به آن هر روز بيشتر و بيشتر مشهود مي‌شود.

 

 

 

فایل ورد 160 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق طراحی فیلتر میان گذر با استفاده از فیلترهای بالاگذر و پایین گذر در حوزه فرکانس Ideal ، Butterworth و Gaussianشناسه محصول: 1115392
موجود

دانلود تحقیق طراحی فیلتر میان گذر با استفاده از فیلترهای بالاگذر و پایین گذر در حوزه فرکانس Ideal ، Butterworth و Gaussian

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق طراحی فیلتر میان گذر با استفاده از فیلترهای بالاگذر و پایین گذر در حوزه فرکانس Ideal ، Butterworth و Gaussian

دانلود تحقیق طراحی فیلتر میان گذر با استفاده از فیلترهای بالاگذر و پایین گذر در حوزه فرکانس Ideal ، Butterworth و Gaussian

چکیده:

در این پروژه ، فیلتری را طراحی می کنیم که فرکانس های زیر 10 (شعاع قطع پایین) و بالای 20 (شعاع قطع بالا) را از خود عبور دهد.این فیلتر با استفاده از فیلترهای Low-pass و High-pass ایده آل ، Butterworth و Gaussian  طراحی شده است. روند تعریف این فیلتر در این گزارش بیان شده و هم چنین با بررسی نتایج حاصل از این فیلترها ، به مقایسه عملکرد آنها می پردازیم.

 

 

شرح تکنیکی مساله:

   هدف این است که فیلتری بسازیم که فرکانس های زیر 10 و بالای 20 را از خود عبور داده و بقیه فرکانس ها را حذف یا تضعیف کند.

   تصویر اصلی، شکل (1) ، یک تصویر 500*500 است که می خواهیم آن را از این فیلتر عبور دهیم. بدین منظور ابتدا یک فیلتر Low-pass ایده آل یا Butterworth یا Gaussian طراحی کرده تصویر را از آن عبور میدهیم وسپس تصویرحاصل را از یک فیلتر High-pass ایده آل یا Butterworth یا Gaussian گذر می دهیم تا به ترتیب فرکانس های زیر 10 و بالای 20 را تقویت کند.

 

 

فایل ورد 14 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق معرفی سیستم جهانی ارتباطات سیارشناسه محصول: 1115357
موجود

دانلود تحقیق معرفی سیستم جهانی ارتباطات سیار

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق معرفی سیستم جهانی ارتباطات سیار

دانلود تحقیق معرفی سیستم جهانی ارتباطات سیار

ارتباطات سلولی تاکنون در بین سیستم های مخابراتی بکارگرفته شده، دارای بیشترین رشد و جهش بوده است امروزه درصد بسیار زیادی از مشترکین تلفنی که دائما نیز در حال افزایش می باشند از مخابرات سلولی استفاده می کنند. در دراز مدت می توان ارتباطات تلفنی دیجیتالی سلولی را روش همگانی ارتباط دانست. بازار ارتباطات موبایل با استاندارد CEPT[1] اروپائی با رشد سریعی مواجه شده است. این رشد تحت تأثیر عوامل بازار، پیشرفت های تکنولوژیکی و همکاریهای جدیدی در زمینه های اجرا و استاندارد سازی سیستم های جدید بوده است. استاندارد GSM که بر پایۀ CEPT اروپایی عمل می کند بر مبنای این استانداردها می باشد. سیستم جهانی ارتباطات موبایل بصورت نسل بعدی سیستم ارتباطی سلولی دیجیتالی موبایل برای CEPT اروپایی توسعه یافته است. کار استاندارد سازی در این سیستم در اوایل سال 1990 کامل و در سال 1991 پیاده سازی آن انجام شد. در سال 1991 کارگزاران[2] شبکه در 17 کشور که دارای استاندارد CEPT بودند تفاهم نامه ای (MOU[3]) را امضا و بر طبق آن سیستم GSM را قبول نمودند.

در سال 1987 کنفرانس گروه تخصصی موبایل تحت حمایت CEPT برگذار شد. هدف از این کنفرانس تعیین استاندارد ارتباطات سلولی برای اروپای متحد بود که باید در سال 1991 پیاده سازی آن آغاز می شد. در توسعه توصیه نامه های اولیه 13 کشور دخیل بودند. در ابتدا 18 کشور تصمیم به قبول استاندارد اولیه گرفتند. از آن زمان تاکنون GSM با گسترش همکاری کشورها، توسعه یافته است. در حال حاضر توصیه نامه های GSM برای 26 کشور "کدهای رنک" را فراهم کرده است.

هنک هنگ و استرالیا نیز GSM را قبول کردند. در اروپا چندین سیستم سلولی بزرگ مانند Nordic Mobile Telephone (NMT) در کشورهای شمالی و Total Access Communication System (TACS) در انگلستان در حال کار بودند. در کشورهای دیگر اروپای غربی سیستم های موبایل مطابق جدول 1-1 عرضه گردید. کیفیت، ظرفیت و منطقه پوشش در هر کشور بطور گسترده ای متفاوت بوده، و تقاضا در اکثر موارد از پیش بینی های انجام گرفته فراتر رفته بود. در اکثر موارد استفاده از سیستم های تلفنی موبایل مختص داخل کشور بود و استفاده از آن ها در ارتباطات خارج کشوری غیر ممکن بود. در نتیجه برای استفاده گسترده از تلفن های سیار در تمام اروپا نیاز به یک سیستم واحد احساس می شد. GSM  استاندارد دیجیتالی تلفنی موبایل برای اروپای متحد می باشد که توسط انجمن استاندارد مخابراتی اروپائی (ETSI) مشخص گردیده و در نتیجه آن، مشترکین موبایل می توانند تلفنهای سیار خود را در تمام اروپا استفاده نمایند. رشد GSM از سال 1991 تا سال 1994 در شکل 1-1 نشان داده شده است.

قبل از سال 1980 بازار ارتباطات سلولی اروپا متأثر از تعداد زیادی از استانداردهای آنالوگ ناسازگار (مانند NMT و TACS) بود که این خود باعث محدود شدن ارتباطات در تمام کشورها و نیز فقدان صرفه اقتصادی نیز می گردید. در آن زمان ارتباطات موبایل به سرعت گسترش یافت به طوریکه مبین رشد شتابدار در آینده بود. این موارد در مجموع مایه تأسف بسیار بود زیرا در سال 1990 برای حرکت فزاینده مشترکین در تمام اروپا و انتظار دریافت سرویس حتی در خارج از کشورها باید چاره ای اندیشیده می شد. مسئولین مخابرات اروپا برای حل مسائل فوق سه تصمیمی زیر را اتخاذ نمودند.

ابتدا در سال 1982 باند فرکانسی MHz 890 تا MHz 915 و MHz 935 تا MHz 960 برای استفاده از سیستم های سلولی اختصاص یافت و نسل بعدی سیستم سلولی برای اروپا با باند اختصاص یافته جدید MHz 25×2 تشکیل گردید.

در سال 1985 تصمیم به پیاده سازی سیستم دیجیتالی گرفته شد و مرحله بعد انتخاب دو روش باند پهن و باند باریک بود.


 

 

فایل ورد 126 ص


گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق مروري بر كنترل برداري و كنترل مستقيم گشتاورشناسه محصول: 1115359
موجود

دانلود تحقیق مروري بر كنترل برداري و كنترل مستقيم گشتاور

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق مروري بر كنترل برداري و كنترل مستقيم گشتاور

دانلود تحقیق مروري بر كنترل برداري و كنترل مستقيم گشتاور

در گذشته ، موتورهاي جريان مستقيم (DC ) ، بيشترين كاربرد را در سيستمهاي كنترل سرعت و موقعيت داشتند . دليل اصلي مهندسان طراح محركه هاي الكتريكي براي استفاده از اين موتورها ، سادگي كنترل شار و گشتاور بوده است . به خصوص استفاده از موتورهاي جريان مستقيم با تحريك جداگانه بسيار معمول بوده است چراكه با ثابت نگه داشتن شار و كنترل جريان آرميچر به سادگي كنترل گشتاور امكان پذير است .

بر خلاف ساده بودن كنترل ، اين موتورها معايبي نيز دارند كه از وجود كموتاتورها و جاروبكها در اين موتورها ناشي مي شود . به دليل وجود جرقه جاروبكهاي موتورهاي جريان مستقيم هرچند مدت يك بار نياز به بازبيني دارند ودر محيطهايي كه احتمال انفجار وجود دارد قابل استفاده نمي باشند . علاوه بر اين موتورهاي جريان مستقيم در سرعتهاي بالا نمي توانند كار كنند چرا كه با بالا رفتن سرعت ، زمان كموتاسيون پيچكها كم شده و ولتاژ القايي درآنها بالا مي رود ، در نتيجه جرقه هاي شديدي درموتور ايجاد مي شود .

استفاده از موتورهاي جريان متناوب ،مسائل و مشكلات مذكور براي موتورهاي جريان مستقيم را ندارند . ساختمان اين موتورها نسبت به موتورهاي DC ساده تر بوده و نگهداري آنها نيز راحت تر مي باشد . بدليل داشتن حجم كوچكتر در توان برابر در مقايسه با موتورهاي DC ،موتورهاي جريان متناوب مي توانند در توانهاي بالا با جرم كمتر استفاده شوند .

دو عامل هزينه انرژي و پيشرفت سريع ادوات الكترونيك قدرت باعث شده تا استفاده از موتورهاي جريان متناوب روزافزون شود . موتورهاي جريان متناوب بدليل داشتن راندمان بالا ، تلفات انرژي را كاهش مي دهند. از سوي ديگر پايين آمدن قيمت ادوات الكترونيك قدرت باعث شده تا استفاده از آنها در كنترل موتورهاي جريان متناوب مقرون به صرفه باشد

علاوه بر اينها استفاده از ميكروكنترلها و پروسسورهاي بسيار سريع باعث شده تا در كاربردهايي كه فقط موتورهاي جريان مستقيم استفاده مي شدند نيز بتوان از موتورهاي جريان متناوب باعملكرد مطلوب استفاده كرد .در سالهاي اخير ،شركتهاي بزرگ سازنده محركه هاي الكتريكي از كشورهاي مختلف دنيا كمك هاي زيادي به توسعه محركه هاي AC كرده و محصولات فراوان تا رنجهاي توان بسيار زياد براي انواع موتورهاي AC ( سنكرون وآسنكرون) به بازار عرضه داشته اند .

 

 

فایل ورد 36 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق مختصات و قابلیت دستگاه سانترال مرکز تلفن Panasonicشناسه محصول: 1115361
موجود

دانلود تحقیق مختصات و قابلیت دستگاه سانترال مرکز تلفن Panasonic

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق مختصات و قابلیت دستگاه سانترال مرکز تلفن Panasonic

دانلود تحقیق مختصات و قابلیت دستگاه سانترال مرکز تلفن Panasonic

واژه سانترال در واقع همان کلمه central به معنای مرکز یا مرکزی است که در فارسی به غلط اینگونه تلفظ می شود. همان گونه که از نام اینگونه دستگاهها پیداست . این دستگاهها نوعی مرکزیت به خطوط پراکنده تلفن که در یک سازمان موجود است را می دهد . همچنین راهبری تمامی خطوط را به عهده می گیرد ؛ تا تمامی تماس ها به طور منظم انجام شود.

این دستگاهها پله پله راه ترقی را طی نموده ته به چنین وضعیتی رسیده اند و انواع مختلف را دارند. این دستگاهها بنا به نوع گستردگی از سه شماره به چهار شماره هستند.

قابلیت دستگاه :

1-    قابلیت توسعه

2-    قابلیت گویا کردن

3-    قابلیت چاپ ریز شماره ها و رویت آنها

4-    قابلیت لینک کردن

1- این دستگاه از قابلیت توسعه برخوردار است یعنی اینکه هرگاه سازمان دارای دوایر و اتاق های بیشتری شده و نیاز به خط تلفن داشت ؛ می توان ان را توسعه داد . که چننچه تعداد کارت های موجود در یک کنسول افزایش یافت میتوان حتی یک کنسول به ان اضافه کرد که حداکثرِ کنسول برای توسعه یک مرکز تلفن ، سه کنسول است .

نمونه یک دستگاه دو کنسول

2- با اضافه کردن یک کارت دیزا به این دستگاه می توان کلیه خطوط را به صورت گویا در آورد ؛ یعنی اینکه به محض تماس از بیرون ، یک اپراتور به طور خودکار متقاضیان (دانشجویان ) را راهنمایی می کند تا با واحد مربوطه تماس حاصل نمایند .

 

نمونه یک کارت دیزا

3- با نصب کردن نرم افزار بلینک بر روی این دستگاه می توان تمامی تماس های بین خطوط درون سازمان و همچنین به خارج از سازمان را مشاهده نمود و همچنین در صورت لزوم ذخیره و یا به صورت ریز سیاهه آن را چاپ کرد. این نرم افزار بیشتر جهت کنترل تماس ها مورد استفاده قرار می گیرد تا حجم تماسها اندازه گیری شده و به طور مثال به واحد پر کار، خط دیگری واگذار شود.

4- این قابلیت که بهترین و مهمترین قابلیت این دستگاه نیز می باشد به شرح زیر می باشد :

یک لینک E1 PRI از مخابرات خریداری خواهد شد و به دستگاه وصل خواهد شد. پس از ان یک کارت PRI بر روی دستگاه نصب خواهد شد . این کارت یک خطِ PRI راکه از مخابرات آمده را به ده برابر افزایش خواهد داد . بدین ترتیب اگر 30 خط به یک سازمان واگذار شود با کمک این کارت و دستگاه به 300 خط افزایش خواهد یافت که این در نوع کم نظیر است ؛ واگذاری 300 خط مستقیم به دوایر در حالی که ظرفیت واقعی 30 خط است بسیاری از مشکلات یک ارگان را حل خواهد کرد. البته شایان ذکر است که این کار هزینه بسیار بالایی خواهد داشت ولی این موضوع را هم باید در نظر داشت که هیچگاه شرکت مخابرات به یک سازمان دولتی 300 خط را واگذار نخواهد کرد.

نمونه یک کارت PRI

معایب و محاسن پروژه

مراکز تلفن به گونه ای هستند که درون خود سیستم های پیچیده ای جای داده اند در واقع تقسیم کردن خطوط خود نشان از تکنولوژی اینگونه دستگاههااست . همین تکنولوژی پیچیده و سیستم بالای این دستگاه نشان از اشغال کردن جای بسیار زیاد برای اینگونه دستگاهها هستند . نوع ایرانی این دستگاه ها همین گونه است یک جعبه فلزی با طول و عرض 2 در 1 متر و وزن بسیار زیاد و ایجاد صداهای خسته کننده و همچنین یک منبع تغذیه مشابه و وزن در حدود 200 کیلو که مکان بسیار زیادی را اشغال می کنند . اما در نوع خارجی و از مارک پاناسونیک این حجم از دستگاه به یک جعبه پلاستیکی حداکثر 10 کیلویی که طول و عرض آن 40 در 30 سانتیمتر است ، تبدیل می شود  و همچنین منیع تغذیه آن یک باطری کوچک خودرو یا یک UPS کوچک خواهد بود .

دستگــاه پیشرفته پاناسونیک

نمونه یک UPS

لذا خواهیم دید که فضای اشغال شده توسط این دو نوع دستگاه قابل مقایسه نیست . در نوع ایرانی و قدیمی این دستگاه حتما باید یک اتاق مختص این مراکز تلفن قرار داده می شد  ولی اکنون و با این تکنولوژی  جدید د رهر اداره ای و یا اتاقی  می توان آن را جا داد . چرا که فضایی را اشغال نمی کند . این دستگاه جدید را می توان در اتاق منشی و یا هر کارمند دیگر و یا حتی رئیس اداره  و در کنا ر میز ان تعبیه نمود .

 در ضمن در نوع قدیمی سیستم ها ی داخلی  اغلب دو شماره اند و یا حداکثر سه شماره اند . که این حداکثر ظرفیت یک سیستم را نشان می دهد . یعنی در دو شماره ای هی حداکثر 99 داخلی را می توانیم داشته باشیم و در سه شماره ای ها حد اکثر 999 داخلی را می توانیم داشته باشیم . اما در انواع جدید و خارجی  داخلی های 4شماره ای قابل نصب بود .

 

 

 

فایل ورد 61 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق مخابراتشناسه محصول: 1115364
موجود

دانلود تحقیق مخابرات

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق مخابرات

دانلود تحقیق مخابرات

فهرست

1ـ اهميت و نقش ارتباطات و مخابرات در جامعه...................1

2ـ تاريخچه ي مخابرات..................................................2

3ـ تأسيس شركت مخابرات استان مركزي ...........................2

4ـ تشكيلات كلي شركت مخابرات......................................3

ـ معاونت توسعه و مهندسي........................................................3

ـ مديريت مخابرات مركز استان....................................................3

ـ مديريت اداري و تداركاتي.......................................................3

ـ معاونت نگهداري و بهره برداري.................................................3

ـ مديريت مالي و اقتصادي........................................................3

ـ واحد بازرسي و رسيدگي به شكايات ( تلفن 2244441 )..............................4

ـ واحد روابط عمومي............................................................4

5ـ نمودار سازماني شركت مخابرات استان مركزي...............5

6ـ خدمات قابل ارائه در مراكز تلفن...................................6

7ـ سيم كشي.................................................................6

ـ سيم كشي خارجي...............................................................6

ـ سيم كشي داخلي................................................................6

8ـ تلفن همگاني.............................................................7

9ـ سرويسهاي ويژه تلفني.................................................8

10ـ عوامل قطع تلفن توسط مخابرات..................................8

11ـ مركز اطلاعات 118................................................8

12ـ دبيت كارت(DEBIT CAR)  ..................................9

13ـ خدمات اينترنت.......................................................9

14ـ تلفن گوياي 135...................................................10

15ـ جايگاه اينترنت.............................10

16ـ شبكه چيست؟........................................................11

ـ فوائد شبكه سازي........................................................11

ـ شبكه كامپيوتر در مخابرات................................................14

17- كارت گرافيك...................................................15

18ـ كارتهاي صدا(Sound Cards)  ..........................17

19ـ كارتهاي مودم...................................................18

20ـ چاپگرها(Printer)  ...........................................21

21ـ اسكنرها(Scaner)  ...........................................22

22ـ انواع فن..........................................................23

23ـ صفحه كليد.......................................................23

24ـ ماوس.............................................................24

25ـ مونيتورها(Monitors) ......................................25

26ـ پارتيشن بندي هارد ديسك نو..................................27

27ـ ويژوال بيسيك....................................................29

28ـ پروژه مربوط به ويژوال بيسيك..............................29

 

1ـ اهميت و نقش ارتباطات و مخابرات در جامعه

واكنش هر موجود زنده در برابر محيط و اجتماع خود بر اساس يك سلسله اطلاعات صورت مي گيرد و اين اطلاعات فراهم نمي گردد جز با برقراري ارتباط با محيط و همنوع خويش . بدين ترتيب هرچه امكانات ارتباطي وسيع تر و پيشرفته تر باشد دستيابي به منابع اطلاعاتي افزونتر خواهد بود و به تبع داشتن اطلاعات غني ، فرد يا جامعه را داراي پويايي و تحرك سريعتر و معقول تري مي نمايد .

دستيابي به اطلاعات صحيح ، مطمئن و سريع در اتخاذ تصميم گيري ها از اعتبار بالايي برخوردار است كه در نتيجه ، ارتباط سالمي را طالب است . غالباً برقراري ارتباط و كسب اطلاعات خارج از قلمرو مشاهده مستقيم و تماس شخصي نياز به امكانات ويژه اي دارد . از ميان طيف وسيع امكانات ارتباطي مي توان از مخابرات به مفهوم متعارف در جامعه كنوني نام برد .

صور ابتدائي ارسال خبر ، افروختن آتش و ايجاد دود برفراز كوهها ، نواختن طبل و قاصدان پياده يا سواره بوده است . اما از سال 1840 كه الفباي مورسي تلگراف مورد استفاده قرار گرفت پيشرفت تكنولوژي مخابرات سرعت زايد الوصفي داشته است بطوريكه امروزه مخابرات بعنوان سريعترين روش شناخته شده انتقال اطلاعات مهم و بنا بر تعبيري متضمن غناي فكري جوامع سياسي و تسريع كننده آهنگ پيشرفت در عرصه هاي گوناگون اقتصادي ، فرهنگي و اجتماعي نقش ارزشمند و والائي را نصيب خود ساخته ، بنحويكه توسعه و گسترش تكنولوژي مخابرات از جمله عوامل مهم پيشرفت و ترقي آنها قلمداد مي گردد . بعبارت ديگر تا كشوري به تكنولوژي پيشرفته مخابراتي و سيستمهاي نوين اين صنعت قرن ، دست نيابد و تجهيز نگردد به مفهوم واقعي و حقيقي به توسعه و ترقي دست نخواهد يافت و به راهيابي در قافله پرشتاب كشورهاي مترقي نائل نخواهد شد .

جدا از مطلب بالا و در واقع مهمتر از اين مسائل ، رسالت ارزشمندي است كه در جوامع بشري بر دوش مخابرات قرار گرفته و الحق مخابرات هم بخوبي از عهده آن برآمده است و آن بيدار ساختن و آگاهي دادن به ملتهاي ستمديده و عقب نگه داشته شده در راه مبارزه و مقابله با قدرتهاي زورگو و استكباري جهاني براي بدست آوردن آمال آزاديخواهي و اعمال قدرتهاي مردمي خويش است كه تجلي بارز و زنده آن در جمهوري اسلامي طليعه پيروزي انقلاب اسلامي ايران ظاهر گرديده است .

بنابر علل بالا و بسياري از دلائل ديگر امروزه ملتها بسيج شده اند تا در زمينه توليد و استفاده از تكنيكهاي پيشرفته مخابراتي ، طرحهاي گسترده و نويني را اجرا نمايند و در اين راستا شركت مخابرات استان مركزي با توجه به موقعيت حساس استان به لحاظ داشتن مجمتمع ها و مراكز عظيم صنعتي و تجاري در جهت تسهيل و تحقق موارد فوق و توسعه مخابرات ، نقش مهم و بسزايي را ايفاء نموده است .

 

 

فایل ورد 45 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق ماهواره و فرکانسهای مخابراتیشناسه محصول: 1115368
موجود

دانلود تحقیق ماهواره و فرکانسهای مخابراتی

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق ماهواره و فرکانسهای مخابراتی

دانلود تحقیق ماهواره و فرکانسهای مخابراتی

لايه أنيوسفر در فركانس حدود 30 مگا هرتز به صورت شفاف عمل مي كند. علائم ارسالي بر روي اين فركانس مستقيما از ميان آن مي گذرد و در فضاي بيرون گم مي شوند. اين فركانس ها همچنين در خط مستقيم ديد حركت مي كنند. به اين دلايل براي مقاصد ارتباطي آن ها را بايد به طريقه هاي گوناگون به كار گرفت.

فركانسهاي 30 تا 300 مگاهرتز بسيار مفيد و كارامد هستند چون انتشار آنها با وجود محدود بودن پايدار است. اين امواج با چنين فركانسي براي امواج تلويزيون كارامدند زيرا فركانسهاي بالاي آن ها اجازه حمل مقادير فراواني از اطلاعات مورد لزوم را مي دهد و براي پخش صداي داراي كيفيت بالا نيز سودمند مي باشد. علت اين امر اين است كه در اين محدوده از فركانس براي كانالهاي پهن جا وجود دارد. قسمتي از باند UHF را كه بين 790 تا 960 مگاهرتز قرار دارد مي توان براي مرتبط ساختن ايستگاههايي با فاصله بيش از 320 كيلومتر به شيوه به اصطلاح پراكندگي در لايه تروپوسفر زمين به كار برد. اين شيوه به توانايي گيرنده دوردست در گرفتن بخش كوچكي از علائم فركانس UHF كه به دليل ناپيوستگي هاي بالاي لايه تروپوسفر پراكنده شده بستگي دارد. يعني علائم در جايي پراكنده مي شوند كه تغييرات شديدي و تندي در ضريب شكست هوا وجود دارد.


ا
مواج مايكروويو چه نوع امواجي هستند؟
فركانس هاي بين 3000 تا 12000 مگاهرتز براي رابطهاي در خط مستقيم كه در آن پيام رساني از طريق آنتن هايي بر فراز برجهاي بلند ارسال مي شود به كار مي رود. ايستگاههاي تكرار كننده را كه ساختاري برج مانند دارند نيز در فواصل 40 تا 48 كيلومتري ( معمولا بالاي تپه ها ) كار مي گذارند. اين ايستگاهها امواج را مي گيرند تقويت مي كنند و دوباره به مسير خود مي فرستند. بخش مربوط به امواج مايكروويو براي ارتباط مراكز پرجمعيت بسيار مفيد است چون فركانس بالا به معناي آن است كه امكان حمل باند عريضي از طريق مدولاسيون وجود دارد و اين نيز به اين معني است كه هزاران كانال تلفن را مي توان روي يك فركانس مايكروويو فرستاد. باند عريض اين نوع فركانس اجازه مي دهد كه علائم ارسالي تلويزيون سياه و سفيد و تلويزيون رنگي بر روي يك موج حامل منفرد ارسال شوند و چون اين امواج داراي طول موج بسيار كوتاه هستند براي متمركز كردن علائم رسيده مي توان از بازتابنده هاي بسيار كوچك و اجزاي هدايت مستقيم بهره گرفت.


ماهواره چيست ؟
دستگاههاي ارتباطي ماهواره ها در باند مايكروويو عمل مي كنند در واقع ماهواره ها صرفا ايستگاه مايكروويو غول پيكري است در مدار زمين كه با كمك پايگاه زميني بازپخش مي شود. اين مدار تقريبا دايره شكل در ارتفاع 36800 كيلومتري بالاي خط استوا قرار دارد و در اين فاصله سرعت ماهواره با سرعت زمين برابر است و نيروي خود را به وسيله سلولهاي خورشيدي از خورشيد مي گيرد. نيروي جاذبه زمين شتاب زاويه شي قرار گرفته در مدار را دقيقا بي اثر مي سازد. در اين فاصله دور چرخش ماهواره ها با حركت دوراني زمين كاملا همزمان و برابر است و باعث مي شود ماهواره نسبت به نقطه مفروض روي زمين ثابت بماند.

 

 

فایل ورد 38 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق ماشين هاي الكتريكيشناسه محصول: 1115372
موجود

دانلود تحقیق ماشين هاي الكتريكي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق ماشين هاي الكتريكي

دانلود تحقیق ماشين هاي الكتريكي

ماشين هاي الكتريكي با جريان دائم نخستين ماشين هايي است كه پس از پيل ولتا استفاده علمي از برق را توسعه داد .كشف اين ماشين ها نتيجه كار و كوشش اشخاصي مانند پيكسي ،پاچي نتي ، زيمنس و بويژه گرام بوده است .

گرام ماشين القايي ابداع كرد كه براي نخستين بار در صنعت بكار افتاد . اين ماشين بطور متقابل كار مي كرد و به اراده انسان محرك يا مولد نيرو مي گرديد . همين ماشين را اديسن و تامسن و دپره تكميل كردند و هنوز هم مورد استفاده و عمل مي باشد .

هر چند پاچي نتي در كار پيشقدم بود اما گرام با شكلي كه كلكتور ابتكاري خود داد اصلاح و بهبود علمي بسيار مهمي را پديد آورده است . گرام كاشف اصل تازه اي نبود بلكه بوجه الهام در ضمن كار و بي توجه به روشهاي علمي تحقيق و تدقيق و توفيق يافت نخستين موتور قابل استفاده واقعي را بسازد ؛ از اين رو گرام را بايد از جمله مخترعان زبر دست و زرنگ و خوش بخت بشمار آورد .

گرام همراه با هيپوليت فنتن « شركت ماشين هاي مانيتو الكتريك گرام » را بوجود آورد و موفق گرديد اختراع خود را يك راست وارد بازار و عمل كند

ساختار ماشينهاي الكتريكي:  

ماشينهاي الكتريكي از دو بخش اساسي تشكيل شده اند:

الف)قسمت متحرك ودوار به نام رتور

ب) قسمت ساكن به نام استاتور

بين اين دو قسمت ،شكاف هوايي وجود دارد .

استاتو و رتور از مواد فرومغناطيسي ساخته مي‌شوند تا چگالي شار بيشتر گردد و در نتيجه اندازه و حجم ماشين كمتر شود.

نكته: اگر شار در رتور و استاتور متغير با زمان باشد ،هسته اهني لايه‌به‌لايه ساخته مي‌شود تا جريان گردابي كاهش يابد.

در بسياري از ماشينها محيط داخلي استاتور و محيط بيروني رتور حاوي شيارهاي متعددي است كه داخل آنها هادي‌ها جاسازي ميشوند، اين هاديها بهم وصل مي شوند و سيم پيچي حاصل مي شود.به سيم پيچي هايي كه در آنها ولتاژ القا مي شود ،سيم پيچي آرميچر اطلاق مي گردد. به سيم پيچ هايسي كه ار آنها جريان ميگذرد تا ميدان مغناطيسي و شار اصلي را پديد آورند، سيم پيچ تحريك يا سيم پيچ ميدان گفته مي شود.

سيم پيچ آرميچر تامين كننده تمام قدرتي است كه تبديل شده و يا انتقال مي يابد. قدرت نامي سيم پيچ آرميچر،‌هم در ماشين هاي DC و هم در ماشين هاي AC فقط با جريان متناوب كارمي كند.

انواع ماشين‌هاي الكتريكي:  

 

 

 

فایل ورد 24 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق کاربرد ریز کنترل کننده شارژ باتریشناسه محصول: 1115377
موجود

دانلود تحقیق کاربرد ریز کنترل کننده شارژ باتری

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق کاربرد ریز کنترل کننده شارژ باتری

دانلود تحقیق کاربرد ریز کنترل کننده شارژ باتری

پیشگفتار:

با تحول کنونی ارتباط بی سیم، مالکیت تلفن همراه اکنون منظره ای عادی در اکثر کشور های توسعه یافته است. همراه سهولت سریع و آسان ، این موقعیت هم چنین با خود حوزه جدیدی از فرصت های شغلی را به همراه آورده است. اما با هر تلفن همراه سلولی یک باتری قابل شارژ و یک شارژ باتری عرضه می شود. هم چنانکه گرایش به سمت شبکه بی سیم هم چنان رو به گسترش است تلفن های همراه سلولی با این کارهای اضافی اکنون در حال غلبه بر بازارهستند با این وجود نیاز برای باتری های قابل شارژ مجدد و شارژرهای همراه آن ها را افزایش می دهد. به علاوه محبوبیت دستگاه هاي دستي مانند PDA و mp3 .واكمن و دوربين هاي ديجيتال همگي به باتري هايي براي كار كردن نياز دارند كه به  اهميت باتري هاي داراي قابليت شارژ مجدد مي افزايند با به خاطر سپردن اين امر اين مقاله قصد دارد تا مشخصه هاي خاص باتري هاي قابل شارژ مجدد را توضيح دهد و پس از آن توضيحي داده خواهد شد در مورد اينكه چگونه يك شارژ  باتري با قابليت شارژر سريع طراحي مي شود.

Holtek Semicouductor اخيرآ يك دستگاه ريز كنترل كننده شارژر باتریHT46R47  را عرضه کرده است. این دستگاه می تواند به طور کلی به عنوان اساس در پس شارژرهای باتری با قابلیت شارژر سریع برای گستره ای از باتری های قابل شارژ مجدد که بیشترین کار بر را دارند نظیر باتری های Li-ion,Ni-NH,Ni-Cd در کاربرد هایی نظیر تلفن های  همراه واکمن ها ،PDAs و ....بکار می روند. این مقاله کار HT46R47را به منظور توضیح بیشتر اصول موجود در پس شارژ کردن باتری های Li-ion,Ni-MH,Ni-Cd را علاوه بر دادن درکی از اینکه چگونه یک شارژر مناسب بسازیم توضیح می دهد.

پس از مطالعه امیدواریم که خوانندگان شناخت لازم برای دست بکار شدن برای طراحی شارژر خود و باز شناختن نقاط قوت و ضعف انواع مختلف باتری ها و شارژرهایی که در حال حاضر موجود هستند داشته باشند.

گر چه ریز کنترل  کننده 46H47توسطHoltek  با بازار شارژر باتری به عنوان کانون توجه اصلی گسترده کاربد آن بسیار متنوع است. برای مثال کارکردهای گسترده درونی آن و انعطاف پذیری آن آن را برای گستره ای از کاربرد هایی متناسب می کند که به آنالوگ برای تابع های دیجیتالی نیاز دارند. تعیین ایمنی بالای صدای آن, آن را برای استفاده در حوزه کاربرد ابزار معمولی متناسب میکند در حالیکه تابع خروجیPMW درونی هم چنین وسیله ای برای تأمین و کنترل ولتاژ فراهم می آورد.

 

باتری و شارژر:

باتری هایی که به طور گسترده در بازار  به کار برده می شوند انواع     Li-ion,Ni-NH, Ni-CD هستند که که همگی ظرفیت شان را درmAh اندازه می گیرند.

این ارزش میزان جریانی را که باتری می تواند برای میزان مشخصی از زمان تأمین کند نشان می دهد.

برای مثال یک باتری500mAk باید بتواند بطور مداوم 500mA را برای 1 ساعت یا 50mh را برای 10 ساعت تأمین کند. به بیان ساده تر هر چه قدر ظرفیت باتری که در mAh اندازه گرفته شده است بزرگتر باشد باتری مدت بیشتری می تواند جریان را تأمین کند.

به هر حال به منظور دست یافتن به حد اکثر کار آیی و با صرفه بودن باتری اطمینان حاصل کردن از اینکه باتری کاملآ شارژ شده است ضروری است . برای انجام این کار نه تنها انتخاب شارژرهای باتری که بتواند باتری هارا در زمانی کوتاه مجدد شارژ کند ضروری است بلکه آشکار ساختن زمانیکه باتری در کاملترین حالت شارژر شد قرار دارد ضروری است. به منظور شارژر سریع در یک ساعت, جریان شارژر باید در500Ah/1h=500mAبماند. برای به اصطلاح ظرفیت500mAh باتری یک جریان شارژ کننده1C,500mA نامیده می شود. اگر باتری های Ni-Cd یا Ni-NH بدون اولین تخلیه کامل شارژ مجدد شوند آنها از کاهش ظرفیت کلی شان آسیب خواهند دید. پدیده ای که به عنوان تأثیر حافظه شناخته شده است. باتری های Li-ion از تأثیر حافظه آسیب ندیده و از کاهش ظرفیت مشابهی را تجربه نخواهند کرد اگر بدون اولین تخلیه شارژ مجدد شود.

 

 

فایل ورد 14 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي برنامه پذير مدار منطقی PLCشناسه محصول: 1115385
موجود

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي برنامه پذير مدار منطقی PLC

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي برنامه پذير مدار منطقی PLC

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي برنامه پذير مدار منطقی PLC

مقدمه

PLC از عبارت Programmable Logic Controller به معناي كنترل كننده قابل برنامه ريزي گرفته شده است. PLC كنترل كننده اي است نرم افزاري كه در قسمت ورودي، اطلاعات را بصورت باينري دريافت و آنها را طبق برنامه اي كه در حافظه اش ذخيره شده پردازش مي نمايد و نتيجه عمليات را نيز از قسمت خروجي به صورت فرمانهايي به گيرنده ها و اجرا كننده هاي فرمان ، ارسال مي كند.

وظيفه PLC قبلا بر عهده مدارهاي فرمان رله اي بود كه استفاده ازآنها در محيط هاي صنعتي جديد منسوخ گرديده است.اولين اشكالي كه در اين مدارها ظاهر مي شودآن است كه با افزايش تعداد رله ها حجم و وزن مدار فرمان بسيار بزرگ شده، همچنين موجب افزايش قيمت آن مي گردد . براي رفع اين اشكال مدارهاي فرمان الكترونيكي ساخته شد ، ولي با وجود اين هنگامي كه تغييري در روند يا عملكرد ماشين صورت مي گيرد لازم است تغييرات بسياري در سخت افزار سيستم كنترل داده شود .

با استفاده از PLC تغيير در روند يا عملكرد ماشين به آساني صورت مي پذيرد، زيرا ديگر لازم نيست سيم كشي ها و سخت افزار سيستم كنترل تغيير كند و تنها كافي است چند سطر برنامه نوشت و به PLCارسال كرد تا كنترل مورد نظر تحقق يابد.

PLC ها سخت افزاري شبيه كامپيوتر دارند، البته با ويژگيهاي خاصي كه مناسب كنترل صنعتي است:

 • در مقابل نويز حفاظت شده اند.
 • ساختار مدولار دارند كه تعويض بخشهاي مختلف آنرا ساده مي سازد.
 • اتصالات ورودي- خروجي وسطوح سيگنال استاندارد دارند.
 • زبان برنامه نويسي آنها ساده و سطح بالاست.
 • تغيير برنامه در هنگام كارآسان است.

 

 1. مقايسه سيستم­هاي كنترلي مختلف

به طور كلي چهار سيستم كنترلي وجود دارد:

 1. سيستمهاي رله اي از قديمي ترين سيستم كنترلي هستند. در اين سيستمها كليه عمليات كنترلي با استفاده از رله ها انجام مي پذيرد.
 2. سيستمهاي كنترلي مبني بر مدارهاي منطقي. در اين سيستم ها از دروازه هاي منطقي و تراشه هاي كوچك براي پياده سازي عمليات منطقي استفاده مي شود.
 3. كنترل با كامپيو تر شخصي.
 4. کنترل مبني بر PLC.

 

فایل ورد 26 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق فتو دیودشناسه محصول: 1115388
موجود

دانلود تحقیق فتو دیود

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق فتو دیود

دانلود تحقیق فتو دیود

دیود چگونه کار می کند؟


منحنی رفتار یک دیود در هنگام اعمال ولتاژ مثبت

 اگر به یک پیوند PN ولتاژ با پلاریته موافق متصل کنیم جریان از این پیوند عبور کرده و اگر ولتاژ را معکوس کنیم در مقابل عبور جریان از خود مقاومت نشان می دهد. باید اشاره کنیم که قصد نداریم تا به تفضیل وارد بحث فیزیک الکترونیک شویم و فقط سعی خواهیم کرد با بیان نتایج حاصل از این شاخه علمی ابتدا عملکرد دیود و سپس ترانزیستور را بررسی کنیم.

همانطور که می دانید دیود ها جریان الکتریکی را در یک جهت از خود عبور می دهند و در جهت دیگر در مقابل عبور جریان از خود مقاومت بالایی نشان می دهند. این خاصیت آنها باعث شده بود تا در سالهای اولیه ساخت این وسیله الکترونیکی، به آن دریچه یا Valve هم اطلاق شود.
از لحاظ الکتریکی یک دیود هنگامی عبور جریان را از خود ممکن می سازد که شما با برقرار کردن ولتاژ در جهت درست (+ به آند و - به کاتد) آنرا آماده کار کنید. مقدار ولتاژی که باعث میشود تا دیود شروع به هدایت جریان الکتریکی نماید ولتاژ آستانه یا (
forward voltage drop) نامیده می شود که چیزی حدود 0.6 تا 0.7 ولت می باشد. به شکل اول توجه کنید که چگونه برای ولتاژهای مثبت - منظور جهت درست می باشد - تا قبل از 0.7 ولت دیود از خود مقاومت نشان می دهد و سپس به یکباره مقاومت خود را از دست می دهد و جریان را از خود عبور می دهد. 
 
نماد فنی و دو نمونه از انواع دیوید

اما هنگامی که شما ولتاژ معکوس به دیود متصل می کنید (+ به کاتد و - به آند) جریانی از دیود عبور نمی کند، مگر جریان بسیار کمی که به جریان نشتی یا Leakage معروف است که در حدود چند µA یا حتی کمتر می باشد. این مقدار جریان معمولآ در اغلب مدار های الکترونیکی قابل صرفنظر کردن بوده و تاثیر در رفتار سایر المانهای مدار نمیگذارد. اما نکته مهم آنکه تمام دیود ها یک آستانه برای حداکثر ولتاژ معکوس دارند که اگر ولتاژمعکوس بیش از آن شود دیوید می سوزد و جریان را در جهت معکوس هم عبور می دهد. به این ولتاژ آستانه شکست یا Breakdown گفته می شود.

در دسته بندی اصلی، دیودها را به سه قسمت اصلی تقسیم می کنند، دیودهای سیگنال (Signal) که برای آشکار سازی در رادیو بکار می روند و جریانی در حد میلی آمپر از خود عبور می دهند، دیودهای یکسوکننده (Rectifiers) که برای یکسوسازی جریانهای متناوب بکاربرده می شوند و توانایی عبور جریانهای زیاد را دارند و بالآخره دیود های زنر (Zener) که برای تثبیت ولتاژ از آنها استفاده می شود

 

 

فایل ورد 14 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق عيب يابي موتور هاي الكتريكيشناسه محصول: 1115389
موجود

دانلود تحقیق عيب يابي موتور هاي الكتريكي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق عيب يابي موتور هاي الكتريكي

دانلود تحقیق عيب يابي موتور هاي الكتريكي

تشخيص عيب و رفع آن در ماشينهاي الكتريكي اهميت خاصي دارد . به همين دليل اين مبحث در كتاب حاضر در يك فصل جداگانه آمده است . تشخيص عيب در اولين مرحله كار تعميراتي است و رفع آن در مرحله بعدي قرار دارد .

يافتن عيب موتورها را مي توان به تشخيص نوع بيماري يك فرد توسط پزشك تشبيه كرد تا بيماري را به درستي تشخيص ندهد نمي تواند براي بهبود بيمار قدمي بردارد و تمام نسخه هايي كه مي نويسد ، تاثيري در بهبود وضع بيمار نخواهد داشت .

به همين ترتيب اگر عيب اصلي ماشين شناخته نشود يا ماشين را نمي توان تعمير كرد و يا اگر بدليل وجود آن عيب ، عيب ديگري پيدا شود و ما آن عيب دومي را بر طرف كنيم موتور مجدداً معيوب مي شود و به همان حالت اول در مي آيد ؛ مثلاً اگر محور وتور لنگي داشته باشد ، بلبرينگ ها و بوش ها را خراب خواهد كرد . در اين جا اگر ، رفع عيب اصلي يعني كجي محور موتور – فقط به تعويض بلبرينگ ها يا بوش بپردازيم ، چون محور موتور هم چنان كج است و دوباره بعد از مدتي ، رتور بوش ها و بلبرينگ ها را خراب خواهد كرد .

كسب مهارت در عيب يابي بيشتر در اثر تجربه عملي به دست مي آيد نه با خواندن كتاب و جزوه اما به هر حال ، آگاهي از برخي نكات كلي و عمومي در اين زمينه براي كساني كه تازه مي خواهند اين كار را شروع كنند ، بسيار مفيد است .

البته به دليل محدود بودن حجم كتاب و زمان آموزش در اين جا فقط به ذكر مطالب كلي و آن هم به اختصار اكتفا شده است . لذا كساني كه مايل به يادگيري مطالب بيشتري در اين زمينه هستند ، مي توانند به منابع موجود مراجعه كنند .

براي تشخيص عيب ، روش هاي مختلفي وجود دارد . بعضي عيب ها را فقط با مشاهده عيني مي توان تشخيص داد . تعداد ديگري از روي تغيير خصوصيات الكتريكي و تعدادي را با صداي مخصوصي كه در هنگام كار توليد مي كنند .

بنابراي ن نظريه عيب يابي از راههاي مختلف صورت مي گيرد كه ما در اين در بخش عيب هاي مكانيكي از روش مشاهده و آزمايش با دست و در بخش عيب هاي الكتريكي از روش تغيير خصوصيات الكتريكي براي عيب يابي ماشين ها استفاده خواهيم كرد .

به طور كلي هر وسيله الكتريكي ممكن است دو نوع عيب عمده پيدا كند : الف – عيب در قطعات مكانيكي (عيب هاي مكانيكي) ب- عيب در مسير جريان (عيب هاي الكتريكي) .

تشخیص عیب های مکانیکی و رفع آنها

عیب های مکانیکی ناشی از خرابی قطعات متحرک و غیر متحرک است . این قطعات را که به دلایل مختلفی ممکن است خراب شوند ، باید تعمیر یا تعویض کرد .

در اینجا به برخی از خرابی ها و دلایل عمده آنها اشاره می کنیم .

شکستگی بدنه و درپوش ها (قالپاق ها) :

شکستگی بده یا در پوش ها معمولاً در اثر ضربه های ناگهانی ناشی از برخورد جسمی به ماشین یا فشار بیش از حد وسیله ای بر روی بدنه یا قالپاق های آن و عواملی نظیر اینها به وجود می آید . معمولاً حجم قطعه شکسته شده کمی افزایش می یابد و شکستگی قطعه ای مانند قالپاق در بعضی مواقع باعث به هم خوردن تعادل ماشین می شود و تعدادی از قطعات متحرک و بعضی قطعات غیر متحرک آن ، جابه جا می شوند .

 

 

فایل ورد 13 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق امواج اولتراسوندشناسه محصول: 1115165
موجود

دانلود تحقیق امواج اولتراسوند

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق امواج اولتراسوند

دانلود تحقیق امواج اولتراسوند

فهرست مطالب
 
امواج اولتراسوند ........................................................................................................................................ 1
سنسورهاي اولتراسونيك ......................................................................................................................... 2
جزئيات سنسورهاي التراسونيك ........................................................................................................... 3
روش مگنتو استریکسیون ........................................................................................................................ 5
مزاياي سنسورهاي التراسونيك ............................................................................................................. 5
كاربرد سنسورهاي التراسونيك .............................................................................................................. 5
سونوگرافی .................................................................................................................................................... 6
درمان سرطان با اولتراسوند ..................................................................................................................  8
اولتراسوند تشخيصي ‏MRI ,  real – time ................................................................................ 10
اولتراسوند سهبعدی ..................................................................................................................................  10
محدوديت ها ................................................................................................................................................ 12
منابع ............................................................................................................................................................... 12
v   تعریف امواج فراصوت ..........................................................................................................................  1v   تاریخچه .......................................................................................................................................................  3v   روشهای تولید امواج فراصوت ......................................................................................................... 4v   کاربرد امواج فراصوت ..........................................................................................................................  6 v   خطرات فراصوت .....................................................................................................................................  8
 

 

    تعریف امواج فراصوت

ultrasound از ultra به معنی ماورا و نیز sound به معنی صوت یا صدا گرفته شده‌است. امواج فراصوت به شکلی از انرژی از امواج مکانیکی گفته می‌شود که فرکانس آنها بالاتر از حد شنوایی انسان باشد. گوش انسان قادر است امواج بین ۲۰ هرتز تا ۲۰۰۰۰ هرتز را بشنود. هر موج (شنوایی یا فراصوت) یک آشفتگی مکانیکی در یک محیط گاز، مایع و یا جامد است که به بیرون از چشمه صوتی و با سرعتی یکنواخت و معین حرکت می‌کند. در حرکت یا گسیل موج مکانیکی، ماده منتقل نمی‌شود. اگر ارتعاش ذرات در جهت عمود بر انتشار صوت باشد، موج عرضی است که بیشتر در جامدات رخ می‌دهد و در صورتی که ارتعاش در راستای انتشار امواج باشد، موج طولی است. انتشار در بافتهای بدن به صورت امواج طولی است. از این رو در پزشکی با اینگونه امواج سر و کار داریم.

اين امواج از ويژگيهاي ذکر شده در ذيل برخوردارند :

1-   موج با فرکانس بالاتر داراي طول موج کوتاه تر است. اين بدان معناست که تفرق بآساني اتفاق نمي افتد. اگر بخواهيم شعاع مستقيم و در يک جهت ثابت و متمرکز از موج تشکيل دهيم با موج اولتراسوند راحت تر به نتيجه مي رسيم تا صوت معمولي.

2-   امواج اولتراسوند براحتي از ديوار هاي فلزي يک ساختمان عبور مي کنند. اين بدان معناست که در کاربردهاي نظير اندازه گيري سطح سوخت مايع در يک تانک سيستم اندازه گيري را مي توان در خارج از تانک نيز نصب کرد.


سنسورهاي اولتراسونيك

 

 

 

فایل ورد 14 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق الكترونيك قدرتشناسه محصول: 1115169
موجود

دانلود تحقیق الكترونيك قدرت

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق الكترونيك قدرت

دانلود تحقیق الكترونيك قدرت

در 35 سال اخير در كاربرد موتورهاي الكتريكي انقلابي رخ داده است . ساخت بسته هاي حالت جامد راه انداز موتور جايي رسيده كه عملاًٌ هر مسئله كنترلي را مي توان با استفاده از آنها حل كرد . با اين راه اندازهاي حالت جامد مي توان موتورهاي dc را با منابع تغذيه ac و موتورهاي ac را با منابع تغذيه dc راه انداخت . حتي مي توان ac  را به توان ac فركانس ديگز تبديل كرد .

از طرفي ديگر هزينه سيستمهاي راه انداز حالت جامد به شدت پايين آمده و قابليت اظمينان آنها بالا رفته است انعطاف و قيمت نسبتاً كم كنترل كننده ها و راه اندازهاي حالت جامد باعث شده موتورهاي ac كاربردهاي جديد ، بيايند ، كاربردهايي كه قبلاًٌ تنها با استفاده از ماشينهاي dc انجام مي شد . همچنين با استفاده از راه اندازهاي حالت جامد موتورهاي dc نيز قابليت انعطاف بيشتري پيدا كرده اند .

تغيير عمده از ساخت و بهبود عناصر حالت جامد توان بالا حاصل شده است . گرچه مطالعه تفصيلي مدارها ، الكترونيك قدرت و عناصر آنها خود كتاب مستقلي مي خواهد ولي كمي آشنايي با آنها در فهم كاربردهاي موتورهاي جديد بسيار لازم است .

عناصر الكترونيك قدرت

در مدارهاي كنترل موتور چند نوع وسيله نيمه هادي عمده مورد استفاده قرار مي گيرد . مهمترين اينها عبارت اند از :

 • ديود
 • تريستور دو سيمه (يا ديود PNPN)
 • تريستور سه سيمه ( يكسوز ساز كنترل شده سيليسيومي SCR)
 • تريستور باگيت خاموش كن (GTO )
 • داياك
 • ترياك
 • ترانزيستور قدرت (PTR )
 • ترانزيستور دو قطبي باگيت مجزا شده (IGBT )

ديود

ديود يك عنصر نيمه هادي است كه براي عبور جريان در يك جهت طراحي شده است . نماد اين عنصر در شكل نشان داده شده است . ديود طوري طراحي شده كه جريان را از آند به كاتد بگذارند ولي در جهت عكس نه .

مشخصه ولتاژ جريان ديود در شكل زير نشان داده شده است . با اعمال يك ولتاژ مستقيم به ديود جريان بزرگي از آن مي گذرد . ولي اگر ولتاژ در جهت معكوس به آن اعمال شود . جريان گذرنده بسيار كوچك خواهد بود ( در رده ميكروآمپر يا كمتر) . اگر ولتاژ معكوس اعمالي به حد كافي بزرگ باشد ، سرانجام ديود مي شكند و اجازه مي دهد كه جريان در جهت عكس هم بگذرد . اين سه ناحيه كاري ديود روي منحني مشخصه شكل زير نشان داده شده است .

 

 

فایل ورد 39 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق ابزار اندازه گیری اسيلوسكوپشناسه محصول: 1115172
موجود

دانلود تحقیق ابزار اندازه گیری اسيلوسكوپ

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق ابزار اندازه گیری اسيلوسكوپ

دانلود تحقیق ابزار اندازه گیری اسيلوسكوپ

يكي از مهمترين  ابزارهاي اندازه گيري اسيلوسكوپ مي باشد .اين وسيله نقش بسيار مهمي در توسعه علم الكترونيك داشته است .اسيلوسكوپ اين امكان را فراهم مي كند كه كمياتي نظير ولتاژ،جريان ويا توان را برحسب زمان نمايش داد. قلب يك اسيلو سكوپ ،لامپ اشعه كاتدي مي باشد .در لامپ اشعه كاتدي شعاع باريكي از الكترون به صفحه فسفري اصابت كرده وباعث ايجاد يك نقطه نوراني مي شود .با انحراف اشعه در دوجهت  xوy وجابجايي نقطه نوراني مي توان يك شكل دو بعدي را مشاهده كرد. عملا انحراف اشعه در جهت x متناسب با زمان ودر جهت y متناسب با كميت مورد اندازه گيري مثل ولتاژ است. بنابراين مي توان تغييرات ولتاژ ورودي با زمان رامشاهده نمود

فرق عمده اسيلو سكوپ با سيستم هاي ثبات نظير قلم ثبات در سرعت كار آنهاست .در اسيلوسكوپ بخاطر اينكه اشعه الكتروني عملا فاقد اينرسي است، لذا مي تواند تغييرات ورودي را در زمانهاي كمتر از نانو ثانيه نشان دهد .

  بلوك ديا گرام اسيلو سكوپ

همانطوري كه گفته شد مهمترين قسمت يك اسيلوسكوپ لامپ اشعه كاتدي مي باشد .در اين لامپ الكترونها توليد شده وشتاب مي گيرند . همچنين انحراف اشعه براي ايجاد يك تصوير دو بعدي ونهايتا برخورد با صفحه فسفري براي رؤيت اشعه الكتروني در لامپ اشعه كاتدي صورت
 مي گيرد.براي انجام چنين اعمالي نياز به سيگنالها وولتاژ هاي مختلفي
 مي باشد كه بقيه قسمتهاي اسيلوسكوپوظيفه ساخت آنها را برعهده دارند .

شكل 35-8 بلوك دياگرام يك اسيلوسكوپ رانشان مي دهد .منبع تغذيه ولتاژ لازم براي لامپ اشعه كاتدي جهت ايجاد الكترون وشتاب دادن آن راتوليدمي كند . علاوه بر اين ولتاژ مورد نياز براي ساير مدارات اسيلوسكوپ نيز توسط منبع تغذيه ايجاد مي شود ،براي شتاب الكترون نياز به ولتاژ نسبتا زيادي در حد چند هزار ولت مي باشد ، در حالي كه المنت گرم كننده كاتد با ولتاژ چند ولت كار مي كند . ولتاژ بقيه قسمتهاي مدار نيز از حد چند صد ولت تجاوز نمي كند .براي انحراف افقي اشعه  بايد يك ولتاژ دندانه اره اي به صفحات افقي اعمال شود. اين موج توسط بلوك« Time Base generator» توليد مي شود كه پس از تقويت به صفحات انحراف افقي مي رود .سيگنالي كه قرار است نشان داده شود به صفحات انحراف دهنده عمودي داده مي شود .براي اينكه دامنه سيگنال به حدي برسد كه باعث انحراف قابل ملاحضة بيم الكتروني گردد ،آن را ابتدا توسط تقويت كننده عمودي ، تقويت مي كنند .براي اينكه شكل ثابتي روي صفحه اسيلوسكوپ داشته باشيم ،لازم است تا سيگنال ورودي با انحراف افقي سنكرون باشد، بطوري كه در هر بار از حركت  اشعه ،انحراف افقي آن درست د ر لحظه مشخصي از سيگنال ورودي شروع شود .اين وظيفه بر عهده بلوك Tigger Circuit مي باشد كه بعدا راجع به آن توضيح بيشتري خواهيم  داد. بلوك Delay Line باعث تاخيري در حد نانو ثانيه روي سيگنال عمودي

 

 

فایل ورد 31 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق استقامت عايقي تجهيزاتشناسه محصول: 1115173
موجود

دانلود تحقیق استقامت عايقي تجهيزات

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق استقامت عايقي تجهيزات

دانلود تحقیق استقامت عايقي تجهيزات

مقدمه:

عايقها عناصر ايده‌آلي نبوده و هر عايق بدلايل مختلف تا حد هادي جريان الكتريسيته مي باشد. با افزايش شدت ميدان الكتريكي ( از طريق افزايش ولتاژ) به ذرات باردار عايق نيروي بيشتري دارد ميشود. با افزايش سرعت اين ذرات، انرژي جنبشي آنها نيز افزايش مي يابد. در صورتيكه هنگام برخورد ، انرژي جنبشي آنها از اختلاف پتانسيل يونيزاسيون مولكولها ي عايق بيشتر باشد موفق به يونيزاسيون مولكولها خواهند شد. چنانچه اين پديده بصورت زنجيري گسترش يابد. بهم الكتروني حاصل باعث شكست عايقي شده و عايق نظير هاديها خاصيت هدايت مي يابد.

شكست الكتروني در يك عايق هميشه در ولتاژ ثابتي صورت نمي‌گيرد. در واقع اين پديده يك فرآيند تصادفي بوده و به پارامترهاي متعددي بستگي دارد از جمله:

الف : دامنه، شكل موج، مدت اثر، لحظه اعمال، پلاريته، سرعت و توزيع ميدان الكتريكي

ب : حالت فيزيكي عايق

ج : شرايط محيطي ( دما، فشار هوا، رطوبت، آلودگي و...)

كيفيت توزيع ميدان الكتريكي در پديده شكست عايقي داراي اهميت زيادي است. شكل با آرايش الكترودها(شكل الكترود و فاصله آنها) مشخص مي شود. در يك پست فشار قوي تنوع زيادي از نظر آرايش الكترودي وجود دارد.

عايق هاي خارجي و داخلي ( External & internal insulation)

عايقها از نظر شدت تاثيرشان نسبت به شرايط محيطي و عوامل خارجي نظير رطوبت، دما و آلودگي به دو دسته عايق هاي خارجي و داخلي تقسيم مي شوند. عايقهاي خارجي به فواصل هوائي و سطوح مجاور هواي آزاد در عايقهاي جامد اطلاق مي شود. اين عايقها تحت تاثير شرايط جوي و ساير عوامل خارجي(نظير رطوبت، دما و حشرات و... ) قرار دارند. از طرف ديگر به بخشهاي داخلي (جامد، مايع و گاز) عايق بندي تجهيزات كه از مواد فوق متاثر ميشوند عايق هاي داخلي اطلاق مي شود.

 

عايق هاي بازگشت پذير و بازگشت ناپذير

از ديدگاه تاثير پذيري عايقها از شكست الكتريكي ميتوان آنها را به دو طبقه عايقهاي بازگشت پذير و بازگشت ناپذير تقسيم نمود.

عايقهاي بازگشت پذير غالبا از نوع خارجي بوده و قادرند پس از يك شكست الكتريكي مجددا به استقامت الكتريكي اوليه دست يابند. در حال حاضر روش آماري هماهنگي عايقي تنها براي عايقهاي بازگشت پذير كه منحني چگالي احتمال شكست آنها را ميتوان بدست آورد قابل استفاده است.

عايقهاي بازگشت ناپذير غالبا از نوع عايقهاي داخلي بوده و معمولا از تركيب دو يا چند عايق مختلف (گاز، مايع، جامد) تشكيل ميگردد (كابلهاي سيم پيچي ماشين هاي الكتريكي، بوئينگ ها و پست هاي G I S). اين عايق ها هيچگاه نبايد تحت ولتاژهائي كه منجر به شكست الكتريكي مي شوند قرار گيرند لذا براي اين نوع عايقها روش مرصوم هماهنگي عايق همچنان معتبراست.

اثر شرايط محيطي بر استقامت الكتريكي عايقها

 

 

فایل ورد 15 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق ادوات ورودي و خروجي كنترل كننده قابل برنامه ريزی Plcشناسه محصول: 1115175
موجود

دانلود تحقیق ادوات ورودي و خروجي كنترل كننده قابل برنامه ريزی Plc

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق ادوات ورودي و خروجي كنترل كننده قابل برنامه ريزی Plc

دانلود تحقیق ادوات ورودي و خروجي كنترل كننده قابل برنامه ريزی Plc

مقدمه :

مشخصات يك سيستم كنترل كننده :                                                  

سيستم كنترل داراي سه بخش است :                          

1- ورودي / 2- پردازش / 3- خروجي

ورودي: وضعيت فرايند و ورديهاي كنترلي اپراتور را تعيين كرده و مي خواند.

پردازش :با توجه به وروديها ‏‏‎‎؛پاسخها وخروجيهاي لازم را مي سازد .            

خروجي :فرمانهاي توليد شده را به فرايند اعمال مي كند .                      

ورودي ها :در قسمت وروديها ؛مبدل هاي موجود در سيستم ؛كميت هاي فيزيكي را به سيگنالهاي الكتريكي تبديل ميكند ،سيگنالهاي الكتريكي كه توليد مي شوند معمولاً  دامنه ‎ بسيار كمتري دارند و بايد تقويت شوند تا در سيستم كنترل مورد استفاده قرار    گيرند ،در صنعت مبدل هاي زيادي نظير دما ؛ فشار ؛ مكان ؛ سرعت ؛شتاب ؛ و ..... وجود دارند و خروجي يك مبدل ممكن است گسسته (باز يا بسته بودن كليد )يا پيوسته (تغييرات پيوسته دما و سرعت ) باشند ،                                                                

خروجيها :عمل گرهايي وجود دارند كه فرامين داده شده به انها را به فرايند منتقل مي كنند  ،پمپها ؛موتورها ؛و رله ها از جمله اين عملگرها هستند . اين وسايل فراميني  كه از پردازش مي ايند  (معمولا الكتريكي هستند ) را به كميتهاي فيزيكي ديگر تبديل   مي كنند .مثلا موتورها ؛سيگنال الكتريكي راد به حركت دوار تبديل مي كنند . ادوات خروجي نيز ميتوانند مانند ادوات ورودي گسسته يا پيوسته باشند  .                          

                                                                                               

انواع سنسور هاي ورودي :                                                            

چندين نوع سنسور دما در صنعت وجود دارد كه هر يك دقت و محدودة كار خاص خود را دارند كه در زير به بعضي از اين نوع سنسور ها اشاره مي كنيم :        

 

ترموكوپل :                                                                        

ترموكوپل نوعي سنسور دما است كه از اتصال دو فلز غير هم جنس در يك انتخاب بدست مي ايد اصول كار اين وسيله بر مبناي سيبك است كه به اين صورت بيان مي شود :وقتي دو فلز غير هم جنس از يك سمت به هم وصل مي شوند اگر محل پيوند اين دو فلز حرارت داده شود در سمت ديگر اختلاف پتانسيل كوچكي به وجود مي ايد . مقدار اين ولتاژ در حدود چند ده ميلي وات است بنابراين براي استفاده بايد ان را تقويت نمود . ترموكوبل محدوده كار وسيعي دارد و براي اندازه گيري دماهاي بالا (تا 1200 درجه سانتيگراد استفاده مي شوند )                                                                              

                                          

مقاومتهاي حساس به دما RTD :                                                

نيز گفته مي شود مقاومتهايي هستند كه با افزايش RTDمقاومتهاي حساس به دما دما مقاومت انها بيشتر ميشود اين مقاومت ها از عناصري مانند پلاتين /مس / نيكل و غيره ساخته ميشوند .                                                                                     

با توجه به اينكه تغييرات اين نوع مقاومت كمتر است يك مدار مناسب براي استفاده از ان پل وتستون است .                                                                                    

اغلب استفاده از اين نوع مقاومتها نياز به جبران حرارتي دارد زيرا جريان درون سيمها اندكي انها را گرم مي كند بنابراين دمايي كه اين نوع مقاومتها نشان ميدهد اندكي با دماي داخلي تفاوت دارد در صورتي كه دقت زياد مورد نظر باشد استفاده از مداهاي جبران كننده كه با افزايش دماي ناخواسته , اين نوع مقاومت را جبران كند الزامي است.

 

 

 

فایل  ورد 18 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق اختـــراع تلفـــنشناسه محصول: 1115176
موجود

دانلود تحقیق اختـــراع تلفـــن

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق اختـــراع تلفـــن

دانلود تحقیق اختـــراع تلفـــن

فهرست مطالب

مقدمه: 2

تلگراف: 7

تلفن: 8

ایده اختراع: 9

برترین اختراع: 10

سایر اختراعات: 10

ریشه لغوی: 10

تاریخچه تلفن: 11

سیر تحولی و رشد: 13

مکانیزم کلی: 13

ساختار کلی: 14

گزارش اولین ساخت: 14

مکانیزم کار: 14

نحوه ارتباط: 15

روش بهینه‌سازی: 15

ساختار تلفن ساده: 16

نحوه ساخت: 16

میزان کارایی سیستم: 17

اصلاح دستگاه: 17

ساخت تلفن های پیشرفته: 18

گیرنده بل (گوشی بل) 19

کلام آخر: 20

 

 

مقدمه:

يكى از آثار رسانه هاى جمعى خصوصاً انواع امروزى آن سرگرم كردن مردم در كنار اطلاع رسانى و آگاهى دهى است. منتقدان رسانه هاى مدرن معتقدند كه بعد سرگرمى برنامه هاى رسانه اى آن قدر پررنگ و جلا شده است كه بيشتر باعث ايجاد حواس پرتى در مردم مى شود. عارضه اى كه حاصل سپردن هوش و حواس خود به برنامه هايى است كه از نظر محتوايى چيزى براى گفتن ندارند. اين نوشتار كه به نحوى مكمل بحث آغازين صفحه ارتباطات در شماره پيش است، تغيير در شيوه انتقال پيام را در گذر تاريخ و با پيدايش كاغذ، تشريح مى كند. مارسل دانسى، ضمن برشمردن روش هاى ثبت نوشته ها در دوران باستان، تاريخچه اى مختصر از پيدايش رسانه هاى جمعى را ارايه مى دهد و معتقد است كه اختراع كاغذ اولين جرقه رسانه هاى ارتباط جمعى را زده است، اما به تدريج وسايل الكترونى و ديجيتالى نيز در كنار آن پديد آمدند و به زيست نسبتاً مصالحه آميز خود با رقيبان قديمى ادامه داده اند. پيدايش تلگراف، تلفن، تلكس، راديو و تلويزيون از جمله وسايل مورد بحث اين نوشتار است كه در شماره آينده با تشريح رايانه و ساير رسانه ها ادامه مى يابد.

 

 

 

فایل ورد 22 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق اتوماسيون صنعتي و شبكه هاي ارتباطيشناسه محصول: 1115184
موجود

دانلود تحقیق اتوماسيون صنعتي و شبكه هاي ارتباطي

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق اتوماسيون صنعتي و شبكه هاي ارتباطي

دانلود تحقیق اتوماسيون صنعتي و شبكه هاي ارتباطي

خلاصه

پيشرفت فن آوري اينترنت و شبكه هاي ارتباطي در دهه هاي اخير ايجاب مي نمايد تا به لزوم بكارگيري شبكه هاي ارتباطي در صنعت و در اين راستا شبكه اي كردن دستگاهها و سنسورهاي صنعتي بپردازيم.

در اين مقاله نگاهي اجمالي به اتوماسيون صنعتي و نقش شبكه هاي ارتباطي در توسعه صنعت داريم . در ابتدا با بيان تاريخچه اتوماسيون صنعتي , به ذكر اطلاعات پايه اعم از سطوح سلسله مراتبي اتوماسيون صنعتي و پروتكل MAP ( پروتكل اتوماسيون صنعتي) مي پردازيم.

 در ادامه ملزومات اساسي طراحي و ارتباطات قسمتهاي مختلف يك شبكه صنعتي شرح داده مي شود و با اشاره به توسعه شبكه هاي ارتباطي به نقش ارزنده اتصال دستگاهها و سنسورها در دنياي صنعت مي پردازد .

 انواع شبكه هاي صنعتي با ذكر محاسن و معايب هر يك بررسي شده و نشان مي دهد كه چگونه مي توانيم شبكه هاي سرعت بالا مانند Ethernet را با شبكه هاي سطح پايين تر (‌مانند : Fieldbus) جهت افزايش كارايي تركيب نمود و همچنين اهميت استفاده از پردازنده ها و رابطهاي كامپيوتري در مديريت هرچه بيشتر اطلاعات تبادلي و chip هاي از قبل برنامه ريزي شده (‌Asic) شرح داده مي شود. در پايان با بيان پيشنهادهايي جهت طراحي يك شبكه ارتباطي در صنعت به كار خود خاتمه مي دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فصل 1 – شبكه هاي صنعتي مقدمه

هنگاميكه در دهه شصت تكنولوژي هاي اتوماسيون ديجيتال در دسترس قرار گرفت از آنها جهت  بهبود و توسعه سيستمهاي اتوماسيون صنعتي استفاده شد . مفاهيمي مانند : صنايع خودكار[1](CIM) و سيستمهاي كنترلي خودكار توزيعي [2](DCCS), در زمينه اتوماسيون صنعتي معرفي گرديد و كاربرد شبكه هاي ارتباطي تقريبا“‌ رشد قابل توجهي نمود.

كاربرد سيستمهاي اتوماسيون صنعتي گسترش پيدا كرد بطوري كه تعدادي از مدلهاي ديجيتالي آن براي شبكه هاي ارتباطي جهت جمع آوري اطلاعات و عمليات كنترلي سطح پائين (سطح دستگاهاي عمل كننده) با هم در ارتباط بودند.

در يك سيستم مدرن اتوماسيون صنعتي ,‌ ارتباط داده ها بين هر يك از دستگاههاي اتوماسيون  نقش مهمي ايفا مي كند , هدف از استانداردهاي بين اللملي برقراري ارتباط بين همه دستگاههاي مختلف اتوماسيون است. از اين رو كوششهائي جهت استانداردسازي بين المللي در زمينه شبكه ها صورت گرفت كه دستاورد مهم آن  پروتكل اتوماسيون صنعتي (MAP) در راستاي سازگاري سيستم هاي ارتباطي بود. پروتكل MAP  جهت غلبه بر مشكلات ارتباطي بين دستگاههاي مختلف اتوماسيون گسترش پيدا كرد و بعنوان يك استاندارد صنعتي جهت ارتباطات داده اي در كارخانه ها پذيرفته شد .

عملكرد و قابليت اطمينان يك سيستم اتوماسيون صنعتي در حقيقت به شبكه ارتباطي آن بستگي دارد .

در يك شبكه ارتباطي اتوماسيون صنعتي ,‌ بهبود عملكرد شبكه وقابليت اطمينان آن و استاندارد بودن ارتباطات با توجه به اندازه سيستم و افزايش حجم اطلاعات تعيين مي گردد.


 

 

 

فایل ورد 56 ص


گرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي منطقي برنامه پذير PLCشناسه محصول: 1115185
موجود

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي منطقي برنامه پذير PLC

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6500تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي منطقي برنامه پذير PLC

دانلود تحقیق كنترل كننده هاي منطقي برنامه پذير PLC

عنوان                                                                  صفحه

پیشگفتار                                                                                                  4

مقدمه                                                                                                       8

فصل اول؛آشنایی با PLC                                                                           12

آشنایی با PLC                                                                                        13

محاسن PLC                                                                                           16

معایب سیستم های رله کنتاکتوری                                                                16

واحد های تشکیل دهنده PLC                                                      19

مفهوم کنترلرهای قابل برنامه ریزی PLC                                                      23

زمان پاسخ گویی Scan Time                                                                  23

قطعات ورودی                                                                                          24

قطعات خروجی                                                                                         24

نقش كنترلرهای قابل برنامه‌ریزی (PLC) در اتوماسیون صنعتی                         25

مقایسه تابلوهای كنترل معمولی با تابلوهای  كنترلی مبتنی بر PLC                     25

طراحی مدار فرمان توسط کامپیوتر                                                                27

پروسه کار یکPLC                                                                                 27

مواردکاربردPLC                                                                                     27

تفاوت PLC با کامپیوتر                                                                           28

حافظه بکار رفته درPLC                                                                            28

انواع حافظه ها                                                                                           29

انواع واحد های حافظه                                                                                31

PLC های زیمنس                                                                                   32

فصل دوم ؛ زبان های برنامه نویسی PLC                                            33

استانداردهای زبانPLC                                                                             34

زبان های برنامه نویسی درPLC                                                                   35

اصطلاحاتPLC                                                                                      37

ظرفیتPLC:                                                                                           38

فصل سوم ؛ برنامه STEP - 5                                                                     44

برنامه STEP-5                                                                                       45

فصل چهارم؛ برنامه نویسی به زبانLADER                                                 49

برنامه نویسی به زبانLADER                                                                   50

شمارنده ها يا کانترها                                                                                 55

مقایسه کننده هاCOMPRATOR                                                            56

فصل پنجم؛ آشنایی با S7                                                                           57

آشنایی با خانواده S7                                                                                 58

فرمت آدرس دهی در S7                                                                           60

نرم افزاري هاي جنبي و مرتبط با STEP7                                                    63

منابع و مآخذ       66

 

 

 

فایل ورد 66 صگرافیک با طعم کیوی
دانلود جدیدترین فایل های لایه باز در پی اس دی نگار
ایران کادو
نگار سل .
logo-samandehi